Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

jaka powinna byc temp gdy poda opł , maxymalna bo niewiem czy uda sue na tym kotle to opanować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U ciebie wygląda to strasznie dziwnie, bardzo szybko rośnie a potem równie szybko spada. Umnie temperatura rośnie ale powoli i równomiernie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś polecił ci ten kocioł czy sam kupiłeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci ze troche polecali ale jak sie potem okazało ja zwracam uwaga na to co pale i jak sie pali i okazało sie ze wogule niejest ekonomiczny i ma duze straty , takie tez ma opinie . No ale co teraz zrobie musze jakoś go opanowac , kazdy kto umnie jest mówi kurde ale masz gorącą rure do komina .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umnie tak wygląda palenisko przy mocy 33% temperatura spalin 72°C

15722908530314776906150287593597.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie osadzają ci sie nigdzie czarne sadze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, adamretro napisał:

Umnie tak wygląda palenisko przy mocy 33% temperatura spalin 72°C

Nie podbija ci temperatury jak podaje i rozpali sie to wszytko ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U ciebie sadzy,bo nie slychasz rade.

PODSTAWOWE ustawenia do palenia sa:

Potencjal podajnika,kalorycznost wegla,powietrze dla 10%,powietrze dla 100%. To sa ustawy dla poczatok palenia.

Przedmuchy,dodmuchy,korekcie powietrza,opalu itd.Sa do poczatku ZBYTNE,kiedy nie ustawisz dobro te PODSTAWOWE.I mialy by byc na 3 miesiace w sterowniku zamkniete,bo groch na scianie nie trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne rady jakie słyszałem to właczyc pompy , obnizyc modulacje , obniżyć powietrze , przedmuchów nie uzywam bo nawet do takich nie dochodzi , jakbys zerknął na wykres to byś zauwarzył ze niemam przedmuchów od dwuch dni , modulacje mam na granicy 20-50 % powietrze juz na 15-30 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fabrycznym sterowniku Tech St 44H z sądzą nie mogłem sobie poradzić tyle jei było w kotle. No i w kominie. Teraz w kotle jest siwo. Strata kominowa też jest duża. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, adamretro napisał:

Na fabrycznym sterowniku Tech St 44H z sądzą nie mogłem sobie poradzić tyle jei było w kotle. No i w kominie. Teraz w kotle jest siwo. Strata kominowa też jest duża. 

no ja mam skoki zedy do 150 stopni z powiedzmy 80 mówią ze tak być nie może ,  ja juz cały głupi z tego jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo dmuchniesz czysczenie co 30 min 100% mocnej dmuchawy,polowa paleniska co pol godziny sa przepali i polowa odleci.

I nie,przedmuchy nie ma...

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak racja , wyłączyłem to juz ale reszte staram sie ustawic tak jak radzicie

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że temperatura spalin rośnie to normalne ale czemu tak szybko. Może na próbę wyłącz te przedmuchy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzimy i nie wiemy o tym szalonstwe co polgodzinowem na twoim palniku,na wykresie tylko cos dziwne.......

Može u ciebie dobry palnik.Gdybym tak ustawial na moim kotlu i orygo dmuchawe,jutro bym mial tylko czysto czysty palnik.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, aikon91 napisał:

A czy wam wszytskim pokrywa się kalorycznośc z worka z ta wpisana?? U mnie nie ma to pokrycia i daje mi to do myślenia.

Nie pokrywa mi się. Certyfikat na @ mówi 30.7Mj, świadectwo jakości mówi 28.9Mj, na sterowniku mam 28.1Mj. Dla mnie to tylko jedno z pokręteł by dostosować do siebie strumienie paliwa i powietrza (u mnie głównie na małych mocach).

Liczy się ilość spalonego paliwa (np na dobę) a nie to co wyszło na sterowniku. Jak spalane ilości są zdecydowanie większe niż być powinny to wtedy powinno dać do myślenia a jeśli jest w normie to śpij spokojnie, są ważniejsze rzeczy :-) 

Edytowane przez krisgie
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej powinieneś spać spokojnie ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, krisgie napisał:

Nie pokrywa mi się. Certyfikat na @ mówi 30.7Mj, świadectwo jakości mówi 28.9Mj, na sterowniku mam 28.1Mj. Dla mnie to tylko jedno z pokręteł by dostosować do siebie strumienie paliwa i powietrza (u mnie głównie na małych mocach).

Ja z kolei ustawiam średnią kaloryczność z deklaracji producenta opału, którym palę i już tej wartości nie dotykam, a mieszankę paliwo/powietrze dostrajam tylko powietrzem i ewentualnie korektą (zależy od opału i tego jak się spala na małej mocy).

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz jest oczywiście najlepiej ale nie zawsze się tak da. Ja mam dmuchawę 80-tkę i która pracuje w miarę liniowo od 14% a poniżej jest wyraźne załamanie charakterystyki (widzę nie tylko po palniku ale i po obrotach odczytywanych na Multifun). I ratuję się trochę obniżeniem kaloryczności by na minimum mocy na palniku było dobrze i by wpasować się w te 14% bo z górą to już nie ma problemu. Tak jest dla mnie po prostu najwygodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy sposób, który jest skuteczny i przynosi oczekiwane rezultaty jest dobry  13.gif

Wiadomo, że najtrudniej jest poprawnie ustawić moc minimalną, bo jest mało węgla i mało powietrza, a palnik duży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie ochrony powrotu na CO2, widzę że jest to w nowszym sofcie, obecnie realizuję to przez CWU włączone na stałe. Jednak zastanawiam się czy nie zainstalować dodatkowej pompy i wykorzystać z nowej opcji, wtedy mógłbym ustawiać inną temperaturę pieca i CWU (obecnie musi być ta sama z uwagi na stale włączoną pompę). Zastanawiam się czy mogę ją zainstalować na powrocie za zaworem 4D, czy lepiej między zasilaniem a powrotem omijając 4D. Chciałbym się przygotować przed rozmową z hydraulikiem, wielu mówi że ochrona powrotu to w ogóle jakiś wymysł i nic to nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między powrotem z zaworu 4D, a powrotem do kotła.

Ochrona powrotu, stabilizuje pracę kotła, jeśli ktoś twierdzi inaczej, cóż ma do tego prawo, ale nie znaczy to, że ma rację.

Niestety typowy błąd popełniany przy montażu zaworu 4D, to montaż jednej pompy obiegowej za 4D na zasilaniu po stronie instalacji, wtedy obieg kotłowy mocno kuleje i zazwyczaj jest zimny powrót.

Wstawisz pompę za zaworem 4D na powrocie do kotła i będziesz zadowolony. Tylko miej proszę na uwadze, że jeden zawór 4D nie upilnuje Ci jednocześnie oczekiwanej temperatury powrotu i zasilania na CO. Będzie ciągle kręcił w tę i w drugą stronę.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.