Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, MarioMK85 napisał:

Witam mam takie pytanie odnośnie najnowszej wersji testowej. Zablokowalo mi ślimaka i temp kotła spadła. Jak powinien zachować się siłownik na zaworze 4d i pompki? temp pokojową pilnuje czuinik. U mnie pompy chodziły nadal a siłownik otworzył się na Max. Moim zdaniem powinien się zamknąć gdy temp spadnie I pompy wyłączyć.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

Sterownik wyłączy pompe CO i siłownik zamknie zawór mieszający,tylko wtedy gdy temperatura na kotle spadnie poniżej nastawionej temperatury załaczenia pompy CO np 40 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak mialem bo zadana byla 60 a spadlo do 39 a silownik otworzyl 4d na 100%

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mario MK85 Funkcja zamknij gdy pompa wyłączona aktywna?

Edytowane przez slawek56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego zdjęcia, to nawet najlepsza wróżka nie odpowie :) Za mało widać gdzie, co i jak jest podłączone. Najlepszy byłby szkic instalacji.

Edytowane przez altoro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Patryk94 napisał:

I pytanie, jaki może być powód długiego nagrzewania się wody na bojler? d16b571f7da95fbb0a893f8a2496eaa7.jpgd86433022cac582500366a59a19f3acb.jpg80e0fe3d23137eed49a52647564d5abc.jpg34f920fd083b2d24a90ca62a4cf37c16.jpg7b43a64afd365a588df7d51116e621cd.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Kolego powód zbyt długiego nagrzewania bojlera leży po stronie temperatury zadanej kotła jest za niska. Ustaw zadaną na kotle 55* i zobaczysz diametralną poprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak widzę tak czarne wnętrze to dostaję gęsiej skórki. Cały czas masz tak zakopcony kocioł? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym życzyć wszystkim forumowiczom Szczęśliwego Nowego Roku.

Żeby naszym wrogom, spełniło się to czego nam życzą :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posty dotyczące smarowania siłownika i zaworu wydzielono do nowego tematu:

Pozostałe posty "nie na temat" dołączono do tematu:

Ponownie apeluję o pisanie na temat tytułowego sterownika.

Pozdrawiam i życzę "szampańskiej zabawy sylwestrowej"

Ryszard

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku ,małego spalania,niespiekającego węgla,ciepełka w domu wszystkim forumowiczom . Ekipie Timela wszystkiego najlepszego oraz jak najwięcej zadowolonych klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszego w Nowym 2019 Roku !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w Nowy Roku 2019 .

Szanowne front uzytkownikow Skzp mam taki temat do wyjasnienia . Opowiem troche o domu i inst . Krótko stary dom i stara inst. Z przed 24 lat , grzejniki bez zaw. Jakich kolwiek tylko w piwnicy odcinające na piony nimi się kręci by jakoś utrzymać temp. W tym domu.Piec hef ze sterem Skzp , zrobione odgrzanie powrotu , bojler chodzi z c.o na jednej pompie. Spalanie jes tos wysokie z licznika ale ten temat się tu przewija ze nie bede tego wałkował bo można na łeb dostać i doktorat napisać . Piec ustawiony na 48 st z ogr. Mod do 40 % potrafił tak iść cały dzień trzymać temp coś bardzo rzadko zejść niżej wiadomo takie zapotrzebowanie na ciepło , a dom nie ocieplony..Dzisiaj zachodzę do piwnicy a tu mod 40 % a na piecu 42 st o co chodzi przecież ma kaganiec i calyczas umiał w tych parametrach iść , a tu nagle nie , co węgiel ,ilość węgla w podajniku , kaloryczność tej parti inna , jest tyle zależności ze na głowę można dostać .  

Moze mi ktoś to wyjaśnić , to zjawisko ,a  nie kręci zaworami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że zapotrzebowanie na ciepło wzrosło a że modulacja obcięta na 40% to i temp. na kotle spadła na 42*C. Spróbuj podnieść modulacje na powiedzmy 50% i zobacz co się stanie.Takie jest moje skromne zdanie :) Oczywiście mogę się mylić.

Ps. U mnie przy 200m do ogrzania kociołek 15 kW moduluje sobie własnie w granicy 40% , więc może właśnie u Ciebie po Sylwestrze zabrakło mu trochę % modulacji?

Edytowane przez altoro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zawór 4d jest ja przerobiłem ze starej instalacji na 4 d pompy na stałe i jakoś to chodzi i spalanie nie duże chałupa też nieocieplona

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marekd napisał:

Moze mi ktoś to wyjaśnić , to zjawisko ,a  nie kręci zaworami.

Ja bym zwalił na dzisiejszy dość silny wiatr wychładzający dom ( 24 lata, to bardzo młody dom) i hulający w kominie. Chociaż u siebie nie zaobserwowałem wzrostu zapotrzebowania na opał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_1603.jpg

Panowie ma ktoś ten wiatr z sterownikiem SKZP 02 bo wydaje mi się mocno ze jakoś dziwnie pracuje???


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Oldek napisał:

Ja bym zwalił na dzisiejszy dość silny wiatr wychładzający dom ( 24 lata, to bardzo młody dom) i hulający w kominie. Chociaż u siebie nie zaobserwowałem wzrostu zapotrzebowania na opał.

Instalacja ma 24 lata dom z przed 1930 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.