Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

czyli gdzieś na połowie - rozsuwam

powietrze przychytrzyłem do 6%, niech popracuje trochę, zobaczę czy płomień nie kopci

 

Edytowane przez andrzejk82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górę też możesz mieć za wysoko , tu raczej Koło 20 będzie dobrze . A może i z oczko mniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj te 20 . Co oznacza modulacja 65% .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę wichura z palnika, a mnie trochę zastanawia po co aż 55° na obieg i to spalanie 27.5kg? Dodaj pogodowke i czujnik wew bo pujdziesz z torbami

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 stopni to dla tego że mam jeden zimny pokój i mimo iż grzejnik duży to jednak potrzebuje temperatury żeby pokój dogrzać. Na grzejnikach mam termostaty elektroniczne Danfossa, więc nie mam problemu z przegrzewaniem pozostałych pomieszczeń. Pogodówka kupiona, tylko czasu na montaż brak. Spalanie może wynikać  póki co z prowadzonych prac remontowych i fachury mają dłuugie ogony i czasem drzwi wejściowych zapomną zamknąć, a to za gorąco i okna otwarte na oścież (z nimi nie wygrasz i nie przetłumaczysz) i się wietrzy.

Czujnika wewn nie chcę, uważam że termostaty powinny załatwić robotę.

 

FAFAŁ - zwiększone do 20%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to lapiesz jednego z drugim i  do obi po groch . Co się nie da wytłumaczyć :) . Obserwuj czy nie okapca kotla . Gold jest spoko bo sam nim pale :) Ale musi być suchy , z tym w obi różnie bywa .niestety . Tu też moze fałszować nam przyslona . Póki co nie ruszaj . Chyba że chcesz to otwórz ja na maksa i dopiero dostrajaj powietrze . No i oczywiście daj mu czas niech popracuje . 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowice na grzejnikach ok,są o tyle lepsze że możesz ustawić temp w.kazdym pomieszczeniu według potrzeb, no i w sypialni mocniej podgrzać żeby żona się odkrywała. A ten remont to faktycznie w dobra porę sobie wybrałeś.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Rozpalilem kocioł poerwszy raz. Wyślę parę zdjęć z ustawieniami. 

Ale teraz tak na szybko, da się zresetować spalanie całkowite? 

Pozdrawiam 

Da w menu masz opcje ustawień fabrycznych i kasowanie licznika, tylko w trybie instalaotora ster musi być

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ja wybrałem remont, to remont wybrał mnie :D

Groch trafił się suchy jak pieprz.

Przysłonę mam na teraz na około 50% zrobioną i nadmuch w sterowniku ograniczony od 6% do 20%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zegary pokasowane czas zaczynać.

Kocioł rozpalony, do tej pory codziennie przepalałem drewnem, mam prawie wszędzie ogrzewanie podłogowe a więc to wszystko musi się rozhulać. Wyślę parę zdjęć, bo tak na prawdę to jest mój pierwszy raz. W kwietniu jak remontowałem chatę to wstawiłem kocioł 19 KW z palnikiem rynnowym i wtedy kupiłem skzp 02. No ale przepaliłem kilka razy i na tym koniec. Także dzisiaj uważam się za dziewicę. 

Zauważyłem że kocioł kopci. Dmuchawę mam min 10, max 30. Wydaje mi się że rozpędza się od 1 %. Dmuchawa to WPA06 -75W.

Może ktoś mnie troszkę za rączkę poprowadzi. Uważam że profesjonaliści to ze zdjęć dużo wyczytają ;)

Pozdrawiam

 

20191102_155641-1024x576.jpg

20191102_155659-1024x576.jpg

20191102_155711-1024x576.jpg

20191102_155735-1024x576.jpg

20191102_155748-1024x576.jpg

20191102_164142-1024x576.jpg

20191102_164705-1024x576.jpg

20191102_170404-1024x576.jpg

20191102_170447-1024x576.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy modulacji 96 - czyli prawie setka - przy 20% i otwartej przysłonie na 50% płomień mam prawie do ściany kotła i daje jak palnik więc nie wiem czy na razie nie zostawię tego na 20% - poczekam do jutra, zobaczę popiół i jak nie będzie zbyt wielu spieków to podniosę o te 2 - 4 %

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie by było gdyby opcja "zamknij gdy pompa nie pracuje" zamykała zawór do minimum ustawionego a nie do 0

bo jak mam za dużo to przechodzi mi na grawitację i wtedy te moje minimum by mi ogarnęło temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, andrzejk82 napisał:

to ja podpowiem, choć też jestem świeżak - kopci to za mało powietrza

masz moduł internetowy?

Porobiłem fotki ustawień wstępnych. Może z nich coś wywnioskujesz.

Temperaturę zadaną mam 60 nabiło mi 60.5 a modulacja cały czas między 55 a 45%

Co to jest tak w ogóle ta modulacja. Często piszecie że kociołek sobie "moduluje" ;)

 

IMG-12ed25cc3e34afc623ed266b47fafb08-V.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.