Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, zielona kropka pojawia się i znika, ale zasadniczo nie ma to żadnego znaczenia, na każdą zmianę parametru trzeba ok. 3 sek. poczekać i tyle, z tego co zaobserwowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwer na stronie po otrzymaniu 3 pakietów ze sterownika (co 3s) wysyła do niego pakiet kontrolny że jest połączenie. Sterownik zapala czerwoną kropkę po 10s jeśli nie otrzyma pakietu. Ponieważ pakiety ze strony muszą przejść przez autoryzację Timela to czas ten się wydłuża i czasami pakiet nie dociera na czas.

Spróbuję nad tym jeszcze popracować.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @kusyrypin. Nie mam kagańca. Popeostu pozwalam przejść w czuwanie przy takiej pogodzie jak teraz. Dużo zależy od podajnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2019 o 15:25, aikon91 napisał:

 

coś kiedyś kliknąłem cytuj i nie mogę teraz skasować 

Pany mam pytanie, zmontowałem zawór 3D działa super, ale teraz sobię myślę czy by czasem nie zrobić obiegu kotlowego przez bojler, ale mam problem pompa działa na powrocie i druga też by tak raczej była bo tak jest miejsce. I teraz czy jak obie będą na siebie dmuchać to czy na trojniku przy piecu nie zrobi się jakieś dziwne cisnienie czy coś ? 

powrót mam ok 37st przy zasilaniu 60,

IMG_20191010_175836.jpg

Edytowane przez loko00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yhy.

czyli jakbym wstawił na powrocie tylko z bojlera pompę i wpiął zaraz pod piec kuku by nie było

IMG_20191010_175846.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka pajęczyna na tym rysunku, że nie mogę się połapać. Ale jak załączysz te pompki to poprostu CWU będzie miało taką temp. jak na kotle i powrót będzie dogrzany.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no czyli się zrobi układ kotłowy przez bojler, 

będą na bank kulowe, żeby w razie czego przełączyć cała inst. na grawitację, tak typowo awaryjnie, a pompy będą na stałe a latem zawór halt i tylko cwu

Instalacja jest prosta ale ciężko to narysować jak masz w pracy 1 kolor dlugopisa, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oldek no to nie łam, a głosuj sobie na kogo tam chcesz. A ja zapytam przy okazji co jest grane z autologowaniem na stronce Wojtka ale z apki od Carlo291d7096f8216afc4856877b9fb835b6.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za apka?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy.O ile wypośrodkować potencjał podajnika który wynosi 32,8 kg/h (przekładnia hipoidalna) dlatego taka duża wartość na groszku Kgm Gold, noi w górę czy w dół wartość.Gdy mam groszku około 25 kg w zbiorniku i wsypie np 75 kg (3-y worki) to w bardzo krótkim czasie zużycie paliwa spada o 1.2 kg/h.Sprawdzałem 3-y razy i jest tak samo.Wiem że chodzi tu o nacisk paliwa na podajnik.Nie mam tej poprzeczki u dołu w zbiorniku która pewnie zniwelowała wiarygodność zużycia i byłoby bardziej dokładnie.Ustawić np 32,5 kg/h.Dobrze myślę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dane, które przedstawiłeś nie pozwalają udzielić nawet przybliżonej odpowiedzi.

Wylicz sobie potencjał z wypalonego całego zbiornika i będziesz miał właściwą wartość.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Jockey ma rację, ba powiem więcej jego patent na wyliczenie potencjału sprawdza się wyśmienicie. Nie będziesz miał za złe że wykorzystałem z Twojego filmiku7ed93011f02fbda276dc325ff413fcec.jpg&key=48cd34e76ca5d2effd68d1914042bd63dc058bb2be74227bbfe0cfb01bfe5576

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modem internetowy nareszcie działa. Kupiłem nowe, wszystkie kable, switcha,  router, podłączyłem ,restart sterownika , reinstalacja aplikacji i .... jest ok .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jockey napisał:

Te dane, które przedstawiłeś nie pozwalają udzielić nawet przybliżonej odpowiedzi.

Wylicz sobie potencjał z wypalonego całego zbiornika i będziesz miał właściwą wartość.

Dzięki za odpowiedż.Mam w zbiorniku u dołu zaznaczony przy podajniku markerem kreskę gdzie mam poziom żeby wsypać pierwsze 25 kg oraz drugą gdzie oznacza 100 kg.Spisze licznik spalenia całkowitego i zejde do poziomu u dołu zbiornika,będzie to oznaczało ze spaliłem 100 kg.Wtedy faktycznie przy róznym nacisku będzie mierzony ten potencjał podajnika.Podstawie to wszystko do wzoru jak wyżej z filmiku kolegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zbyszko125 napisał:

Tak Jockey ma rację, ba powiem więcej jego patent na wyliczenie potencjału sprawdza się wyśmienicie. Nie będziesz miał za złe że wykorzystałem z Twojego filmikuemoji3.png7ed93011f02fbda276dc325ff413fcec.jpg&key=48cd34e76ca5d2effd68d1914042bd63dc058bb2be74227bbfe0cfb01bfe5576

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Dzięki bardzo .Zasypie 100 kg po wcześniejszym zaznaczeniu poziomu dolnego i sprawdzę.Wcześniej robiłem przez przesyp i pewnie dlatego małe przekłamanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyp 6-10czy 20 minut nie daje dokładnie pomiaru potencjału, omawia to kolega Jockey w swoim filmie naYT. Podawanie z przerwami, czy ilość opału w koszu mają wpływ na potencjał. Co do nacisku opału w koszu Malina fajnie to rozwiązała dając taka półkę. Generalnie potencjał podajnika nie da się idealnie ustalić, ale dokładność 02.03 kg nie jest żadnym problemem

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.Słuchałem i oglądałem ten filmik.Jak go nie było to ustawione miałem według przesypu od K.Miernika z jego natomiast filmiku i tak zostało z tamtego sezonu na tym samym groszku a nawet z tej samej palety.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Zbyszko125 napisał:

dokładność 02.03 kg nie jest żadnym problemem

U mnia jest dla frakcie grochu wyliczana roznica 13,6-15,4 na samym opale.Ustawiam na oko dla tego co wsypalem  i nie ma problemu przy spalaniu.Licznik nie znaczny,kilka kupilem,tyle spalilem.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.