Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

W 99% deflektor się zawiesza na haczyku. Sprawdź dobrze. On ma wspomagać spalanie a nie być jak dekiel do trygla. :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, 8010 napisał:

3.można zmniejszyć kaloryczność lub zwiekszyc podawanie w auto w celu zwiększenia nawęglania.

Zmiana czasu podawania w auto nie wpływa na nawęglanie palnika tzn. na zwiększenie czy zmniejszenie nawęglania.

"CZAS PODAWANIA W AUTO – czas na jaki załącza się podajnik podczas cyklu podawania paliwa. Parametr nie wpływa na całkowitą ilość podawanego paliwa tylko na częstotliwość podawania. Gdy zmniejszamy czas podawania, sterownik automatycznie zmniejsza czas przerwy między dawkami i odwrotnie. Jeśli wydłużymy czas podawania, sterownik wydłuży też czas przerwy, tak aby ilość podawanego paliwa odpowiadała wpisanej mocy palnika."

Edytowane przez Jockey
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, 8010 napisał:

3.można zmniejszyć kaloryczność lub zwiekszyc podawanie w auto w celu zwiększenia nawęglania.

Zwiększenie podawania w auto nie zwiększa nawęglania

Edytowane przez carlo
Razem z Jockey napisaliśmy w tym samym czasie :D Sorki za plagiat. ;p
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem jednak pomaga. Miałem taki przypadek u kolegi. Jak miał opał o małej granulacji to pomagało. Oczywiście nie zawsze musi zadziałać. Jak ma za male podawanie w auto to cofa się u niego żar. Zobaczcie na zdjeciu jaki popioł, jaki kopczyk i temp.podajnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1: Obliczyč potencjal

2:Kalorycznost jak na worku

3:Napowietrzanie,napowietrzanie,napowietrzanie!!!!

 

Nie: zmienič kalorycznost,nie:potencjal,nie:podawanie

Dlaczego wszystko zawsze obrócić do góry nogami ?

  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie bercusa , ma rację.

Sami sobie sprawiacie problemy a potem beczycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2018 o 14:56, meff napisał:

Panie Tomaszu @TomekBrz kiedy możemy się spodziewać nowego softu  dla podajników tłokowych 

Dla ślimaków był na Mikołajki a dla tłoków miał być na święta............tylko nie dopytałem na które!

Może na Wielkanoc toż to już chwilunia.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to aż tak mocno?

Mam podobnie i sądzę że to w miarę normalna praca,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dla mojej instalacji bardzo ladne modulowanie .

Mam tak ok 5 godzin ladnie i 5 godzin falowanie.Dla czego tak,nie wiem. :-)

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kijasr napisał:
47 minut temu, marekd napisał:

Ma ktos pomysł jak poprawić mod.by tak nie falowała mocno .

A może za mocno dmuchasz? Spróbuj na mocy max oczko wiatru w dół

Jak nie podmucham to będzie kopcić , ale spróbuje jedno oczkow dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Take ee, u mnia temp.spalin powoli spada kiedy jest za malo powietrza w maxu.Ta wieksza ilosč grocha sa przy wiekszej mocy nie odpowiedno dopali,nastepnie trzyma temp.spalin.U ciebie jest to widocne na koncu wykresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kijasr napisał:
5 godzin temu, marekd napisał:
Ma ktos pomysł jak poprawić mod.by tak nie falowała mocno .
5D3E826A-B56E-4976-BF5D-C4B031E696F5.thumb.jpeg.cb5299604968060cece0b8ab68287646.jpeg

A może za mocno dmuchasz? Spróbuj na mocy max oczko wiatru w dół

Pokaż wykresy z 6 i 12 godz. Nie masz termostatow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak u Was działa opcja dynamika w menu modulacja? Widac różnice w działaniu między 1 a 7? Bo u.mnie praktycznie bez różnicy. Bardzo się ucieszyłem widząc tą opcję w wersji 2.18 Bo przy przewymiarowanym kotle modulacja faluje i to nie tylko mój problem. 

Przydałoby się rozszerzyć ten parametr znacznie, np od 1 do 40 gdzie 20 to byłaby dynamika standardowa.

Poza tym super sprawa z ilością opału i alarmem. 

Mam siłownik esbe i %otwarcia po trzech dniach pokazuje dobrze. Stabilizację mam ustawiona na 60, żeby siłownik nie falował niepotrzebnie.

IMG_20190105_173248.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie dzial bardzo dobrze....skala 1-7 spokojnie wystarczy...reszte koryguje moca palnika...czyli..

przy wpisanej mocy ok 13kw ...daje w dynamice 6-7....zas gdy moc 20-22kw daje  w dynamice 1-2.....dziala rewelacyjnie...wykresow nie wrzucam bo szkoda miejsca a wsumie juz kiedys wklejalem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w inst. Nie ma termostatów stara inst, stary dom. Kombinowałem kalorycznościa by na palniku było odpowiednia ilość żaru .jak doszed do zadanej trochę postał w tej temp. Co za tym szło to wydluza zaczął czas pomiędzy podawaniami No i się jazda zaczęła na nowo góry i doliny .Dynamika mod. Jest kiepska bynajmniej w tej inst. Na 3 zdjęciu widać efekt jak zmieniłem kaloryczność do góry to mod. Poszła do góry .i na końcu wykresu kaloryczność w dół to mod. Na dół . Te zmiany zastosowałem radykalni 31,3 i 21,2 efekt marny.

04AA8BCA-C864-48F7-824C-FDC963A5F8FB.jpeg

9041C46E-8B4A-440A-A9A9-F6B872E7520A.jpeg

9D6BEB2D-1637-4D78-A2CB-8B4CABA32562.jpeg

9FDBF218-E712-459C-B7A9-F2CCFC7372E9.jpeg

828ACEAB-9024-4089-86E8-ADA818A91F72.jpeg

Edytowane przez marekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod. Jest cały czas na tym samym poziomie , a bawiłem się kalorycznoscia powiedzmy ze to kaloryczność.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marekd jeżeli masz problemy z częstotliwością podawania to możesz zmienic podawanie w auto. Im mniejszy czas podawania w auto tym częstrze podawanie i na odwrót

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.