Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Majówka w Tym roku nie za bardzo wiec trzeba myslec o nowych opcjach w SKZP. Moje propozycje 

1. Możliwość zał / wył lub regulacji głośnosci dzwieku przy zapisywaniu tzw bip..W panelu ps4301 ktory mam w domu jest to dosc uciażliwe w godz nocnych..

2. Fajna opcja Jest w SKZP 04 na jednym filmie u Klaudiusza widac ze sterownik ma opcje wyliczania potencjału podajnika...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2019 o 13:39, Klaudiusz3 napisał:

Według mnie powolne otwieranie się siłownika to dobra sprawa precyzyjnie wstrzeli się w temperaturę zadaną to jedno ,druga to to że powolne otwieranie nie zakłuci modulacji tylko płynnie wymiesza cały układ CO , nie ma takich szarpnięć w obiegu ,dlatego ja u mnie mam tak właśnie ustawione + najmniejszy możliwy przepływ wody na grzejniki ,wykres prosty a co z tym idzie ekonomiczne spalanie .

pozdrawiam

Dokładnie tak,jak Klaudiusz napisał,kocioł nie jest zalany zimną wodą z grzejników w chwili gwałtownego otwarcia zaworu mieszającego,lub w chwili załączenia obiegu C.O.Moim zdaniem też siłownik robi to prawidłowo,tzn.płynnie.Jeśli siłownik zrobi to gwałtownie,to wtedy i tak nic z tego,bo aktywuje się Ochrona Powrotu,oczywiście jeśli jest aktywna.

Edytowane przez slawek56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden lubi ogórki, a drugi organisty córki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2019 o 17:35, opiol89 napisał:

1. Możliwość zał / wył lub regulacji głośnosci dzwieku przy zapisywaniu tzw bip..W panelu ps4301 ktory mam w domu jest to dosc uciażliwe w godz nocnych..

Przy zabudowie jest to jeszcze bardziej uciążliwe bo jest podwójne bip-nięcie, jedno ze sterownika a drugie z panelu :| W 2.10 tego nie było.

@TomekBrz
A dlaczego nie ma bip-nięcia przy "DODAJ PALIWO"? W 2.10 było i ładnie informowało o ilości skutecznych przyciśnięć.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 22.10.2016 o 17:05, marekd napisał:

Witam kolegów . Po zmianie nastawy w ster.zaw.3d Wzmocnienie miałem 2 dałem 10 po konsultacji z Panem Tomkiem i powiem jest reg. Do wartości zadanej wraz z tem. Czujnika dom. Obniżyłem rowniez temp na piecu , ciepło.

Pochwale sie obudowa dla sterownika troche to trwało , ale jest. Zdjecia z pracy sterownika.

post-1379-0-27381200-1477148429_thumb.jpg

post-1379-0-57509700-1477148444_thumb.jpg

post-1379-0-52350200-1477148464_thumb.jpg

post-1379-0-31724900-1477148484_thumb.jpg

post-1379-0-47398400-1477148526_thumb.jpg

post-1379-0-80015900-1477148593_thumb.jpg

post-1379-0-30506200-1477148609_thumb.jpg

post-1379-0-05659300-1477148629_thumb.jpg

post-1379-0-72748600-1477148651_thumb.jpg

Witam, jestem tu nowy. Szykuję się na modernizacje kotłownik - nowy kociołek i sterownik skzp 02 już czekają na montaż. Czy wie ktoś gdzię kupię taką obudowę jak ogarnąl kolega marekd? Też bym tak upchnąl sterownik i moduł internetowy żeby było schludnie. Oczywiście już bez tych szyn z kablami. Poprostu żeby w środku był panel z podłączonymi przewodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka obudowę można kupić w hurtowniach elektrycznych czy tez na alegro są dostępne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka obudowę można kupić w hurtowniach elektrycznych czy tez na alegro są dostępne .
Oki, ale otwór wycinałeś sam? Bo nie widzę na allegro takich z otworem.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, baranowski.jakub napisał:

Oki, ale otwór wycinałeś sam? Bo nie widzę na allegro takich z otworem.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Tak wycinałem sam 4 otwory po bokach fi 3 mm i kantówka i jazda potem pilnik papier wodny i pomalować na nowo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wycinałem sam 4 otwory po bokach fi 3 mm i kantówka i jazda potem pilnik papier wodny i pomalować na nowo .
Przedłużałeś przewody? Bo ten od tem. Kotła jest dość krótki.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam banalne w sumie pytanie, lecz mam kłopot :)
Posiadam dom jednopiętrowy. Instalacja CO na parterze miedz, na pietrze grube rury. Pod koniec 2018 roku doszło do awarii jednego z dwóch pieców ( każde piętro było zasilane osobnym piecem), dlatego też został zakupiony piec z podajnikiem i dwie instalacje zostały spięte w jedna. Kociołek został wyposażony w sterownik SKZP-02 w wersji najbogatszej. Czujnik temperatury umieściliśmy na piętrze na korytarzu, ze względu, że jest tam najchłodniej. Sprawa aktualnie wygląda tak, że zima związku z tym, że dół jest stosunkowo niski szybciej się nagrzewa niż góra ( dom nieocieplony, strych w części ), dlatego tez czujnik jest u góry. W okresie przejściowym dochodzi do odwrotnej sytuacji, u góry ciepło na dole natomiast zimno i można by troszkę parter dogrzać. Aktualnie sytuacja jest rozwiązana tak, że manualnie każdy grzejnik jest skręcany, aby jednakowo w całym budynku wyrównać temperaturę ale jest to trochę uciążliwe i mija się z celem.  Dlatego też z czasem postanowiliśmy wrócić do pierwotnej sytuacji, czyli każde piętro zasilane osobnym wyjściem. Kwestię mieszacza i pomp pomijam. Interesuje mnie tylko teraz jedna kwestia.
Mając czujnik wewnętrzny na piętrze, sterowałby on obiegiem  pierwszym, czyli górą. Obwód drugi zostałby bez sterowania, dlatego też aby móc kontrolować temperaturę na parterze mam dylemat, co zastosować:
a) Panel pokojowy do PS-43-01 z Timela, który posiada czujnik temperatury, dzięki któremu można by kontrolować temp. na parterze . Kwestia, czy dobrze zrozumiałem instrukcje i czy jest to w ogóle możliwe? Opcja w sumie zbyteczna, ponieważ posiadamy moduł internetowy, a do kotłowni jest kilka metrów wiec po co kolejny ekran... A na dodatek cena robi swoje.
b) Zastosować " zewnętrzny regulator pokojowy ze stykiem zwiernym" który bym umieścił na parterze, na aledrogo kosztują grosze, leczy czy to będzie działać tak jak ja chce, ze sterowałby dołem, a czujnik obecny który mam sterowałby górą.

Może jakieś inne rozwiązanie proponujecie? Dzięki za odpowiedź z góry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mieszkamy w domu parter pietro okolo 200 m2 instalacja miedziana aczkolwiek w rozwazaniach zarzadzania instalacja z 1 kotlem nie ma to moim zdaniem zadnego znaczenia

Testowalem termostat pokojowy i jest to moim zdaniem troszke nie praktyczne
Przy ustawionej temperaturze 24 stopnie w pomieszczeniu gdzie jest dokonywany odczyt musi zostac osiagnieta temp. 24.5 stopnia i teraz przy histerezie 0,2 stopnia temp. musi zejsc do 23,8 stopnia co trwa u nas 1h w tym czasie nie pracuje pompa co nastepuje wychlodzenie obiegu co wiec kociol musi wejsc na wyzsza moc aby uzupelnic braki ciepla

Zastosowanie zasilania na 2 osobne obiegi bedzie hustac temperatura w kotle i instalacji

Proponuje


1. Na kazdym kaloryferze glowice termostatyczna
2. Jedno wyjscie zasila oba obiegi rownoczesnie
3. W okresie przejsciowym zastosowac cyrkulacje co tj 5 minut pracy 25 minut przerwy - u mnie sprawdzilo sie to wysmienicie

Nalzey dobrac eksperymentalnie moc maksymalna kotla ustawiana w sterowniku wczesniej mialem15 kw teraz 10 kw a kociol ma moc 25 kw

Stosuje sterownik sppv2 bolecki sterownik mkaczko na stronie ekotlownia

Pozdrawiam



Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, baranowski.jakub napisał:

Przedłużałeś przewody? Bo ten od tem. Kotła jest dość krótki.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Tak bez problemu dało się ja potrżebowalem dl. Około 4 mb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy jest możliwość wyłączenia funkcji czuwania w trybie automatycznym. Mam ustawione na 120minut. Czy da się to wyłączyć aby piec nie przechodził w czuwanie po 2 godzinach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bez problemu dało się ja potrżebowalem dl. Około 4 mb.
W sumie dostałem info od Timela, że mogę kupić ten 3m od temp. mieszacza ale pewnie od spalin będzie zbyt krótki. W piątek wyciągamy "stary" kocioł - bo aż dwuletni i wtedy sobie zaplanuje to jakoś.
Dzięki za info kolego, ale nie wiem czy będę miał aż tyle samozaparcia do zrobienia tej szafki. A w środku tej szafki - to mocowanie do panela też sam dodałeś?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona 43

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Kijasr napisał:

Kolego marekd możesz się pochwalić jak masz to zrobione?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Czym mam się pochwalić przedłużeniem przewodów do czujników ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, baranowski.jakub napisał:

W sumie dostałem info od Timela, że mogę kupić ten 3m od temp. mieszacza emoji3.png ale pewnie od spalin będzie zbyt krótki. W piątek wyciągamy "stary" kocioł - bo aż dwuletni i wtedy sobie zaplanuje to jakoś.
Dzięki za info kolego, ale nie wiem czy będę miał aż tyle samozaparcia do zrobienia tej szafki. A w środku tej szafki - to mocowanie do panela też sam dodałeś?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Tak wszystko zrobione samemu mam takie hobbi i zawód elektronika elektryka automatyka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marekd dospawałeś to mocowanie? Czy jak?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.