Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie szkoda bo mam 2 zawory i muszę dokupić oddzielny sterownik

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już w kwietniu miał być moduł rozszerzeń do sterownika , później okazało się że z początkiem nowego sezonu grzewczego i znowu nie ma , pewnie kiedyś będzie , tez czekam może się doczekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiemy tu wszyscy, że trwają prace nad takim osobnym sterownikiem i lepiej niech ukaże się później, a super dopracowany, niż gdyby pojawił się wcześniej, a miałby mieć jakieś bolączki. Nie wszystkie trudności w finalizowaniu nowego produktu da się przecież przewidzieć.

Ja wierzę, że pojawi się, gdy tylko będzie gotowy do sprzedaży. 06.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, ster został tak skonstruowany że np "utkanie" dodatkowych wyjść może być problemem. Nawet zmiana w tym temacie wiąrze się że sporymi kosztami, a takie urządzenie musi mieć znak CE.na rynku jest niewiele sterowników które posiadają już wbudowane różne opcje bez dodatkowych modułów,jak ma to miejsce w innych sterach

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kiedy Ci to potrzebne? 
A jest coś na rzeczy?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miały być dwa jeden niezależny sterownik zaworu a drugi który ściśle współpracuje z skzp 02 ja też czekam na to cudo

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panowie, mam 1 pytanie nie posiadam panelu pokojowego ,natomiast mam czujnik pokojowy od skzp, jak ustawic sterownik zeby mi wyłaczył pompe gdy dogrzeje np. do 24 stopni w domu,bo z tego co kombinuje to sie nieda,czy potrzebny zakup panela pokojowego pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być panelu pokojowego, wchodzisz w regulator pokojowy, ustawienia > użyj czujnika w panelu ustaw 0. Następnie określ temperatury komfortową i ekonomiczną. Ustaw tryb pracy > temperatura komfortowa. Ważna jest też histereza, którą też określasz.

Od razu możesz przetestować działanie ustawiając jakąś niższą wartość temperatury komfortowej

Edytowane przez Jockey
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobione dz juz działa oto mi chodziło pozdrawiam

A jeżeli bym chciał włączyć w odpowiednich godzinach to będzie działał czasowy regulator bo też jest taka opcja

Edytowane przez Ryszard
Połączenie postów - własne posty można edytować do 1 godziny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zasyp wyświetlany na ekranie głównym odejmowany jest z wyliczonego potencjału??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kusyrypin napisał:

A jeżeli bym chciał włączyć w odpowiednich godzinach to będzie działał czasowy regulator bo też jest taka opcja

Trzeba wybrać tryb program czasowy oraz określić w jakich dniach i godzinach ma być temperatura komfortowa, a w jakich ekonomiczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kusyrypin napisał:

A jeżeli bym chciał włączyć w odpowiednich godzinach to będzie działał czasowy regulator bo też jest taka opcja

Tak robisz strefy temperatur i włączasz zamiast komfortowego tryb czasowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie zawsze najbardziej ekonomiczne jest grzac nieznacznie,ale stale.Každe obnižanie jest trzeba w koncu dogonic.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat u mnie w domu przy takiej pogodzie jak jest teraz to jest najlepsze rozwiązanie 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, bercus napisał:

Prawie zawsze najbardziej ekonomiczne jest grzac nieznacznie,ale stale.Každe obnižanie jest trzeba w koncu dogonic.

Nie jest to takie jednoznaczne i zależy od wielu czynników, od energochłonności budynku, pogody, wiatru, stabilności instalacji, rodzaju instalacji, itp.

A jeśli domowników np. przez 8 godzin nie ma w domu, to po co cały czas ma grzać jednakowo, ze stałą temperaturą? Wystarczy, jeśli ok 2 godz. przed powrotem do domu ogrzewanie się załączy i spokojnie dogrzeje do oczekiwanej temperatury, gdy już domownicy znowu w domu się pojawią. Często tu padają porównania do samochodu, który jedzie bardziej ekonomicznie, jeśli trzyma stałą prędkość, niż gdy przyspiesza i zwalnia - każdy się z tym zgodzi, ale jest jeszcze drugi aspekt tego porównania, którego już nikt tutaj nie przytacza, otóż jak pokonamy jakąś trasę autem, a dopiero wracać będziemy za np. 8 godzin, to auto gasimy, czy zostawiamy włączone, aby było cały czas zagrzane przez ten czas postoju, gdy go nie potrzebujemy...?

Więc nie jest to takie jednoznaczne i najlepiej niech każdy u siebie przetestuje i wybierze najbardziej ekonomiczny i efektywny sposób ogrzewania swojego domu, bo to, co u jednego się sprawdzi, to u kogoś innego niekoniecznie z różnych względów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz tež tak.-Dla wewnetrznej,grzejem stale lekko 27na grzejniki i kiedy w domu temp.spadnie,wzrosnie na chwile temp.grzejnikow do 32.To tak co kazdy 2-3.dzien.Kiedy 27,to spala 10Kg,kiedy przygrzeje,15-17Kg.

Kiedy na zewnatrz +- 10 i nocy chlodne,juž pogodowka z obnižaniem wychodzi ekonomiczniej,bo dla termometra wewn.z temperaturami CO szalono wariuje co 2-3 godz.Tež dom uzywany calodziennie,no i kiedy tesciowa zmarznie,nie bedzie ogromnej szkody.....

Dla každego potestowac.....Jest wiele promiennych-bezwladnosc domu i instalacie,objetosc wode w obiegu,termoizolacia i konstrukcia materialowa domu.

Edytowane przez bercus
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jockey napisał:

Nie jest to takie jednoznaczne i zależy od wielu czynników, od energochłonności budynku, pogody, wiatru, stabilności instalacji, rodzaju instalacji, itp.

A jeśli domowników np. przez 8 godzin nie ma w domu, to po co cały czas ma grzać jednakowo, ze stałą temperaturą? Wystarczy, jeśli ok 2 godz. przed powrotem do domu ogrzewanie się załączy i spokojnie dogrzeje do oczekiwanej temperatury, gdy już domownicy znowu w domu się pojawią. Często tu padają porównania do samochodu, który jedzie bardziej ekonomicznie, jeśli trzyma stałą prędkość, niż gdy przyspiesza i zwalnia - każdy się z tym zgodzi, ale jest jeszcze drugi aspekt tego porównania, którego już nikt tutaj nie przytacza, otóż jak pokonamy jakąś trasę autem, a dopiero wracać będziemy za np. 8 godzin, to auto gasimy, czy zostawiamy włączone, aby było cały czas zagrzane przez ten czas postoju, gdy go nie potrzebujemy...?

Więc nie jest to takie jednoznaczne i najlepiej niech każdy u siebie przetestuje i wybierze najbardziej ekonomiczny i efektywny sposób ogrzewania swojego domu, bo to, co u jednego się sprawdzi, to u kogoś innego niekoniecznie z różnych względów.

Jockey właśnie miałem to powiedzieć a tak właśnie jest u mnie dz i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna rowniez sterowac poszczegolnymi strefami grzewczymi przy pomocy głowic termostatycznych sterowanych centralnie (radiowo). Zakupilem ten sprzet na ten sezon i jak narazie sie sprawdza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2019 o 09:08, bercus napisał:

Prawie zawsze najbardziej ekonomiczne jest grzac nieznacznie,ale stale.Každe obnižanie jest trzeba w koncu dogonic.

bercus miałes racje ,spalanie wzrosło z 10kg na 14,5kg, a co sądzisz zeby w tych godzinach co nas niema obniżyć temp c.o,wtedy będzie sobie modulował na małej mocy pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.