Skocz do zawartości
energotop

Sterownik Kotla Skzp-02 - Ustawienia, Porady

Rekomendowane odpowiedzi

W uproszczeniu:

Możesz ustawić np.4s podawania i ster będzie częściej podawał małe dawki albo np.8s i ster poda połowę żadziej podwójną dawkę. 

Wszystko zależy od palnika i opału.

Teoretycznie sumaryczna ilość opału w jednostce czasu będzie taka sama ale reakcja palnika bedzie inna.

Jeżeli kopiec się zapada a temp.podajnoka rośnie to jakis powód musi być.

Czasem lepiej często a krótko podawać bo wyrzuci nadmiar popiołu a dodatkowo odsunie żar od żmijki.

Oczywiście powietrze też jest bardzo ważne.

Najważniejsza jest cierpliwość. 

Zmieniaj jeden parametr i poczekaj na reakcję. Nigdy nie zmieniaj wszystkiego po trochu bo nie bedziesz wiedział w jaką stronę iść.

• Zgadzam się 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, carlo napisał:

Moc kotła zgodna z mocą palnika, kaloryczność zgodna z używanym opałem, odpowiednio ustawiona moc dmuchawy... a "prosta kreska" sama się pojawi...

Witam

Najciekawsze to masz temperatury... kocioł duży 25kW, idzie mocą prawie 50% ma temperaturę 50,9stopnia ........... a spaliny 57,6stopnia.....  normalnie Kana Galilejska :))

No tylko pozazdrościć takiej sprawności kotła.

Pozdrawiam.YARO

Edytowane przez YaroXylen
  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
  • Nie zgadzam się 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko spaliny na poziomie 60 stopni moga sie kiedys odbic na stanie komina...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, carlo napisał:

Moc kotła zgodna z mocą palnika, kaloryczność zgodna z używanym opałem, odpowiednio ustawiona moc dmuchawy... a "prosta kreska" sama się pojawi...

Niby mam wszystko wpisane tak jak powinno być a prostej kreski nie widać , tylko tak naprawdę nie jest mi ona potrzebna. Kocioł pracuje równo od 4,5Kw do 10 widocznie tyle potrzebuje 

WP_20190105_21_09_04_Pro.jpg

• Lubię to 1
  • Zgadzam się 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@meff

nigdy nie pisałem, że mi jest ona potrzebna

@YaroXylen

dobry gospodarz ma dobre wino do samego końca ;) dla Ciebie też starczy

@TomekMM

wtedy założę wątek o kominie ;)

Edytowane przez carlo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@carlo

Moja odpowiedź absolutnie nie była skierowana wprost do ciebie chodzi mi o to żeby na siłę nie szukać tej prostej kreski jeżeli kocioł moduluje w zakresie 30% , brak gwałtownych wzrostów modulacji , przeciągania temperatury lub jej dużych spadków. To niema co na siłę próbować szukać tej płaskiej modulacji. 

Wydaje mi się że przy podajnikach ślimakowych zmniejszając czas podawania w auto można uzyskać bardziej płynną modulacje i lepsze dopalanie paliwa , podajnik tłokowy bo właśnie taki posiadam jest raczej skazany na piki w modulacji bo żar jest na dużej powierzchni.

Edytowane przez meff

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, marekd napisał:

w inst. Nie ma termostatów stara inst, stary dom. Kombinowałem kalorycznościa by na palniku było odpowiednia ilość żaru .jak doszed do zadanej trochę postał w tej temp. Co za tym szło to wydluza zaczął czas pomiędzy podawaniami No i się jazda zaczęła na nowo góry i doliny .Dynamika mod. Jest kiepska bynajmniej w tej inst. Na 3 zdjęciu widać efekt jak zmieniłem kaloryczność do góry to mod. Poszła do góry .i na końcu wykresu kaloryczność w dół to mod. Na dół . Te zmiany zastosowałem radykalni 31,3 i 21,2 efekt marny.

04AA8BCA-C864-48F7-824C-FDC963A5F8FB.jpeg

9041C46E-8B4A-440A-A9A9-F6B872E7520A.jpeg

9D6BEB2D-1637-4D78-A2CB-8B4CABA32562.jpeg

9FDBF218-E712-459C-B7A9-F2CCFC7372E9.jpeg

828ACEAB-9024-4089-86E8-ADA818A91F72.jpeg

Witam tak zapytam z ciekawosci  dlaczego nie masz podlaczonego czujnika co ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 godzin temu, marekd napisał:

Ma ktos pomysł jak poprawić mod.by tak nie falowała mocno .

5D3E826A-B56E-4976-BF5D-C4B031E696F5.jpeg

Marzę o takiej modulacji!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, maly11111 napisał:

Witam tak zapytam z ciekawosci  dlaczego nie masz podlaczonego czujnika co ? 

Witam, kolegę czujnika c.o nie zamontowałem choć mam wypuszczony kabelek do niego bo w sumie i tak na inst.idzie to co z kotła ustawie wiec gdyby brał udział w pracy sterownika to bym go zamontował , a jeżeli tylko mierzy temp. I jest przeznaczony do ster.3 d i 4 d którego nie ma bo jest ochrona powrotu zrobiona w inny sposób i działa.Jak bede miał czas to do zaciągnę do pokoju i będzie sobie mierzył rysował rozkład temp. W interesującej mnie części domu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, ktm6107 napisał:

Marzę o takiej modulacji!

Witam. No powiem masz tez starszy dom bo tej mój jest z przełom 19/20 wiek . Ściany z cegły nie ocieplony . Piec jest 25 kw z podajnikiem ślimak i jakoś sobie radzi widać w domu około 21,5/22 st.Grzeje cwu cały czas robi jako ochrona powrotu, jedna pompa na inst. Jeśli nie sprawi Tobie problemu to poślij zdjęcia jak to u Ciebie pracuje modulacja .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obserwowalem testy groszku Kamila i widze przy mojim opale 17mj jest moja modulacja plaska :-) :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dziś znowu testowałem mieszacz i tak funkcja zamknij gdy pompa wyłączona dalej u mnie nie działa.Zrobiłem eksperyment pompa CO wyłaczona mieszacz otwarty na35% wyłączyłem sterownik przełączyłem siłownik na prace ręczną i przestawiłem na 0% i ponownie na siłowniku przełączyłem w auto po kilku minutach mieszacz był w pozycji 35% na WYŁĄCZONYM sterowniku. Czy tak też just u was? i czy tak powinno być? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrób kalibrację/pozycjonowanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zmieniłem podawanie z 5 na 7 sec i kopczyk wyglądały tak jak na zdjęciu za dużej różnicy niema. Mam minus 2 stopnie za oknem a spalanie 26.7 nie za dużo?

IMG_20190106_172848.jpg

IMG_20190106_172945.jpg

IMG_20190106_172954.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziwne jest to że temp kotła masz 60 woda 65 i woda. Na kaloryfery jest wyższa niż na kotle. Na pewno masz dobrze pozakladane czujniki? O temp spalin nie wspominając

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@rotor122

Spalanie rzeczywiście dość wysokie, wrzuć zdjęcie wykresów. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@sajmon55556

czytałeś regulamin forum?

Cytat

2. Jeżeli odpowiadacie bezpośrednio na post powyżej nie cytujcie - zmuszacie czytelnika do czytania 2 razy tego samego - co innego gdy odpowiadacie na któryś z poprzednich postów - wtedy cytat jest jak najbardziej na miejscu (najlepiej tylko fragment, którego dotyczy odpowiedź).

a jak już musisz to robić to przynajmniej pousuwaj obrazy z cytowanego posta!

Inni też niech się do tego zastosują wtedy forum będzie bardziej przejrzyste.

Edytowane przez carlo
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szanowny panie Konopka nie chodzi mi o pozycjonowanie bo to działa poprawnie kalibracja tez moze pare% przekłamuje mi głównie chodzi o to czy wam drodzy forumowicze użytkownicy SKZP02 działa opcja "zamknij gdy pompa wyłączona" bo dla mnie ta opcja jest przydatna w poprzedniej wersji 2.11 działało bez zarzutów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie działa .gdy włączysz tą opcję pompa się wyłącza a siłownik ustawia się na temp.zadana już wcześniej o tym pisałem

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzieki Marek ja tez o tym pisałem i nie było odpowiedzi wiec sądziłem że u wszystkich działa 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie czy można zrobić aktualizacje z wersji softu 2.04 do obecnej pomijając całą resztę która była pomiedzy

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można ja już wszystkie przerobiłem tylko ustawienia fabryczne i wszystko śmiga    przynajmniej u mnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników SKZP-2. Od kilku dni testuję ten sterownik, na razie z dmuchawą WPA07, potem zamiana na WPA06.

Dołączam do grona na forum, ale na razie tylko czytam. A jest tego sporo :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj w gronie SKZP, jakby było pisane tylko konkretnie na temat sterownika, było by pewnie 500 stron mniej :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, gmaj22 napisał:

Witam wszystkich użytkowników SKZP-2. Od kilku dni testuję ten sterownik, na razie z dmuchawą WPA07, potem zamiana na WPA06.

Dołączam do grona na forum, ale na razie tylko czytam. A jest tego sporo :)

WPA 07 najlepiej z kondensatorem 2mF,  dla mnie WPA06 jest za mocna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi