Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, baranowski.jakub napisał:

marekd dospawałeś to mocowanie? Czy jak?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

A o to chodzi No tak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopasowane mocno by było szczelne jaki byłby sens tej roboty jak by do środka dostawały się e zanieczyszczenia .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no to oczywistość oczywista

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mordeczki.

Czy u was też po włączeniu PAUZY i wyłączeniu  sterownika, wszystkie pompeczki latają (pomimo OFF-a  w sterowniku). - 2.24

Bez pauzy wszystko w normie - gaśnie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Mam problem ze sterownikiem mruga pomarańczowa dioda i pika. Czarny ekran wyłączenie z sieci nic nie pomogło. Co to może być??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nic nie robiłem wczoraj wyłączyli ze 2 razy prąd i trochę po grzmiało.

Edytowane przez Mirekkss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak pogrzmialo to raczej cos sie przepalic musialo... takze raczej serwis zostaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak obiegi grzewcze sa wyłączone to sterownik raz na tydzien załącza pompy na 20s chyba. Tak to dziala.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Nabyłem sobie moduł internetowy i mam problem z podłączeniem. Po wpięciu wszystkiego sterownik nie chce skonfigurować modułu. Czy wersja softu ma znaczenie? Mam obecnie 2.19B że stycznia

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno działać na tej wersji. Jeśli sterownik nie chce skonfigurować modułu, to najprawdopodobniej moduł nie dostał numeru ip z routera.

Wówczas nie pozwala się skonfigurować. Sprawdź przewód do routera. Znaczenie ma jego długość. Przewód musi być dobrej jakości. Jeśli odległość od routera jest duża, to daj dodatkowego switch'a w kotłowni. Switch wzmocni sygnał. Modem wepnij do switcha.

Można jeszcze spróbować oczywiście resetu zasilania na wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, a ja miałbym takie zapytanie. Pompa CO2 pracuje w reżimie kotłowym. Czy ustawienie temp. zał. pompy (T. Zewnętrzna (pogodowa) ma jakiś wpływ na pracę pompy CO2 jako kotłowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomku. Router mam 50 cm od sterownika ,moduł eth leży na routerze. Kabel ethernetowy dołączony do zestawu ( o wiele za dlugi- wystarczyłby 15 cm). Nim jest podłączone. Przydzielanie IP w auto, kontrolki w module eth przy gnieździe RJ zielona i pomarańczowa, pomarańczowa miga.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Panie Tomku usunołem wszystko co było podłączone do routera ( i po wifi i po kablu) został tylko moduł eth i mój telefon. Po zalogowaniu się do rutera mam dwa urządzenia jako aktywni klienci DHCP( mój tel z adresem IP xxx.xxx.x.100) i drugie z końcówką 101 na 99 % jest to moduł eth. Jak sprawdzić adres MACa na urządzeniu? Czy jest gdzieś zapisany? W związku z powyższym mam pytanko czy ewentualne odesłanie ( jak sobie nie poradzę) sterownika i modułu eth) do Pana w celu weryfikacji sprzętu wchodzi w rachubę? Mam dostęp do drugiego sterownika który mógłbym podlaczyć i to sprawdzić. Czy zaprogramowanie innym sterownikiem modułu eth i następnie zpowrotem przełączenie sterownika ( starego) da możliwość korzystania z modułu eth( oczywiście parametry ID i inne

dane takie same)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli router widzi modem, to ok. Proponuję jeszcze przywrócić ustawienia fabryczne na sterowniku i od nowa wpisać ustawienia. Jeśli nie pomoże, to proszę pobrać program diagnostyczny

do modemu z linku: http://timel.pl/UPDATE/WIZNET_CONFIG_TOOL.zip

Proszę ten program zainstalować na jakimś komputerze połączonym z tym samym routerem. Następnie proszę o telefon do biura Timel. Zrobimy diagnostykę zdalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomku ustawienia fabryczne przywrócone i moduł eth ruszył. Przy okazji wgrałem nowy soft i na sterowniku weszło bez problemu, na panelu pokojowym także ale piszczy i wyskakuje błąd brak komunikacji. Wersja softu 2.24 Aktualizacje wgrywałem już wielokrotnie na przełomie 4 lat i coś takiego mam po raz pierwszy

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panie Tomku, o co mnie Pan podejrzewa. Do panela poszedł soft od panela, do stera od sterownika

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panie Tomku temat rozgryziony. Wszystko działa jak należy. Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z dość częstej obecności autora Softu ,chciałbym zaproponować wprowadzenie pewnej funkcji / ulepszenia .mianowicie mamy tak tu przyklad . 

Temperatura na kotle 58 stopni. Sterownik powiedzmy zaczyna zmniejszać już moc przy około 56 stopni . A mimo wszystko kociołek I tak osiąga około 60 stopni . I tu moja propozycja wprowadzenia funkcji "korekta temperatury zadanej . Opcja mogła by być np w menu modułacji I polegała by na informowaniu sterownika by moc zmniejszal wczesniej . Mielibyśmy przykładowo mozliwosc zmniejszania temperatury przy której sterownik zmniejsza moc . I tak opcja pozwalała by określić czy sterownik ma zmniejszyć moc przy 56 a moze przy 54 stopni by nie "przebic " zadanej .  Opcja pozwalała by na zmiane  np  O trzy do pieciu stopni ,chociaż w moim przypadku wystarczyło by około 2 stopnie . Czyli mielibyśmy możliwość -1 .-2. 

Myślę że mogło by to być bardzo przydatne I pomocne przy jeszcze lepszym splaszczeniu wykresow . 

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie w apce na smartfona brakuje licznika opału. Nie wiem ile w koszu zostało opału, a to był jeden z głównych powodów dla którego zamontowałem moduł eth. Kocioł jest zamontowany u starszej osoby która.mieszka kilka kilometrów ode mnie i potrzebuje wiedzieć że kończy się paliwo i mam podjechać dosypać opału.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Zbyszko125 napisał:

A mnie w apce na smartfona brakuje licznika opału. Nie wiem ile w koszu zostało opału (...)
 

Może masz nową apkę i starszy soft na sterowniku albo stare jedno i drugie ;) 

Mam to samo ale nie  miałem jeszcze czasu by zaktualizować stera.

Edytowane przez krisgie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.