Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Łukasz w dużej mierze to wina węgla. Miałem różne rodzaje opału i na jednym było ok na drugim wysoka temperatura podajnika. Tak dla przykładu węgle o dużej kaloryczności leżą dłużej co może powodować głębsze zchodzenie żaru. Ja dopiero po założeniu rurki wyrównującej ciśnienie w koszu (tzw osuszacz) częściowo ograniczyłem temperaturę podajnika.

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka


Jak otworzę klapę do wsypu paliwa to temp wzrośnie o kilka stopni. A jak to zrobiłeś? Jak to jest skonstruowane ten odpowietrznik

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, LukaszP683 napisał:

2 razy od poczatku grudnia temp przekroczyła 70 stopni


Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Znalazłem, że kiedyś coś pisałeś o szamotach.

cyt. "Ja tez mam do mojego viadrusa włożone szamotki tylko nie na kształt v tylko taki domek ułożony z nich".

A może to wina twoich modyfikacji?...

Prześlij ich zdjęcie.

Edytowane przez Deafnezz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj kolega Kamil, z forum pokazuje i objaśnia jak zrobić dosuszanie podajnika.(opału)

 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem, że kiedyś coś pisałeś o szamotach.
cyt. "Ja tez mam do mojego viadrusa włożone szamotki tylko nie na kształt v tylko taki domek ułożony z nich".
A może to wina twoich modyfikacji?...
Prześlij ich zdjęcie.
Tu pisze o tych szamotach
http://forum.czp.pl/viewtopic.php?f=35&t=11907&start=3100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam viadrusa i szamoty wstawione i temp rury jest max 19 stopni a temp spalin spadła o ponad 80 stopni . Spróbuj jeszcze włączyć podawanie paliwa. Jak pochodzi ze dwie minuty włącz rozpalony. I Zmniejsz kaloryczność węgla. Zobaczysz jak będzie. U mnie 1d2de4436bc7e3f0a6301a845fe33f6b.jpg

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam szamoty tylko taki dpmek zrobiony. Jal obniżenie kaloryczność to bedzie podawał więcej paliwa w stosunku do tego co jest teraz? Dobrze myślę?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej o temp. podajnika nie pisać, jak któryś z kolegów napisał że ma czujnik blisko zbiornika a nie kotła, to został tak potraktowany że na fejs odszedł.

Ale zaryzykuję. Mam dużą ekoenergię. Czujnik jest przed dmuchawą, czyli blisko zbiornika i temperaturę mam 30°C, gdybym ten czujnik dał za dmuchawą, czyli blisko kotła to temp. podajnika też miałbym dużo wyższą, nawet nie mam ochoty sprawdzać jak dużą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, BDG napisał:

Moim zdaniem powinna być na rurze zasilającej za 4d i za pompą a tu gdzie strzałka to jest powrót.

Już przełożyłem i teraz jest na zasilaniu za pompką

sketch-1546442289589.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, YaroXylen napisał:

Najprostsza metoda to do czajnika z gotującą się wodą zanurz tak aby 3/4 długości czujnika było w wodzie po chwili powinien pokazać ok. 98-102 stopnie.

Jeśli tyle pokazuje to szukaj nieszczelności kotła.

Może napisz najpierw gdzie dokładnie i jak masz zamontowany czujnik spalin (ew.fotka), bo spotkałem się z gościem co opaską złapał za czopuch, przytulił go i pokazywał jak u Ciebie połowę temperatury faktycznej. U Ciebie temperatura spalin w/g czujnika jest mniejsza niż temperatura kotła :))

YARO

Czujnik sprawdzałem i jest dobrze a zamontowany jak na zdjeciu

IMG_20190102_152831.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta cała końcówka powinna być w środku wsadzona.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wchodzi bo na czujniku jest na środku zgrubienie, muszę wtedy powiększyć dziurkę?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie rob. Tak ma byc jak jest czyli czujniw w czopuchu do zgrubienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok nic nie robie, pali się w piecu a ja rurę z tyłu mogę dotykać ręką czyli taka temperatura jak czujnik pokazuje

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura spalin jest zawsze niższa jak jest czujnik  w tulejce w czopuchu o kilkadziesiąt stopni więc spaliny masz prawidłowe-ja też mam w czopuchu czujnik i temp spalin jest max 70-80 stopni.

Edytowane przez slawek56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ustawiłeś temp.max? Musisz ustawić temperaturę spalon i poczekać 24h. 

Najpierw będzie odcinał dmuchawę po przekroczeniu max. ale jak się zaadoptuje to będzie ustawiał tak parametry żeby nie podnosić zbytnio temp.spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec mam protech 18kw ruszt awaryjny dokladany nad paleniskiem moim zdaniem nic już nie wykombinuje .

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka


Spróbuj ułożyć tak jak ja szamoty na nim mi baaardzo pomogło.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę ty masz ułożone je chyba na ruszcie awaryjnym ja też kombinowałem
Układając je na wymienniku efekt był mizerny.Odnosnie ustawień temperatury spalin mam ustawiona chyba na max bo często mi sterownik się wyłączał spróbuję ustawić np na ile proponujecie??

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, slawek56 napisał:

Temperatura spalin jest zawsze niższa jak jest czujnik  w tulejce w czopuchu o kilkadziesiąt stopni więc spaliny masz prawidłowe-ja też mam w czopuchu czujnik i temp spalin jest max 70-80 stopni.

Czyli wskazania czujnika są nieprawidłowe , a kolega szuka oszczędności w spalaniu... w instrukcji jest napisane....  a zresztą ..kto czyta instrukcję .....

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.