Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem taki prowizoryczny rysunek jak u mnie to wygląda. To żółte to ostatnio zamontowany tzw bajpas, dzięki niemu mam powrót delta 6*. Gdy tego nie było to na kotle nie ważne czy 50/55/60 powrót zawsze w okolicy 26. Grzeję samą podłogą, kaloryfer na schemacie to drabinka w łazience oraz przy wejściu z których korzystam tylko w mrozy.
Gdybym zastosował na wyjściu z kotła zawór 4D spisywał by się jak ten bajpas czy zupełnie inaczej?

Stosując schemat poniżej można zaoszczędzić opał czy metoda działania podobna?

INSTALACJA.png

kamen-schemat-uklad-zamkniety.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze palenie w dwustanie polega min.na tym że jak temp spadnie drastycznie to lecisz i zmieniasz ustawienia a z skzp on myśli za ciebie.

Po drugie : jak chcesz mało palić to wygaś piec lub przejdź na gaz. Na gazie nie spalisz nawet kilokrama węgla. Gwarantuję ! 

Po trzecie: na gazie nie spalisz nawet kg węgla a za ogrzewanie zapłacisz krocie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2019 o 11:08, FAFAŁ napisał:

 

 

W dniu 5.10.2019 o 11:08, FAFAŁ napisał:

@8010 siema sterownik co RobIsz ?

Miele groch mój Panie

Nie dość że mieli to jeezcze workuje i sprzedaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zaczyna się zastanawiać czy takie krocie. W okresie przejściowym wydaje mi się, że wyszłoby taniej bo tam powinno samo pyrkać.

Paliłem w dwustanie i nie zmieniałem ustawień razem z pogodą.

Nie chodzi mi aby ogrzać dom za darmo. Mam jakieś porównanie do ubiegłej zimy i wydaje mi się, że obecne spalanie jest takie jak ubiegłej zimy. A powinno być uzależnione od temp na zewnątrz, jest przecież w miarę ciepło.
Liczę na odnaleźienie jakiegoś złotego środka z waszą pomocą.

P.S czasem przeglądam statystyki spalania na ekotłownia i esterownik i to co tam widzę mnie zaskakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie każdy pisze ile spala itd. Trzeba napisać jeszcze jaki groszek.
Ja teraz spałam około 7,8-8,9kg bartexu gold, dom 105m2, ocieplony, w domu temp między 22,5-23*C. Bez obniżeń temp na kotle itd. No nie ma noc za darmo, a tu ludzie myślą ze podajnik będzie jeszcze oddawał opał. Jak latem spała na bojler około 3kg to na dom ile ma palić, 2kg???


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tegoroczna jesień, jak na razie, jest chłodniejsza niż ubiegłoroczna i spalanie jest większe niż w zeszłym roku o tej porze (u mnie przynajmniej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, SlawekOrfi napisał:

Panowie każdy pisze ile spala itd. Trzeba napisać jeszcze jaki groszek.
Ja teraz spałam około 7,8-8,9kg bartexu gold, dom 105m2, ocieplony, w domu temp między 22,5-23*C. Bez obniżeń temp na kotle itd. No nie ma noc za darmo, a tu ludzie myślą ze podajnik będzie jeszcze oddawał opał. Jak latem spała na bojler około 3kg to na dom ile ma palić, 2kg???


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ekoret 28-30, dom 100m, ocieplony temp 22-23 i coraz bliżej 13kg. Latem rónież 3-3,5kg tego eko.

Znajomy podobnie spala na 180m a czasami mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko sobie myślę, ale myślę że te oszczędności typu nocne (jak jestem w pracy) obniżenia temperatury dają odwrotne rezultaty niż zamierzenia. 


Ja tak samo i mam to sprawdzone. Lepiej jechać autem 90km/h równo czy 0-90km/h i znów 0-90km/h. W którym przypadku auto spali mniej paliwa?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę Sławku że spalanie super i co zostałeś przy techniksie

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka



Walczę. Narazie technix. Polskie sady tak działają. Miałem wymienić ale inne wydatki. Pale bartex gold i jest całkiem ok (narazie). Pozdro i dzięki za cenne wskazówki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aikon91 napisał:

Oldek w dwustanie palił ok 8kg na starym sterze. Teraz liczyłem na podobne zapotrzebowanie. Mały metraż, dobrze docieplony tylko jak widać coś mu nie pasuje a mnie wkurw trąca. Dodatkowo dziś temp 14*. 
Temp na podłogę 27 a tu tyle żre i coś musi być na rzeczy.

 

U mnie temp. na podłogę dzisiaj 23st. Więc masz duże zapotrzebowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wczoraj miałem 24 na podłogę, w ramach testu podniosłem tak jak zimą utrzymywałem. 
Mam właz na strych w tej chwili lekko ocieplony i mocno ciągnie. Przy 24* w domu było 21-21,5.

Myślę, że jak uszczelnie będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, SlawekOrfi napisał:

Panowie każdy pisze ile spala itd. Jak latem spalam na bojler około 3kg to na dom ile ma palić, 2kg???

Święta prawda. Sam bojler spala około 3kg dziennie.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skzp plus rynna witkowski. Miał węglowy. W domu 24st.C. 

Dom 100m2 plus bojler 120l. 

Zwykła instalacja bez 3d. Zawory termostatyczne przy grzejnikach.

Ściany supereks 24 plus steropian 10

Dom na górce ( prawie zawsze wieje )

Spalanie 9kg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Oldek napisał:

Spalanie nie jest constans. Też paliłem na dwustanie i nie liczyłem że za sprawą zmiany sterownika pójdzie mniejsze zapotrzebowanie na ciepło. Ale z skzp kotłownia jest bardziej kolorowa.

No i szwagier częściej zajrzy... 07.gif

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą i żaden sterownik choćby nie wiadomo jak wypasiony nie obniży nam znacznie spalania,  szkoda kasy na bajery no chyba że ktoś lubi kolorowo w kotłowni, ale wtedy taniej będzie kupić telewizor kolorowy i wstawić do kotłowni.

38 minut temu, Jockey napisał:

I się znowu zaczyna, jak każdej jesieni i gdy przyjdą większe mrozy.... jakie spalanie, bo u kolegi jest mniejsze...  22.gif

Trzeba dążyć do tego, aby na palniku był właściwy proces spalania bez strat i jak to nam się uda osiągnąć, to czy instalacja taka, siaka, czy owaka, to spalimy i tak tyle węgla, ile energii będzie trzeba uzupełnić, aby utrzymać oczekiwany komfort termiczny w naszym domu. Ani mniej, ani więcej - tylko tyle.

A w instalacji CO chodzi o to, aby we wszystkich pomieszczeniach była oczekiwana temperatura, a sama instalacja była "stabilna" dla kotła.

Wyniku spalania nie ma co porównywać do innych, bo budynki są inne, nawet przy takim samym metrażu, inaczej umiejscowione, różnie energochłonne, z różną temperaturą wewnętrzną zależną od upodobań itd. itp. a to wszystko przecież ma wpływ na zapotrzebowanie energetyczne naszego domu, a to się przekłada na to, ile węgla spalimy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, aikon91 napisał:

Niestety skzp nie chce uczynić u mnie cudów. Spalanie masakra dziś 12 kg. Zaczynam myśleć że jest instalacja tak spieprzone że taki ster nic nie da. Wychodzi chyba brak zaworu 4 d.

Palę od soboty a w kotle tak . Dogrzałem powrót ale nie wiem czy nie kosztem spalania. Mój bajpas podnosi chyba spalanie tak jak włączona pompa cwu na stałe. Mimo że boljer z 7 m od kotła.

IMG_20191009_182930.jpg

IMG_20191009_182920.jpg

Takimi fotkami z dwustanu byś się nie pochwalil :) . Pamietaj że masz,za wielki palnik w tym kotle . Masz go też ustawionego tak pi razy drzwi . @Pieklorz pisał że strach go wkładać do kotla 17kw , ja czytałem o wiekszych i też był ciężki do ogarniecia .  Musisz go powoli zaweglac , to co udalo się osiągnąć poprzez ograniczenie mocy oraz modulacji było wyjsciowe . Wyjsciowe by nie było znów sypania grochu do popielnika . Zwiększaj mu stopniowo moc kotla . Póki co zostań na kagancu . Tam się pali garstka wegla ze zbyt duzym powietrzem . Niestety lub stety trzeba go powoli ogarniac by dojsc do granicy w której to będzie działało na tyle dobrze że nie pozamiata tym kotlem . Czy dwustan lepszy hmm nie, ja jestem zadowolony z pidu i czystosci . Lepsze spalanie no pewno że jest bo sie pali nie dobija I czeka tylko sie pali . U Ciebie dwustan dawal rady ponieważ ten wielki palnik z wielką japa tylko sie bujal . Ledwo co osiągnął zar już byla temperatura bliska zadanej I znów przechodzil w czas oczekiwania . Ogarniesz go A sam zobaczysz że będzie lepiej . Tylko tu trzeba czasu . Na mojej starej rynnie też mialem przeboje . Jakies rury stawialem na niej to jakies nad palnikiem cuda wieszalem typu tortownica,tarcza,psia miska . To pomagalo sklamal bym pisząc że nie . Jednak do końca nie było jak trzeba . Poszlo wiele czasu na osiągnięcie w miare zadowalającego spalania oraz czystości w kotle . A wystarczylo zmienic palnik kilka pstrykniec w sterowniku i jUż jest dobrze . To moja pierwsza styczność z retorta . Pierwszy raz w ręku mialem ten palnik a dwa dni później pracował jak należy :) . Ty masz tego pecha że nie możesz pozwolic temu palnikowi osiągnąć jego minimum sprawności ponieważ moc jaką będzie w tedy generowal nie zostanie teraz odebrana .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pisał @Pieklorz Zrozumiałem , że mój palnik tylko z pozoru jest wielki ale w 17 kw średnio da radę. Może być dużym błędem że kolejny sezon kupiłem za mocny groszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie dawal by ci namiarow na zmiane korony ,slimaka i co tam było jeszcze . Ten palnik jest wIelki i przez to nie można z nim zejść nisko mocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu cieplo,zero niedopala,czysty nieosadzony kociol i spalanie bedzie take jake musi byč przy pogode jaka jest.Jeden dzien 25 i drugi 17,tak co chcielibysmy porownac.Jeden szopa,drugi zamek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2019 o 18:25, 8010 napisał:

@kusyrypin Ja mam przerobiony zasypowiec też 25kw. Nie przejmuję się tym w ogóle. Na piecu 40st. W domu ciepełko jak za gor8 to termostaty na grzejnikach zadziałają. Spalanie nie wysokie wiec nie ma problemu. W domu 24-25st plus bojler i 3.5 tony miału w zeszłym roku. W tym palę eko. 

Grunt to prostota działania.

witaj mam pytanie czy na modulacji masz załozony kaganiec jesli masz to na ile 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kusyrypin,Na poczatok bedzie ci kaganiec potrzebny.Kiedy opanujesz odpowiedno groch-napowietrzanie,skzp nie bedzie wchadziac do niepotrzebnych mocy.Wszytka magia jest w odpowiednym napowietrzaniu i czasu dla ustabilizowanie kopczyka po zmianie.Wiecej zmian,niž 1 za 24godz. nie ma senzu robič.

Zacac na ustawieniu malej mocy-kaganiec 15% i cala sobota szukac poprawne powietrze.To jest sam fundament.Dla wysoka moc znajdziesz powietrze latwiejszie.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, bercus napisał:

Kusyrypin,Na poczatok bedzie ci kaganiec potrzebny.Kiedy opanujesz odpowiedno groch-napowietrzanie,skzp nie bedzie wchadziac do niepotrzebnych mocy.Wszytka magia jest w odpowiednym napowietrzaniu i czasu dla ustabilizowanie kopczyka po zmianie.Wiecej zmian,niž 1 za 24godz. nie ma senzu robič.

ok dz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.