Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Z oficjalnego v2.10 na najnowszy testowy przed chwila próbowałem aktualizować. W oknie spalin: ERR - mimo ze czujnik spalin aktywny. Wywala alarm - jaki nie wiem, bo w oknie "Alarmy" brak komunikatu. Dodatkowo zadana kotła 39 C i nie można jej zmienić. Dwukrotna próba nie dała efektu. Czy coś robię żle? A może pominąłem którąś pośrednią aktualizację po drodze?

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście po aktualizacji? ;)

Dziękuję, nie było pytania :) Czytanie instrukcji aktualizacji zakończyłem na zdaniu: "odłącz przewód RS232 od komputera"  :)))) 

 

PS: Zrobione. Działa :)

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrane,obnižanie nie dziala.Na wiosne rowniež nie bedzie pogodowka obnižac CO ponad 10° na wewnatrz.

Gdybym nie sprzedal tech ST431n,juž by sterowal wentylom zamiast skzp .No co,dziala zasyp 1 Kg wegla dla perfekcjonistow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak było w poprzednim sofcie, ale w  V2.19B nie działa opcja czujnika spalin, przyciski są nieaktywne. Jak u was koledzy?
Ustawienia fabryczne były?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomekBrz dzięki za info , fajna zmiana że czas pracy podajnika jest bez  trybu instalatora :)

ps. faktycznie działa w trybie instalatora :)

Edytowane przez altoro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku a nie było może zrobić dla pogodowki punktów pracy np tak dla 15stopni nazewntrza 30na co dla 10- 35 dla 0-40 dla - 10- 45 i -15-50 to oczywiście przykład ale dla tych punktów by można perfekcyjnie dobrać krzywą grzania kiedyś tak miałem w sterowniku i bardzo dobrze się to sprawdzało o to chyba też chodzi berciusiowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, TomekBrz napisał:

Bercus ja chyba nadal nie rozumiem o jaką funkcję Ci chodzi. Może ktoś pomoże ?

Opisalem juž w priw.wiadomosci.-Wewn.reg.pogodowy-obnižanie temperatury CO o ustawione °C,kiedy temp.Wewnetrzna wystapi ponad zadana.W domku na ekranie ostaje ON stale.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bercus napisał:

Wgrane,obnižanie nie dziala.Na wiosne rowniež nie bedzie pogodowka obnižac CO ponad 10° na wewnatrz.

Gdybym nie sprzedal tech ST431n,juž by sterowal wentylom zamiast skzp .No co,dziala zasyp 1 Kg wegla dla perfekcjonistow.

Ty?!! Weź no pisz po polsku... :-)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Deafnezz napisał:

Ty?!! Weź no pisz po polsku

Probuje :-) To nie jest latwe.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YES!!!!! O to chodzi

I do zadanej CO dodac možliwosc temp.z pogodowki.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zadana CO jest ta sama,i na zewnatrz nie.

Kiedy sterujem poprostu dla wewnetrznej,spalanie kosmiczne.Przy pogodowke jest ok.ale temp.wewnetrzna nie pelno stabilna,kiedy jest wiator,atp.PO prostu -+2° na CO i dobre.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Deafnezz napisał:

Ty?!! Weź no pisz po polsku... :-)

Bercus jest Czechem. Tak wychodzi z tłumacza czyba wiec się nie czepiajcie kolegi. 

@TomekBrz Bercusowi chyba chodzi o pokojówkę w panelu.  : )

A tak przy okazji mie można wstawić czeskiego jezyka w menu? Pewnie było by wielu chętnych. Z tego co kojarzę to skzp01 chyba było kilka jezyków.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że chodzi o to, iż po sygnale z termostatu pokojowego, że temperatura wewnętrzna została osiągnięta, sterownik obniża temperaturę za mieszaczem o X stopni. Zamiast pracy cyklicznej czy wyłaczenia pompy obiegowej np. podłogówki. Bardzo pożyteczna opcja. Również jeśli grzejniki bez głowic termo, a temperatura na nich obniżana pogodówką +pokojowy.

PS: Jutro podłączę 3D w funcji rozdzielenia na c.o. i cwu z ochroną powrotu przez bojler. Czujnik CWU pójdzie na powrót. Instalacja na jednej pompie. Beda częste zmiany temperatury, a wiec i częste reakcje siłownika. 3D oraz siłownik VEXVE/ DN32 - 70 sekund.

Taki układ:3D-jednopompowe.png.f4e4bc880860bc1afc97ac21da76e7e3.png

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taki zestaw /digitus/ pozostały  po miśku będzie dobry do aktualizacji skzp02 i kiedy wersje testowe stają się oficjalnymi?20181226_190212.thumb.jpg.ca9502a0353a40a6a15c4c37429cc62a.jpg

Edytowane przez janklos12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.