Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, BDG napisał:

FAFAŁ kaloryczność nie ma nic wspólnego z prawidłowym wskazaniem licznika spalonego paliwa 

Fafał nie napisał, że mała kaloryczność powoduje błędne wskazania licznika, lecz, że powoduje większe podawanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie jak zasypalem 125kg do podajnika i teraz na sterowniku pokazuje ze jest -6kg a w zasypie jest jeszcze z worek. To muszę zwiększyć potencjał czy zmniejszyć.
Teraz potencjał jest na 14.1kg. Palnik technix okrągły 25kw


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg tego co napisałeś licznik pokaże Ci zużycie ok 156 kg, a jeśli tak ,to potencjał u Ciebie wyniesie ok 11,3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam wasze posty odnośnie potencjału i o zagęszczeniu opału w zasobniku. Uważam że bardzo fajnie sprawę rozwiązałem  firma malina w zasobnikach przy kotłach 5kl. Jak wrócę do domu zrobię zdjęcie i wstawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że nawet animacja wentylatora w sterowniku kręci w dobrą stronę...

ja pierdzielę, no ideał. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aikon91 napisał:

Po korekcie powietrza wykres się stabilizuje ale po załączeniu cwu szaleje i się odstawia

 

Witam.

Kocioł 14kW... palnik 25kW ... skoki duże mocy.... zapotrzebowanie niewielkie(teraz) pałacu nie ogrzewasz ... to skacze jak żaba w słoiku..... załóż kaganiec na 30% i popatrz i poczekaj trochę...a nie nie zmieniaj parametrów kilka razy na dobę.  Aby żaba nie skakała przyduś pokrywką tak na 30% ---- będzie żyła..¯\_(ツ)_/¯

Przepraszam za porównanie.....✌(ツ)

Pozdrawiam kolegów z forum. YARO

Edytowane przez YaroXylen
korka
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Deafnezz napisał:

Zauważyłem, że nawet animacja wentylatora w sterowniku kręci w dobrą stronę...

ja pierdzielę, no ideał. :)

Prz najbliższej aktualizacji Tomekbrz wstawi syntezatory mowy żeby niektóre osoby mogły sobie wieczorem ze sterem pogadać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta żabka ma wielką jape . I nic tu się nie zmieni . Można dusic go powietrzem a i tak  hustajacy się pająk w pobliżu narobi tyle wiatru ze on znów przebije :)  . Próby duszenia go skończą się na tym że dojdzie do odsłonięcia górnych otworów napowietrzających . Niby wykres się uda wypoziomowac co nie zmieni faktu że palnik będzie działał bardzo nisko po za swoja minimalna mocą . Która jest I tak większą od tego kotła . Jeśli się da to trzeba mu zmniejszyć palenisko . Jeśli nie ma opcji to trudno zmiana palnika też będzie dobrym rozwiazaniem . Tu po prostu jest mordega skutkujaca ja na razie przewalaniem wegla z zasobnika do popielnika . A po drodze jest tylko odgazowywanie jego . Może jeszcze spróbować palic mialem lub najslabszym grochem . 

@8010 siema sterownik co RobIsz ?

Miele groch mój Panie .

Edytowane przez FAFAŁ
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam wasze posty odnośnie potencjału i o zagęszczeniu opału w zasobniku. Uważam że bardzo fajnie sprawę rozwiązałem  firma malina w zasobnikach przy kotłach 5kl. Jak wrócę do domu zrobię zdjęcie i wstawię.
zastanawiałem się po kiego grzyba w koszu ta "półka" , no i w końcu domyśliłem się że pewnie chodzi i to właśnie co piszesz

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem już w domu poniżej zdjęcie środka zasobnika , malina tak to rozwiązała. Jestem ciekawy waszego zdania. Wg mnie przy załadowaniu całego zasobnika 150 kg zagęszczenie na ślimaka niewiele się różni jak wsypujemy 50 kg.

IMG_20191005_141312.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, aikon91 napisał:

Jak położę cegłę na końcu paleniska to coś pomoże czy nie ma sensu ?

Nic to nie zmieni . Jeśli masz na mysli tylko położenie tej cegły . Gdzies tu na forum widziałem foto z wpasowana cegłą w palenisko . Taka jak by zaslepka /wypelnienie . Trudno to jakos logicznie nazwac :) doddodatkowo trzeba też zatkac doplyw powietrza w tym miejscu . No i błagać palnik by jak to będzie pracowało ślimak wraz z węglem nie wypchal tego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest szczególnie przydatne na miale, bo miał potrafił się w koszu zawiesić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, FAFAŁ napisał:

Gdzies tu na forum widziałem foto z wpasowana cegłą w palenisko . Taka jak by zaslepka /wypelnienie . Trudno to jakos logicznie nazwac :) doddodatkowo trzeba też zatkac doplyw powietrza w tym miejscu .

Myślę że moje foto widziałeś 03.gifEkoenergia 25-35 a w paszczy cegła szamotowa w nią wpasowana cegła zamocowana 1 śrubą fi 8 mm do korony, nie spadnie. Dołem sięga prawie świdra. Trochę rzeźbienia meselkiem. Otwory napowietrzające pod cegłą zaklejone. W miejscach gdzie pomazałem na czerwono są otwory fi 8 mm z gzymką 14 mm. W świdrze zeszlifowany przeciwzwój. Teraz wiem że można spalać groszek bez wędzenia i smolenia kotła.

 

 

korona.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oldek powiem Ci że coś kojarzylem Cię z tym :) tematem . Wychodzi na to że całkiem sporo zabawy . Ale jak warto to mlotki w dłoń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ekoenerfi jakiś czas temu był ktoś na forum kto też miał ten problem, wymianil tylko sama korone palnika, podajnik i reszta została, spadło mu zużycie, i udrutował kociol

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już zabawa ale na natepny sezon, teraz trzeba grzac tym co jest. Założyłem kaganiec na 30% i będę liczył potencjał podajnika. 

Ogólnie po waszych radach dotyczących powietrza, spalanie spadło z 11 do 8kg

Edytowane przez aikon91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.