Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. A ja wam powiem ze w zeszlym sezonie pospawalem sobie sprzęgło rozdzielacz takie samo jak ma Klaudiusz i od tego czasu skończyły sie moje boje z kotłem  :) a pare dni temu z racji tego ze zalozylem fotowoltaike na dach to na powrot ze sprzegla zamontowalem wspomagacz z grzalka 2kw. Spalanie tej zimy bedzie piękne  ;)

Z prawej wkrecona grzałka.

20190926_153712.jpg

Edytowane przez TomekMM
Dodano zdjecie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam tylko: z jakiego materiału jest rura w którą wkręcona jest jak rozumiem grzałka i z jakiego kolano wspawane od góry? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.09.2019 o 13:33, bercus napisał:

I po co 3D??? tak jak pisales i jak chcesz zrobič-ma sasiad,i u mnia tež grube rury,želiwne grzejniki,brak termostatow i 4d,2 pompki.Wszytkie grzejniki otwarte,komfort w domu steruje sterownik za pomoca pogodowki i teraz nawet z obnižanim dla termostatu i gitara.Sasiad,kiedy widzi moja instalacia bezproblemowa,jest rozczarowany....

Nawet sasiad rozpala,zgasza i tak w kolo...U mnia juž 3 tygodnie palenie ciagle i w stosunku ja spalal o 1/3 mniej wegla,domy nie ocieplone i na m2 same....

i zadanie powrotu z Twojego 4D u mnie spełnia pompa na bojler na stale włączona, jutro montuje i dam znać co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.10.2019 o 19:50, aikon91 napisał:

Tak naprawdę to nie mam pojęcia jak ustawić moc palnika. kocioł jest 14kw a ekoenergia 15-25kw. Chce to jakoś ustawic żeby w miarę śmigało ale do tej pory miałem lodowaty powrót i wszytsko co robiłem to szło na marne bo pracował w dwustanie. Od czego zacząc twoim zdaniem?
myślałem że jak ustawię 10kw to mniej spali ale to chyba tak nie działa ;-)

ekoenergia to tragedia, ja mam 15-25 na piecu 25kw i nie mogę dojść do ładu z jednej strony spiek z drugiej idealny popiół, ale mieszam wapno i jest o niebo lepiej.

szamot dobry ja mam na plask cegłę plus zaślepione pierwsze 4 rzędy sylikonem wysokotemperaturowym

IMG_20191005_235000.jpg

Edytowane przez loko00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=3035]Zbyszko125[/mention], też w ramach gwarancji dostałem "nową" koronę do ekoenergii i g pomogło i przypadek o którym napisałeś też g pomogło. Słyszałeś dzwony, ale nie wiesz w którym kościele 15.gif&key=e7e5627dbac4cf1ff7fdcc1ae6e3ddbdc135a52dc8e0b97a7af0013db8281488 
Hm... Dzwony i kościół powiadasz.....
2d465cdf1d40ca0863b4cdead7dcac5f.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, mam pytanie jaką macie temperaturę podajnika? Obecnie testuje jedno rozwiązanie aby podnieść modulacje przy tych temperaturach zewnętrznych a szczególnie temp spalin. Wsypałem do kotła 9kW Malina ekogroszek po jednej stronie tej poprzeczki w zbiorniku a po drugiej stronie pellet. Wszystko super, samo się miesza ale dzisiaj zauważyłem że temp podajnika skoczyła z 38 do 56stopni. W zbiorniku niby nic się nie dzieje jak go otworzyłem. Tyle że paliwa się obecnie kończą więc niski poziom zarówno groszku jak i pelletu. Pytanie czy to w miarę normalna temp przy modulacji średniej w granicach 20-30%? Dmuchawe mam 67W ograniczoną 8-23% otwarta przesłona na jakieś 2,5cm. Wcześniej na groszku miałem niższa temperaturę więc obstawiam że to przez pellet. Miał ktoś takie doświadczenia może? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, ważne pewnie, palnik sv200 10kW, sterownik SKZP-02. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zbyszko125 napisał:

Hm... Dzwony i kościół powiadasz.....

 

Dalej twierdzę że nie wiesz o czym piszesz. Chcąc zmniejszyć palenisko w ekoenergii należy 

cytat z postu serwisu ekoenergii "Witam, jest możliwość, natomiast trzeba wymienić palenisko, dysze oraz ślimak."

koszt 1k. I dalej będzie tak samo bo przeciwzwój będzie mielił groszek. A samą koronę która przyjdzie niby sprawniejsza, można sobie wsadzić na głowę i króla udawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniając ekoenergie 15-25 na coś mniejszego co byście polecili? Co bym jeszcze musiał przy takim zabieGu zmienić ?
Jeżeli chcesz zmienić palnik to obecnie na tą chwilę najlepszy jest sv200. Przekładnia dmuchawa powinna pasować do SV resztę musisz pomierzyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, loko00 napisał:

szamot dobry ja mam na plask cegłę plus zaślepione pierwsze 4 rzędy sylikonem wysokotemperaturowym

 

A pod cegłą żar z czasem zamieniany w popiół, też takie pomysły miałem i szybko rezygnowałem. Wapno dodawałem do czasu aż musiałem z powodu zawleczyki opróżnić cały zasobnik grochu z wapnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Dalej twierdzę że nie wiesz o czym piszesz. Chcąc zmniejszyć palenisko w ekoenergii należy 
cytat z postu serwisu ekoenergii "Witam, jest możliwość, natomiast trzeba wymienić palenisko, dysze oraz ślimak."
koszt 1k. I dalej będzie tak samo bo przeciwzwój będzie mielił groszek. A samą koronę która przyjdzie niby sprawniejsza, można sobie wsadzić na głowę i króla udawać.
To nie były moje słowa, tylko gościa z którym pisałem na ten temat, i zrzut ekranu który wrzuciłem to są właśnie jego doświadczenia z ekoenergią. Zaś do samej ekoenergi tak się składa że u moich rodziców mają kocioł z tym palnikiem, i niestety dla mnie jest to pomyłka, walczyłem z nim ponad 3 miesiące, udało się go w końcu "ogarnąć" . Dla przykładu u siebie mam ekopala i mieliśmy ten sam opał, nieco inne budynki do ogrzania, kotły 15kw, i jaki wynik: w moim palniku o wiele lepiej szło niż u rodziców. Stery: ja mam SKZP ,rodzice Iryda

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Pany nie będę inwestował klocka w 3 letni kocioł. To lepiej na gazowy zbierac.

Trochę się opanował i nie ma skoków nawet przy cwu. Może priorytet boliera pomógł.

Trochę czyściej i będzie chyba ok, także obędzie się bez wymiany.

IMG_20191006_090649.jpg

IMG_20191006_090849.jpg

IMG_20191006_090837.jpgidget spanidget spanWidget spanWidget spanidget spidget span

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wywialus napisał:

Cześć wszystkim, mam pytanie jaką macie temperaturę podajnika? Obecnie testuje jedno rozwiązanie aby podnieść modulacje przy tych temperaturach zewnętrznych a szczególnie temp spalin. Wsypałem do kotła 9kW Malina ekogroszek po jednej stronie tej poprzeczki w zbiorniku a po drugiej stronie pellet. Wszystko super, samo się miesza ale dzisiaj zauważyłem że temp podajnika skoczyła z 38 do 56stopni. W zbiorniku niby nic się nie dzieje jak go otworzyłem. Tyle że paliwa się obecnie kończą więc niski poziom zarówno groszku jak i pelletu. Pytanie czy to w miarę normalna temp przy modulacji średniej w granicach 20-30%? Dmuchawe mam 67W ograniczoną 8-23% otwarta przesłona na jakieś 2,5cm. Wcześniej na groszku miałem niższa temperaturę więc obstawiam że to przez pellet. Miał ktoś takie doświadczenia może? 

Przy pelacie może być taka sytuacja, przy paleniu peletem węglowym varmo też jest trochę większą temp podajnika. Z tego co pamiętam ten sterownik ma zabezpieczenia, chyba powyżej 70 stopni podajnika wypycha żar - chyba się nie mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aikon91 napisał:

Trochę się opanował i nie ma skoków nawet przy cwu. Może priorytet boliera pomógł.

Witam.

Tak działa kaganiec... jak się zrobi chłodniej i będziesz miał większy odbiór ciepła to podniesiesz kaganiec na 40-50-60% modulacji,  jak najmniej aby tylko dogrzewał pomieszczenia i CWU

Zaletą za dużego palnika (trochę wątpliwą) ale jednak, jest możliwość spalania dziadowskich węgli. Patrząc na twój palnik i zawartość ....elitą ekogroszku to raczej nie palisz i chyba tą zaletę wykorzystujesz (ツ゚) ✌(ツ)

Pozdrawiam YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba to elita , bardzo fajny ekogroch z lokalnego zaufanego składu. Handluja nim od lat, maja pod nazwą ekoret o takich parametrach 28 - 30 / 4 - 5 / 0 - 0, 1. Kupiłem też ruski 24 kal za 680 ładnie pakowany ale sprawdzę go zimą.

Zakładając kaganiec za każdym razem trzeba zmieniać powietrze? Jeżeli teraz max jest 30% to powietrze przyjąc jak dla 100%, dobrze rozumię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aikon91 napisał:

Wymieniając ekoenergie 15-25 na coś mniejszego co byście polecili? Co bym jeszcze musiał przy takim zabieGu zmienić ?

Powiem Ci że warto tego klocka wydać . Ja za retorte zwykłe kolano , rure,zasobnik i ster od tego dalem 800złotych .  I nie żałuję ani jednej złotówki . W Twoim przypadku zapomniał byś o kotle . Pstryk pstryk ster I dziala . Dziś jestem fachura od kotla bo mam palnik który da się ogarnąć :) .

 . Jak dajesz kaganiec to stroisz powietrze . Za każdym razem musisz to robić zmieniając jakis parametr .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, aikon91 napisał:

Zakładając kaganiec za każdym razem trzeba zmieniać powietrze?

Witam.

Jeśli kolega ma już ustawiony sterownik to nic nie powinno się dotykać, tylko modulację, jeśli masz ruska to pal teraz, kiedy nie potrzeba mocy, a dopiero jak zima pokaże pazurki wsyp tego "elitarnego" węgla.

Coś mi się wydaje że kolega razem ze swoim "elitarnym" groszkiem będzie częstym bywalcem na forum...(ja nie jestem Kaszpirowskim)

Pamiętaj że po zmianie rodzaju węgla zmieniają się nastawy sterownika.

Pozdrawiam Yaro :-))

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, FAFAŁ napisał:

. Jak dajesz kaganiec to stroisz powietrze ....

Witam.

W sterowniku jeśli ograniczasz modulację resztę parametrów przelicza sterownik za Ciebie, więc z założenia nic nie powinieneś dotykać w ustawieniach.

Bardzo proszę o poprawienie mnie jeśli jestem w błędzie... przynajmniej z takim zamiarem kupiłem sterownik SKZP-2.....zresztą on zam sobie moduluje w rożnych zakresach...

Pozdrawiam FAFAŁ-a i resztę forum. YARO

Edytowane przez YaroXylen
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.