Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli kocioł uruchomiony dopiero wczoraj to przez pare dni będzie się dom wygrzewać i spalanie będzie dużo większe , myśle ze po trzech dniach powinno sporo spaść , podłogówka na starcie sporo potrzebuje energii

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano bylo 24 kg ,teraz 20 kg . 150 m tylko grzejnki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba z dwa dni poczekać a w międzyczasie sprawdzić potencjał bo może się nie zgadzać no i dostroić powietrze , przy takim spalaniu to szybko widać efekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no faktycznie , dobre. A jak ustawić żeby pokazywało ile ciepłej wody zostało w CWU?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny marker :))

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz Jockey... w takim błędzie to nawet ja nie byłem :-)

 

Teraz tak, po 24h palenia na zmienionych ustawieniach mam wynik 21kg grochu, gdzie wczoraj z podobnego czasu miałem 24kg. W popiele chyba mniej spieków. Kocioł pracuje prawie non stop, nie wchodzi w czuwanie. Kopczyk paliwa także zmalał. 

Czy czas podawania w AUTO ma większy wpływ na spalanie?

wykres.png

Edytowane przez andrzejk82
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze widzę, że powrót masz cieplejszy od zasilania? Dobra, teraz zauważyłem, że masz obieg kotłowy. :P

 

Edytowane przez clip2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle widzisz, powrót nie jest cieplejszy od zasilania, i gdzie zauważyłeś że.ma obieg kotłowy? Bo ja na zrzucie tego nie widzę.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam przejście z apki timela na stronkę: http://wojszym2244.usermd.net

możesz z niej korzystać na kompie jak i w telefonie. Chyba działa lepiej od timela. Tylko musisz zmienić serwery wg instrukcji wojszym

Edytowane przez andrzejk82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MarepP napisał:

Powiedzcie mi dlaczego w aplikacji mobilnej nie mogę pobrać wykresów choć mam szybki Internet i czy można podglądać parametry na kompie?

Bo wykresy ładują się wolno, a jak masz szybki internet i do tego jeszcze szybko (prawdopodobnie) z okna wykresów wychodzisz, to taki wykres nie zdąży wyhamować przed załadowaniem... 22.gif

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze teraz to pokazuje ile jest cieplej wody na ile starczy i nawet ile osób z niej korzysta1b16b1e46035c6078d14c342dde3de91.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Zbyszko125 napisał:

Kurcze teraz to pokazuje ile jest cieplej wody na ile starczy i nawet ile osób z niej korzysta1b16b1e46035c6078d14c342dde3de91.jpg
 

84 sterczy w kolejce do kąpania

2 Aż Po Kąpieli

4 inne w trakcie

 
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2019 o 21:42, Natben napisał:

Koledzy jest wersja 2.30 dla tłoka ?

Witam. Na stronie Timela jest już wersja v2.31 dla ślimaka oraz tłoka. Wersje testowe oczywiście. 

Pozdrawiam :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Michaelkw napisał:

Mi pali w tej.chwili 25,5 przy 12 na dworze.Dom 260 m a upału w domu nie mammam,śr 22C.A zimy nie ma jszczeJuż walczę z tym spalaniem od roku.Może lepiej się nie da

u mnie 140 m2 + 140L cwu  7 osób , spalanie stabilizuje się na ok 9kg/doba, choć w piątek kiedy piec uruchomiłem 1 raz i dom wymagał wysuszenia , wygrzania + nabicie bojlera to 22kg wyszło na dobę, w domu od 22-23 stopni 

zastrzegam jednak że dopiero od 3 dni ustawiam piec i sterownik , nie robiłem tego nigdy wcześniej a celem jest spalanie (przy tej temperaturze na zewnątrz) ok 7 kg /doba , tyle podpowiada matematyka 

Edytowane przez jolo747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na stronie Timela jest już wersja v2.31 dla ślimaka oraz tłoka. Wersje testowe oczywiście. 
Pozdrawiam :)
Kurde dopiero co wgrałem 2.30 hehe
Co oni tam na akord robią ten soft
Jakie poprawki do w stosunku do 2.30?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jakiś 10 godz od czyszczenia kotła przy tych ustawieniach co miałem (powietrze 6 - 20%) mam cienki nalot z sadzy. Dźwigać powietrze czy póki co zostawić? Jak bym dźwigał to chyba górę, bo kocioł na minimum schodził rzadko. 

IMG_20191104_064842.jpg

Screenshot_20191104_070802_com.example.programmingknowledge.skzp.jpg

Edytowane przez andrzejk82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko, czy częstotliwość podawania opału można jakoś regulować? U mnie przez całą noc co chwilę podaje opał. Przez 1,5 dnia mam cały popielnik popiołu. Czy mógłby ktoś napisać na co zwrócić uwagę przy nastawach. 

Przy uruchomieniu ustawiłem kaloryczność, ile kilogramów na godzinę i strzeliłem jakieś ustawienia z powietrzem. Reszta ustawień jest tak jak przy wgraniu softu....

 

20191102_155613-1024x576.jpg

20191102_155641-1024x576.jpg

20191102_155650-1024x576.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, andrzejk82 napisał:

Po jakiś 10 godz od czyszczenia kotła przy tych ustawieniach co miałem (powietrze 6 - 20%) mam cienki nalot z sadzy. Dźwigać powietrze czy póki co zostawić? Jak bym dźwigał to chyba górę, bo kocioł na minimum schodził rzadko. 

IMG_20191104_064842.jpg

Screenshot_20191104_070802_com.example.programmingknowledge.skzp.jpg

Górny zakres wyżej . Przetrzyj w jednym miejscu sądzę I obserwuj je czy zarasta . Mozesz też stepnie dac 8:22 . I to 8 zostawić chyba że będzie wypalalo żar na niskiej modulaci to je zmniejszyć .

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jakiś 10 godz od czyszczenia kotła przy tych ustawieniach co miałem (powietrze 6 - 20%) mam cienki nalot z sadzy. Dźwigać powietrze czy póki co zostawić? Jak bym dźwigał to chyba górę, bo kocioł na minimum schodził rzadko. 
IMG_20191104_064842.thumb.jpg.4604c17fe4ecf9d84c29b2b82abda578.jpg
Screenshot_20191104_070802_com.example.programmingknowledge_skzp.thumb.jpg.53467b080c40f58787f3fdb85c92b2cf.jpg
Za mało powietrza 6-23% bym proponował jak będzie to mało to jeszcze w górę.

Wysłane z mojego Redmi Note 6 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, MarepP napisał:

Jeszcze jedno pytanko, czy częstotliwość podawania opału można jakoś regulować

Można zwiększając lub zmniejszając kaloryczność . Jednak jak nie ma niedopalkow to nic nie zdzialasz . Tyle piecyk potrzebuje I tyle pobiera. Im wyzej kaloryczność tym większe przerwy pomiedzy podawaniami . 

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarepP napisał:

Jeszcze jedno pytanko, czy częstotliwość podawania opału można jakoś regulować? U mnie przez całą noc co chwilę podaje opał.

41 minut temu, FAFAŁ napisał:

Można zwiększając lub zmniejszając kaloryczność . Jednak jak nie ma niedopalkow to nic nie zdzialasz . Tyle piecyk potrzebuje I tyle pobiera. Im wyzej kaloryczność tym większe przerwy pomiedzy podawaniami . 

 

Nie tędy droga!

Zmieniając kaloryczność zmieniasz sumaryczna dawkę węgla podaną na palnik, tak samo gdyby została zmieniona moc kotła, potencjał podajnika i korekta. Ma to bezpośredni wpływ na dawkę paliwo/powietrze i tego typu zmiany tylko stwarzają problemy, szczególnie początkującym.

Częstotliwość podawania dawki paliwa wylicza sam sterownik w oparciu o algorytm, na podstawie: mocy kotła, kaloryczności, korekty, potencjału, temperatury zadanej i temperatury kotła i spalin

 
Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.