Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze nie. Timel ma wypuścić dodatkowy sterownik do 2 zaworow, ale kiedy to pytanie do Pana TomkaBrz


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

- Reakcja modulacji na zmianę temperatury powrotu. W CO1-> POWRÓT doszedł parametr WZMOCNIENIE MODULACJI.
Odpowiada ona za siłę "podbicia" modulacji przy spadku temperatury powrotu. Jeśli ustawione na ZERO, to funkcja wyłączona.

1. Czy powyższa funkcja jest aktywna gdy "Ochrona powrotu" jest ustawiona na 0 ?
2. Czy powyższa funkcja jest zależna od ustawionej "min. temp. powrotu"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ty. Sprawa w sądzie. Będzie wymiana kotła tylko gość nie ma z czego kasy oddać. Piec chce teraz z konstal czy jakoś tak.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak z tą pompką, bo już miałem aktualizować...

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym założyć siłownik do sterowania zaworem 3d na ogrzewaniu podłogowym. Co oprócz siłownika będzie mi potrzebne jakie czujniki aby to wszystko dobrze działało??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, MarepP napisał:

U mnie w kotle dalej zbiera się sadza.

Wysyłam parę zdjęć i wykresy.  Na ci zwrócić uwagę i czyn pogratulować. Może ktoś podpowie :)

Popiół jest z około tygodnia.

20190405_204526-800x450.jpg

Zdecydowanie za mało powietrza w stosunku do zadeklarowanej mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mirekkss napisał:

Witam. Chciałbym założyć siłownik do sterowania zaworem 3d na ogrzewaniu podłogowym. Co oprócz siłownika będzie mi potrzebne jakie czujniki aby to wszystko dobrze działało??

Dodatkowy czujnik  temperatury od Timela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, może ktoś mi podpowiedzieć czym steruje parametr "wzmocnienie pok" w 1sekcji regulacji mieszacza?  (Ślimak, najnowszy soft)

Dodam że nie ma o tym wzmianki na stronie producenta.

Edytowane przez diabelski
Sprostowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to napisane w instrukcji sterownika:
WZMOCNIENIE – przy pracy z wbudowanym regulatorem pokojowym określa sposób wyznaczania temperatury obwodu CO
TEMP OBWODU CO =
T. ZADANA + (T. POK. ZADANA – T.POK. MIERZONA)*WZMOCNIENIE
Im większy parametr WZMOCNIENIE tym silniej mieszacz reaguje na uchyb temperatury w pomieszczeniach.
Np. T. ZADANA obwodu CO = 30 °C, T. Pokojowa mierzona = 20°C, T. pokojowa zadana= 22 °C. Wzmocnienie = 3.
Temperatura obwodu będzie wyliczona na: 30 °C + 2 * 3 = 36°C.
Dodatkowo gdy nie można uzyskać temp. zadanej w pomieszczeniu regulator sam powoli zwiększa lub zmniejsza temperaturę mieszacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, dzięki, teraz wiem czemu dziś rano była temp mieszacza różna od nastawionej i to o ok. 5*. Sterownik wyłączył też niepotrzebnie pompę co1 chociaż t.pokojowa mierzona była niższa od nastawionej o 1.5*. Zgłupiał też czujnik pogodowy, pokazuje +3.8* gdy na zewnątrz -2*.

Wczoraj wieczorem zaktualizowałem do najnowszego softu, a rano takie hopki. Musiałem wyłączyć mieszacz żeby włączyła się pompa CO bo nie grzały grzejniki. Fabryczne przywróciłem po aktualizacji i skalibrowałem wyświetlacz. Dziś wrócę do poprzedniej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnia jakis dziwy czujnik zewnetrzny.Przy 0 na zewnatrz zkorygowalem na 0 i kiedy teraz jest 18,pokazuje 14.Juž mam termometer na tym samym miejscu,co czujnik.Može dam inny czujnik.Jake jest numero KTY???? Chcialbym przy 18 wyl.obwod CO,i niedochodzi odpowiedna temperatura.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, MarepP napisał:

Witaj

Możesz rozwinąć swoją myśl? Co widzisz na tych wykresach 

Odniosłem się do tego, jak wygląda wymiennik. Ilość odłożonej sadzy i kolor wymiennika świadczą o zbyt małej ilości powietrza w stosunku do zadeklarowanej mocy (tak sądzę)

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taka dziwna przypadłość. Wykresy na apce na andku są przesunięte o 2h do tyłu. Czas na sterowniku ustawiony jest odpowiednio co do minuty i działa jak powinien, czyli o 6 rano załącza się obieg CO. Apka pokazuje natomiast, że ogrzewanie startuje o 4.

Stało się to po instalacji nowego softu do sterownika i panelu pokojowego (tłok zabudowa)

(aplikacja oryginalna TIMEL)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.