Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, YaroXylen napisał:

Witam Kolegę.

Pokazałeś taki oto obrazek czy na nim jest wszystko ok.?

Pozdrawiam.YARO

IMG_20190106_172945.thumb.jpg.052bcf44a67dbea6f32f2e7e1909ff70.jpg.b5324607047320381a1639f96369b81a.jpg

Podejrzewam dwie przyczyny:

1. Ktoś palił drewnem i czujnik poszedł z dymem :}

2. Albo montowany w kapilarę która nie była czyszczona i sadza izoluje obudowę czujnika.

Ja jestem zwolennikiem montowania bezpośrednio w czopuchu w otworze. Wystarczy wyjąć co jakiś czas i ponownie włożyć i po ptokach:)) Sama się czyści 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, sajmon55556 napisał:

@YaroXylena gdzie masz kolego czujnik powrotu oraz czujnik co?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Nie mam bo nie używam sterownika do pracy pomp, inny ster obsługuje cały dom i inne pompy CO, podłogowe. etc

Ten ma tylko GRZAĆ.... produkować ciepło wydajnie , ekonomicznie i czyściutko.... I tak właśnie robi SKZP-02  :)))

A na obrazku temperatura CWU to właśnie pompa kotłowa i ...temperatura powrotu :)))

Yaro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Czujnik sprawdzałem i jest dobrze a zamontowany jak na zdjeciu
IMG_20190102_152831.thumb.jpg.d3f981f694438b7dfa1da813ab53a29b.jpg


Kolega ma tak zamontowany czujnik to i jak ma pokazywać prawdę. rotor pokaż umiejscowienie wszystkich czujników bo coś mi się wydaje że są źle jeden już przestawialismy tutaj na forum. Od spalin mówiłem Ci że trzeba wsadzić w czopuch. Od cwu nie wiem gdzie masz. Ale zasada na piecu 55 a na cwu nabite 57 podczas gdy ustawione na 50

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, 8010 napisał:

Podejrzewam dwie przyczyny:

1. Ktoś palił drewnem i czujnik poszedł z dymem :}

2. Albo montowany w kapilarę która nie była czyszczona i sadza izoluje obudowę czujnika.

Ja jestem zwolennikiem montowania bezpośrednio w czopuchu w otworze. Wystarczy wyjąć co jakiś czas i ponownie włożyć i po ptokach:)) Sama się czyści 

Kolega @rotor122 pokazywał kilka stron wcześniej foto jak ma zmontowany czujnik spalin raz że włożony jest w kapilarę dwa że zgrubienie ma na środku i jest tylko do połowy włożony a tak naprawdę tę tulejkę dystansującą można przesuwać na czujniku tylko trzeba użyć trochę więcej siły.

Co do temperatury cwu też tam miałem na jednym kotle , kiedy czujnik czytał z oryginalnej kapilary  różnica między kotłem a tym co z niego wychodziło była 8 stopni przeniosłem czujnik kotła na  rurę  wychodzącą z kotła  pasta termoprzewodząca i dobra izolacja i temperatury się wyrównały a kocioł zaczął równiej modulować 

Edytowane przez meff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, meff napisał:

  różnica między kotłem a tym co z niego wychodziło była 8 stopni przeniosłem czujnik kotła na  rurę  wychodzącą z kotła  pasta termoprzewodząca i dobra izolacja i temperatury się wyrównały a kocioł zaczął równiej modulować 

Popatrz tutaj https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/27631-kotły-leszka-17kw-agregaat-parametry/?do=findComment&comment=416883

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zauważyłem u siebie taka sytuację gdy wylacze pompe cwu to siłownik zamyka się i zamiast na grzejniki woda dogrzewa powrot. Ochronę powrotu mam wyłączoną. Poza tym gdy wyłącza pompe co to siłownik nie zamyka się choć w ustawieniach mam na 1 czyli zamknij mieszacz gdy pompa wylaczona. Co może być przyczyną takiej pracy?

 

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sterowniku jest ok bo przestaje pilnować pompa cwu jak ja wylacze

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersjach testowych nie działa funkcja "zamknij gdy pompa wyłączona".
Dziś wieczorem  wypuszczę wersję z naniesionymi poprawkami oraz nową apkę na Androida.
Apka1_3png.thumb.png.286d8e15516711525587a7b47ac47cdc.png
I to jest bardzo dobra wiadomość i odpowiedź na moje pytanie

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli soft V 2.18 to nie wiem,bo mam zabudowe V 2.11
Tak najnowsza wersja testowa. Zapomniałem napisać że pytanie kieruje do osób które używają najnowszych wersji testowych oraz do Pana Tomka.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.Tomek,bedzie poprawka obnižanie pogodowki?

I jescze jeden pomysl:

A:Wkladanie temp.zadanej CO dla pracy termostata wewn.recnie ,tak jak jest.

B:Wkladanie temperatura zadanej CO obliczana z pogodowki i dopasowanie wzmocnienim wentyla?

Trzymanie temp.Wewn mnia stresowač............

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszyć kaloryczność.Żeby zwiększyć nawęglanie palnika,można na trzy sposoby:korekta dawki paliwa na plus,kaloryczność w dół lub moc kotła w górę

Edytowane przez slawek56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest bardzo dobra wiadomość i odpowiedź na moje pytanie

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Pytanie do Pana Tomka czy w aplikacji na androidzie gdy wyskoczy alarm na sterowniku to apka musi być włączoną żeby dostać powiadomienie dźwiękowe? Bo przynajmniej u mnie o alarmie dowiaduje się dopiero jak włączę apke.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Najlepszym rozwiązaniem byłoby powiadomienie typu budzik bo przeważnie gdy spimy występują awarie ale pomysł jest dobry.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak musi być włączona. Android (iOS również) usypiają aplikacje w tle. 
Ale planujemy to rozwiązać przez powiadomienie email. (Aplikacje pocztowe np. Gmail mają API do natychmiastowych powiadomień).
Panie Tomku jak w ustawieniach kotła ustawiłem alarm Max temp kotla (dałem 60) i jak się alarm włączył to mimo tego przy włączoną apce ani komunikatu ani dźwięku. A powinna być jakaś reakcja sterownika na alarm o wysokiej temp?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, TomekBrz napisał:

Bercus, co nie działa ?

Juž pisalem,na wewnetrznym termometre-(termostatu) zostaje wlaczone ON.I nie wylacza sa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to do mnie odp to ok

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.