Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Zwrócił bym uwagę na zbyt dużą deltę?

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka


Tak delta jest spora, trochę "pocudowaliśmy" z nastawami, trzeba poczekać, ale kociołek zaczął modulować , "pyka" od 8%do 15% i narazie się nie odstawia. Delta także się stabilizuje i w tej chwili na poziomie 1.5°. na razie jest ok zobaczymy rano. Według mnie palnik za duży w tym kotle,dmuchawa też nie ma zbyt dużego zakresu do nastaw w nim.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opcjach powrotu jest wzmocnienie modulacji. Jak jest ustawione wysoko , to może się tak dziać że modulacja nie spada pomimo osiągnięcia temp zadanej. Myślę że Jockey się ze mną zgodzi :-)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy

Czy istnieje korelacja między widelkami % modulacji a temp.zadaną? Tzn.odnoszę wrażenie że jak mialem ustawiona zadana na poziomie 48C to dynamika skoków modulacji byla mniejsza.Teraz zwiększyłem zadaną do poziomu 52 i rozstrzal jest większy.Tzn modulacja "hula" bardziej z góry na dół i odwrotnie.Oczywiście nie mówię o czasie "dojazdu" temp.  z 48 do 52 tylko o pracy już usystematyzowanej.

W mojej ocenie nie powinna mieć wplywu zadana na systematyke pracy kotla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obwód co1 - powrót- wzmocnienie modulacji

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze dlatego ze Timel zmienił serwer na 46.41.138.24

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, niejacek napisał:

Proszę o pomoc.

Po przerwie letniej sterownik nie łapie kontaktu z internetem. Soft nie aktualizowany, restarty zrobione, połączenia sprawdzone. Co mogę jeszcze zrobić?

z internetem nie łapie czy z serwerem ? po wifi czy po lan? hasła do wifi ,adresy IP sprawdzone ?

 

przy okazji ? zapytam , pali wam niej na dwustanie czy na modulacji ?

jeśli na modulacji to czy lepiej żeby min modulacja była 8% i modulował czy 20% i się odstawiał ?

Edytowane przez jolo747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź każde z tych ustawień i będziesz miał odpowiedź, jak to jest u Ciebie, bo u każdego może to wyglądać inaczej z różnych względów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak tylko nie pytam jak jest u mnie, tylko jak jest u was

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jolo747 napisał:

przy okazji ? zapytam , pali wam mniej na dwustanie czy na modulacji ? jeśli na modulacji to czy lepiej żeby min modulacja była 8% i modulował czy 20% i się odstawiał ?

U mnie pali podobnie.

Myślę, że każdy doradzi Ci ciągłą modulację. Co z tego, że może w dwustanie mniej spalić jak kocioł się zakisi. PID jest GIT :))

Edytowane przez Deafnezz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ta zagwostke dokładnie teraz.Tyle ze u mnie jest dokładnie odwrotnie. Teraz pale mocniejszym i moduluje wyżej.

Ciekawe to .Ktoś ma.inne doswiadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile metrów , jaka temperatura w chałupie, jakie zużycie wody a kaloryczność węgla też ma duże znaczenie. U mnie na ok 156m2 przez ostatnia dobę piec spalił prawie 15kg węgla o kaloryczności ok 25MJ , no ale małżonka lubi ciepło (23-24 stopnie) a i zużycie wody spore ostatnio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pali w tej.chwili 25,5 przy 12 na dworze.Dom 260 m a upału w domu nie mammam,śr 22C.A zimy nie ma jszczeJuż walczę z tym spalaniem od roku.Może lepiej się nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się na razie nie przejmuję od 2 padziernika do 1 listopada wyszło mi że nasypałem do kotła 450kg groszku, teraz coś dużo więcej bierze, ale zwalam to na razie na remonty w domu. Jak się skończą remonty to zacznę się przejmować jak zostanie mi takie spalanie

 

Jeszcze jedno pytanie. W aplikacji od wojszym co oznacza liczba zaznaczona w wymienniku CWU?

co oznacza.png

Edytowane przez andrzejk82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To liczba która pokazuje ilu użytkowników jest podłączona w tym momencie

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, shaft7 napisał:

Zależy ile metrów , jaka temperatura w chałupie, jakie zużycie wody a kaloryczność węgla też ma duże znaczenie. U mnie na ok 156m2 przez ostatnia dobę piec spalił prawie 15kg węgla o kaloryczności ok 25MJ , no ale małżonka lubi ciepło (23-24 stopnie) a i zużycie wody spore ostatnio

U mnie 100 m2 

Duży pokój 38 m2 - podłogówka

kuchnia 18 m2 - podłogówka

przedpokój z łazienką ok 15m2 - podłogówka

dwa pokoje po około 16 m2 - grzejniki

Dom jest stary nie ogrzewany. Sciany zewnętrzne to około 40 cm grubości. Temperatura w domu to około 23 st.

Ekogroszek to 27-29 MJ.

Teraz patrze że spalanie już ponad 27 kg.

Co to będzie jak przyjdą mrozy :(

Kocioł uruchomiony wczoraj, może coś z ustawieniami?????

Screenshot_20191103-161234.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.