Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie dlaczego silownik nie zamyka zaworu 3D pomimo zaznaczenia opcji (zamknij gdy pompa wyl) tryb pracy Co1 stop regulator pokojwy ps43-01 tez na stop tylko zaczyna sie otwierac na jakiej podstawie ?? Dodam ze soft 2.18b. Czy na 2.24 tez tak jest ?? Lub co robie zle ??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z aktualizacją panelu pokojowego PS-43-01.

Do tej pory korzystałem z samego sterownika, panel leżał sobie w szufladzie. Zaczynając od początku:

1. Zaktualizowałem oprogramowanie w sterowniku do wersji 2.24 - aktualizacja przebiegła poprawnie. W sterowniku mam najnowszą wersję oprogramowania.

2. Wyciągnąłem z szuflady panel PS-43-01 (fabrycznie z oprogramowaniem 2.03) i chciałem wgrać aktualizację z http://costerowniki.pl/pl/p/file/0f2d2e25833b50c4f4b1ed2695c398b2/PANEL_LCD_V_2_24.zip

podłączyłem programator USB (zakupiony od producenta) do portu panela i chcę wgrać soft analogicznie jak do sterownika i jest błąd.

Port jest wykryty jako COM3. Wskazuję plik z softem, klikam aktualizuj i po chwili jest komunikat Error - see the log file Aktualizator.log w którym jest "sync timeout".

Próbowałem już wiele razy, na różnym komputerach. Co może być nie tak? Panel w czasie aktualizacji nie jest połączony ze sterownikiem, bo w tej chwili mają różne wersje oprogramowania więc to chyba niezbyt bezpieczne tak myślę (a może powinien być?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie panowie.Chcę sie tylko jak na razie przedstawic jako posiadacz niedawno zakupionego skzp-02.Jak narazie czytam Wasze posty od pierwszej do ostatniej prawie strony.Jestem na 616 stronie.Troche tego tu macie i czytam to jak lekturę.Dzięki bertus za dobre słowo na forum z pieca seko maxx.Narazie czytam i myślę że spokojnie bede mógł liczyc na wsparcie w przyszłym sezonie.Sterownik mam drugi miesiąc i go zrozumiałem jag go ustawić.TomekBrz pomógł na wstępie , a pózniej jakoś poszło.Trochę na YT i dużo tu Uwas na forum- dlatego dzieki bardzo ,choc nie pisałem tutaj.Uważam że to jeden z najlepszych sterowników jakie znam,Przekonałem sie też że spadło spalanie i to nie jest kit - oczywiście w podobnych temperaturach na zewnątrz.Nie miałem narazie problemów z nowym softem a na dodatek wgrałem go bez problemów łącznie z panelem.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slawek sprubuj wybrac moze inny port COM. u mnie tez bylo ze nie chce isc, zmienilem na drugi ktory byl do wyboru i poszla aktualizacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zawsze tylko jeden do wyboru, port pojawia się po podłączeniu programatora do komputera i kliknięciu skanuj więc raczej jest prawidłowy. Próbowałem podłączać do różnych gniazd USB w laptopie, restartować system, generalnie bez zmian. Chyba faktycznie wyślę do serwisu, bo już mi się skończyły pomysły.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez zasilania z sterownika lub splitera panel jest "martwy" i nie wgrasz aktualizacji. Podłączyć do sterownika, podłączyć kabel do aktualizacji, wybrać odpowiedni plik, zmniejszyć szybkość i aktualizuj i gotowe. Jeszcze ewentualnie kalibracja ekranu. 

Pozdrawiam RedEd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ustawiasz temp. obiegu przy którym pompa wyłącza się. Ja mam np. ustawione 20 st C na zewnątrz. Po przekroczeniu tej temperatury pompa staje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ustawiasz temp. obiegu przy którym pompa wyłącza się. Ja mam np. ustawione 20 st C na zewnątrz. Po przekroczeniu tej temperatury pompa staje.
Ale to masz ustawione jako drugi obieg a ja mam jako pompa kotłowa. Teraz ustawiłem jako CO2

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotlowa mam w gniazdku na scziane.Wylaczam na koncu sezony :-) Ster wylacza tylko pompe CO.Wylaczanie pompy kotlowej,kiedy kociol trzyma temperature nie zdaje sa mi dobrym pomyslom.Kociol može byč lekko silnik parowy.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli idzie o osczednosc pradu,poza tym kilka sterownik osczedni za sezon na opale,jest to wydanie 0,0 kiedy by pompa dzialala nonstop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2019 o 16:09, TomekBrz napisał:

Wgraj soft oficjalny 2.24 i będzie OK.

Nie jest ok, jak ustawione jest otwarcie minimalne powyżej 0% (np 15%) to siłownik się nie zamknie całkowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj zawor jest calkowo zatwarty przy 13-14% .Dla tego jest funkcia otwarcie minimalne.Przy nastepnym otwaraniu wentyla nie sa martwe strefy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Włączyłem pompę cwu na stałe by działała jako kotłowa, zawór na powrocie z cwu trochę zakręcilem by zmniejszyć przepływ. Po 48h spalanie urosło o 4kg w porównaniu do tego jak piec pracował w interwale. Czy to normalne? Różnica między zasilaniem a powrotem około 2 stopni. Eko to bartex Gold.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2019 o 12:16, bryan64coll napisał:

Skoro ograniczyłeś minimalne otwarcie do 15% to jak sterownik ma go całkowicie zamknąć?!
Ustaw minimalne otwarcie na 0%.

Mam cały czas ustawione na 0% bo inaczej by się nie zamknął.

Przy wyłączonej pompie powinien się zamykać całkowicie bez względu na ustawienie minimalne żeby wyeliminować ruch grawitacyjny wody, a po włączeniu pompy, siłownik szedł by od razu na ustawione minimalne otwarcie (np.: 52%) żeby szybciej osiągnąć zadaną -tak widzę to ja.

Teraz siłownik wstaje powoli kroczek po kroczku co 40sec (tak mam ustawione) i zajmuje mu to dużo  czasu zanim się "wstrzeli" w zadaną, a na przykładzie jak powyżej to moment by ustawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie powolne otwieranie się siłownika to dobra sprawa precyzyjnie wstrzeli się w temperaturę zadaną to jedno ,druga to to że powolne otwieranie nie zakłuci modulacji tylko płynnie wymiesza cały układ CO , nie ma takich szarpnięć w obiegu ,dlatego ja u mnie mam tak właśnie ustawione + najmniejszy możliwy przepływ wody na grzejniki ,wykres prosty a co z tym idzie ekonomiczne spalanie .

pozdrawiam

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.