Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Bercus jest Czechem, może trochę wyrozumiałości!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę jak teraz Afriso będzie śmigał :) na poprzednim sofcie, po wprowadzeniu czasu stabilizacji na 65 sek uspokoiły się wskazania. Teraz ustawiłem 30 sek. na początek. Dam znać jak będzie się sprawować teraz.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o wersję dla tłoków boję się zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, janklos12 napisał:

Czy taki zestaw /digitus/ pozostały  po miśku będzie dobry do aktualizacji skzp02 i kiedy wersje testowe stają się oficjalnymi?

Mam wprawdzie inny zestaw, który wcześniej używałem do aktualizacji eCoala oraz bruli. Bez problemu również zaktualizowałem niedawno SKZP. 

 

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, TomekBrz napisał:

OK. Daj znać jak to chodzi teraz. Ja mam 2 siłowniki Afriso i jest Ok przy każdych ustawieniach.

ProClick czy na śruby?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zaczynam "zabawę" z SKZP-02 i piecem 8 KW. Obsługa sterownika wydaje się prosta do póki nie zagląda się do zasobnika (:.

Teraz postaram się w punktach opisać sterowanie CO - C.W.U. grawitacyjnie SKZP-02 oczywiście bez pomp:

1.mieszacz - czas otwarcia od 30 s ja mam elektrozawór do 15 s, oszukałem podając % ale jeszcze w fazie testów.

2. paliwo - korekcja 30% jest za mało, po wpisaniu prawdziwej mocy kotła 8 KW brakuje paliwa bo podajnik i palnik mam od 15 KW, można zmniejszyć kaloryczność i zwiększyć KW kotła ale jest to "upierdliwe.

3. modulacja - soft 2.18B była od 4 już gdzieś znikła, teraz mam od 5

Na razie tyle.

 Od odpalenia pieca analizuję sterownik  SKZP-02 aby trafić z nastawami, dodam iż ten sterownik kupiłem rezygnując ze wsparcia firmy Marciniak bo nie mają tego sterownika, przyznam że panel dotykowy oraz czytelność na jednym ekranie jest najmocniejszą "stroną tego sterownika - pogratulować, aktualizacje oparte na użytkownikach rzecz cenna.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ktm6107 napisał:

o wersję dla tłoków boję się zapytać.

Ja mam tłok w zabudowie... zawsze ostatni :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, cez19 napisał:

Witam, zaczynam "zabawę" z SKZP-02 i piecem 8 KW. Obsługa sterownika wydaje się prosta do póki nie zagląda się do zasobnika (:.

2. paliwo - korekcja 30% jest za mało, po wpisaniu prawdziwej mocy kotła 8 KW brakuje paliwa bo podajnik i palnik mam od 15 KW, można zmniejszyć kaloryczność i zwiększyć KW kotła ale jest to "upierdliwe.

Witam.

Jeśli brakuje koledze paliwa w palniku może jednak jest ono sporo słabsze niż wpisane w sterownik... niestety ale to co napisane na worku może nie być adekwatne do tego co w środku jest wsypane. A różnice 2-3MJ właśnie takimi objawami skutkują. Widać to fajnie przy zmianie opału.

Również wielu użytkowników zamiast korekty paliwa powinni korygować powietrze, gdyż większość znikania paliwa z kotła jest powodowane nadmiernym dmuchaniem, bo nadmiar paliwa można zobaczyć (dym sadza,smoła) natomiast nadmiaru powietrza za bardzo nie widać,,,,To tylko moja sugestia.

Pozdrawiam kolegę. YARO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, janklos12 napisał:

Czy taki zestaw /digitus/ pozostały  po miśku będzie dobry do aktualizacji skzp02 i kiedy wersje testowe stają się oficjalnymi?20181226_190212.thumb.jpg.ca9502a0353a40a6a15c4c37429cc62a.jpg

Jak przekręcisz tym kluczykiem z fotki to będą oficjalne :))

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, cez19 napisał:

2. paliwo - korekcja 30% jest za mało, po wpisaniu prawdziwej mocy kotła 8 KW brakuje paliwa bo podajnik i palnik mam od 15 KW, można zmniejszyć kaloryczność i zwiększyć KW kotła ale jest to "upierdliwe.

Po prostu steruj dmuchawe,zamiast korekte.Sterownik dobro liczyc ilosc opalu dla mocy.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YaroXylen bercus - Dzięki za wskazówki.

W moim przypadku poprawne nastawy sterownika SKZP-02 wymagają poświęcenia sporo czasu z uwagi na to, że grawitacja w układzie CO - C.W.U.  wymaga czasu- uuuuuuuuuuuuuuu.

Każda zmiana w sterowniku jest " widoczna " po około godzinie albo dłużej, jak na razie testuję  różne nastawy.

Spalanie przy 60 m2 miałem 9.3 Kg, ale coś pozmieniałem i teraz mam problem zejść poniżej 10 Kg.

Zabawę w kotłowni zacząłem od 30.12.18 czyli do dzisiaj 9 dni, podejrzewam że zajmie mi to do wiosny ( ; .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 Kw + 30% korekcia jest 10,4 Kw moc kotla.Nie wiem co tak dostajesz..Blade w ustawianiu i wskazaniach.

Zabawka w kotlowni jest stala.SKZP jest zakažny wirus.

Edytowane przez bercus
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.