Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Bercus co ty piszesz nie rozumie ?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Misiu napisał:

Mrozów nie ma a na takich wysokich mocach ci chodzi, co będzie jak przyjdą mrozy.

To jest k temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, marekd napisał:

Bercus co ty piszesz nie rozumie ?

Nasz kolega z Czech @bercus pisze, że masz budynek ocieplony i przy dużym  spadku temperatury, wykres drastycznie się nie podniesie, jak myśli kolega @Misiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda palnik po ponad dobie. Trochę spalanie mnie satysfakcjonuje bo dziś przekracza 9 kg ( w nocy -1)Wczoraj pokazywało 8kg. Jak patrzę na niektórych wyniki po 6 kg na większych metrażach to włos siwieje. Bo co będzie zimą

IMG_20191007_104513.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aikon91 jaki masz metraż ze 9 kg to słabo? Ja mam 235 m , 15 grzejników i teraz spalam ok 25,26 kg /doba a zimy jeszcze nie ma:( Szukam i szukam rozwiązań ale nie wiem czy to już nie jest kres...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aikon91 no jest postep . Podaj jeszcze ile masz powietrza może być foto przy maksymalnej modulacji ,tej w kagancu . A przesyp masz poprawny ? Póki nie będziesz miał dobrze ustawionego przesypu nie ma co brać pod uwagę tego wskazania . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka mam takie pytanie na kotle mam ustawiona temp na 60°C, przebiło o 5°C i się odstawiał. Później temp spadła do 63°C i nastąpił start palnika i modulacja na 10% leci. Pytanie dlaczego tak wcześnie się wybudzil? Od czego to zależy? Zawsze startował jak temp spadła poniżej zadanej. Pozdro

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michaelkw 100 m.

FAFAL jak dobrze pamiętam powietrze 5-26.

Przesyp powinien być dziś skorygowany. Wsypalem 20 kg  i jak zdarze wrócić do domu zanim poziom opału nie " minie kreski" to poznam wynik.

Przy kagańcu na 30 powietrze chyba 11-13, nie jestem pewny a teraz nie mam dostepu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aikon91 no właśnie co do powietrza . Po pierwsze mozesz mieć teraz za mało paliwa . Nie widać tego ale jest możliwość odkrycia górnych otworów napowietrzajacych . Zostaw chwilowo to powietrze a podnies mu kaganiec do 40 . W całej tej magi jaką stworzyłeś chodzilo O to by prawidlowo zaweglic palnik . Jak juz będzie prawidłowo uweglony to trzeba mu dac prawidlowo powietrza . I nie wazne że w zakladce powietrze bedziesz mial ustawione np 60% . Ważne żeby w kagancu mieć Koło 20/25%. Druga opcja to podnieś moc w górę .to też da wiecej paliwa ale tu zas trzeba podnieść powietrze do wyżej wymienionych wartości.Aha i płomień jest blizej podajnika tak widać na foto moze to być powodem braku wegla ,lub najzwyczajniej ten typ tak ma. Jest światełko w tunelu ,to w drogę :)

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaganiec do góry na 40. Powietrze min jest 8% a przy modulacji 40 ustawiłem 21%.

Modulację z 10 podniosłem na 15%

Wykres z modulacja min 10

IMG_20191007_105738.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film drugi wyglada całkiem ok . Biorąc pod uwagę co to za palnik i  w czym siedzi . Uznal bym te ustawienia za wyjściowe :) . Spisz je w trzech kopiach I się ich trzymaj .

To teraz tak .

Ustawic przesyp .

Wprowadzić korekty .

Mieć w miarę spokój .

A jeśli masz czyszczenie palnika wyłącz je . Nie ma co ryzykować w tej chwili z wydmuchaniem popiolu który tam leży . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, aikon91 napisał:

Trochę spalanie mnie satysfakcjonuje bo dziś przekracza 9 kg ( w nocy -1)Wczoraj pokazywało 8kg. Jak patrzę na niektórych wyniki po 6 kg na większych metrażach to włos siwieje.

Temperatura na zewnątrz spada więc spalanie musi wzrosnąć :)
U mnie spalanie w październiku wzrosło z 4,88 kg do 10,09 kg.
Spalanie-19-10-07.thumb.png.a44ffa9a71f7ae43d0d59ab4dc902120.png

 

7 godzin temu, aikon91 napisał:

...co będzie zimą

Jeszcze wyższe spalanie :P

W minionym sezonie grzewczym najzimniej było w styczniu.
Tak prezentowało się spalanie w moim kotle.
Spalanie-19-01.thumb.png.c6a2b6973e2ce7840a3bedbd01b9c642.png

Legenda:
- spalanie to dobowe spalanie
- temperatura to średnia dobowa temperatura na zewnątrz
- wiatr to średnia dobowa prędkość wiatru
- koszt to koszt spalonego ekogroszku

 

 

Edytowane przez adamnowakowski
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych kolegów.W piecu 25 kw zmieniłem dmuchawę z 80W (głośna praca) na 40W RMS-120/40W POL-TRANS.Obsługuje kotły od 15 kw do 25 kw.Ma ktoś taką, albo pomoże  z nastawami jej początkowymi.Zarazem mam pytanie , bo są różne zdania na ten temat.Lepiej jest zmienić moc kotła z 25kw na 20 kw czy w modulacji na maksie 100% modulacji na 80% ustawić i wtedy też jest 20 kw.Mam przewymiarowany kocioł i chcę ograniczyć.Teraz jak ustawi się powietrze górne i dolne przy waszej pomocy w mocy 25 kw to przy zejściu na 20 kw ile obniżyć około w % powietrza w górnym i dolnym zakresie.Oczywiście śledze wasze odpowiedzi i wiem że z powietrzem trzeba obserwować powoli.Min moc kotła mam 10% a maks 100%.Potrafi się czasem kocioł odstawić na chwilę np po 14 godzinach ,ale to nic takiego-może do zniwelowania.Z góry dzięki za podpowiedzi.

Edytowane przez darko240973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie spalanie spore albo okna otwarte. Ocieplony ? Musisz podjąć walkę bo moim zdaniem to dużo za dużo 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo za dużo to mało powiedziane.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, darko240973 napisał:

Witam szanownych kolegów.W piecu 25 kw zmieniłem dmuchawę z 80W (głośna praca) na 40W RMS-120/40W POL-TRANS.Obsługuje kotły od 15 kw do 25 kw.Ma ktoś taką, albo pomoże  z nastawami jej początkowymi.Zarazem mam pytanie , bo są różne zdania na ten temat.Lepiej jest zmienić moc kotła z 25kw na 20 kw czy w modulacji na maksie 100% modulacji na 80% ustawić i wtedy też jest 20 kw.Mam przewymiarowany kocioł i chcę ograniczyć.Teraz jak ustawi się powietrze górne i dolne przy waszej pomocy w mocy 25 kw to przy zejściu na 20 kw ile obniżyć około w % powietrza w górnym i dolnym zakresie.Oczywiście śledze wasze odpowiedzi i wiem że z powietrzem trzeba obserwować powoli.Min moc kotła mam 10% a maks 100%.Potrafi się czasem kocioł odstawić na chwilę np po 14 godzinach ,ale to nic takiego-może do zniwelowania.Z góry dzięki za podpowiedzi.

Na kotle 25Kw zmienilem 75w za 35.Moc obnižana na 15Kw-kociol przewymiarowany.Ustawienie wiatru jest teraz 22-72. Pale czeskim 17mj,jak czytalem,dla mocy jest ustawieni dmuchawy podobne jak na czarnym.Brazowe lepiej sa pali,no idzie go wiecej na palnik przy tej slabej kalorycznosti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zabudowie w sofcie 2.24 nie pokrywa się ilość spalonego paliwa,z ilością pozostałego paliwa w koszu-przy każdym zasypie  kosza 125 kg , różnica jest 5-7 kg.

Spalanie całkowite jest np 100 kg,a ilość pozostałego paliwa w koszu wskazuje 18 kg.Proszę o sprawdzenie wszystkich którzy mają zabudowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 kg na dobie,10% zrebki drzewne/200m,cieplutko 24°+++++ jutro dobrze sa wychodzi z gniazdka.....zloooty podajnikowiec.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Czytam Wasze posty nt spalania przy domu ok 200 m i oczom nie wierze. Jak to jest możliwe? Ja mam do ogrzania ok 240 m (w czesci owszem stropy po 3,5m) ale w tej chwili mam spalanie n poziomie 30 kg/h. Mam piec przewymiarowany (50 kw), zmniejszony w sterowniku do 25 kw. Temp na piecu 48 C (+- korekta pogodowa poziom 2). Co jaj mam jeszcze zrobić żeby chociaż o 1,2,3 kg zejść ze spalnia? Z obserwacji wynika że jakby średnio modulował na poziomie 28% to by spalał 25 kg. W tej chwili moduluje od 36-43% (dynamika 1). Pale ekogroszkiem Ekobram 24-25 kcal. Mam 10 grzejników na dolnym poziomie (tutaj jest strop wysoki) z tego 9 jest użytkowanych w ciagu dnia (glowice termostatyczne pilnują temp) oraz 6 grzejników na poziomie górnym gdzie stropy juz normalne i te pomieszczenia to sypialnie (w ciągu dnia temp. obniżona do 18,5 a na noc do 21 C)

Może coś z modulacją jeszcze pokombinować, tylko w która stronę?

A może to juz kres?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to żebyś nie był sam to ja też ogrzewam ok 200m i spalanie obecnie pod 21kg + cwu 140 lgroszek jaret 21mj, grzeje 14 grzejnikow. Dom bez ocieplenia, ale w pokojach cieplutko, cała instalacja jest nowa na cienkich rurach i grzejnikach Alu.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie palę KGM Goldem, temp na dole 23C na górze 22C i pod względem zużycia na razie jest extra  - lepiej niż przypuszczałem. Ale na razie się nie podniecam bo słoneczko trochę pomaga :).

PS. To mój pierwszy prawdziwy sezon grzewczy z "domowymi" temperaturami i trochę miałem obawy, zobaczymy co będzie w miesiącach zimowych.

Edytowane przez krisgie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.