Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, dormario napisał:

SKZP jest na tyle dobry że proces spalania udaje się poprowadzić najlepiej jak tylko można co się przekłada na ilość spalonego opału... ja greenpala na obecną chwilę przy 150 m2 i 300 CWU spalam tak jak na screenie. 

Dlatego zgłaszam propozycję zmiany dosypu w jednostce skorelowanej na 1kg

Do tej pory jak ktoś dla nowego ocieplonego domu podał poniżej 20kg/doba to było to mocno podejrzane i patrzono na delikwenta "z byka". Cieszy mnie bardzo że powoli robi się lepszy klimat do powyższego i mam nadzieję że świadomość palaczy cały czas rośnie i będzie coraz więcej podobnych postów.

Załączam też swoje zużycie Skarbka 28Mj dla średniej dobowej w okolicach 0C, temp wew ok 20C i bez CWU (dom jeszcze pusty).  Potencjał podajnika już zweryfikowany kilkukrotnie, inaczej nie będzie.

Co do Zasypu/Dosypu z rozdzielczością 1kg to podpisuję się rękami i nogami ;) 

Screenshot_20181212-080945.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, LukaszP683 napisał:

Panowie pytanie trochę z innej beczki jak wy macie regulowaną temp w pokojach w chodzi o to czym sterujecie temp w pomieszczeniach co za to odpowiada u was?
 

U mnie podłogówka sterowana pogodowo z korektą pokojową. Na razie tym rządzi inny ster.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mariusz0776 napisał:

Czy oby napewno moc kotła ...? Jest napisane jasno „PALNIK moc znamionowa” a nie moc znamionowa kotła.....

Jeśli palnik masz przewymiarowany względem wymiennika to wpisz moc kotła. Często widziałem palnik np 38kW w kotle 25kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam wczorajsze pytanie.
Jaki jest zakres regulacji parametru przerwa w czuwaniu (max i min.) ?
Czas czuwania można ustawić między 5-60minut

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jasa, w swoim pytaniu trochę więcej zagłębiałeś się w pracę skzp, więc jako ten dla którego ten sterownik jest za trudny do ogarnięcia odpiszę tak.

Można w trybie PID ustawić tak sterownik że będzie cały czas pracował na minimalnej mocy, pod warunkiem że będą spełnione aż dwa warunki.

1. Temperatura zadana kotła nie będzie przekroczona dłużej niż 120 minut

2. Temperatura na kotle nie będzie wyższa o 5°C niż zadana

Jeśli po przekroczeniu temperatury zadanej, spełni się któryś z warunków o których napisałem powyżej sterownik przejdzie w czuwanie. W czuwaniu nie ma możliwości nastawy stałej pracy dmuchawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, krisgie napisał:

 

1 godzinę temu, krisgie napisał:

 

Screenshot_20181212-080945.png

Gratuluje spalania. Byc może mi tez uda sie zejść do takich ilosci... ;).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Oldek napisał:

Można w trybie PID ustawić tak sterownik, że będzie cały czas pracował na minimalnej mocy, pod warunkiem że będą spełnione aż dwa warunki.

1. Temperatura zadana kotła nie będzie przekroczona dłużej niż 120 minut

2. Temperatura na kotle nie będzie wyższa o 5°C niż zadana

Jeśli po przekroczeniu temperatury zadanej, spełni się któryś z warunków o których napisałem powyżej sterownik przejdzie w czuwanie. W czuwaniu nie ma możliwości nastawy stałej pracy dmuchawy.

Oldek zapomniałeś jeszcze dodać warunku nr 3. Temperatura na kotle nie będzie wyższa niż ustawiona wartość temperatury maksymalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, krisgie napisał:

Załączam też swoje zużycie Skarbka 28Mj dla średniej dobowej w okolicach 0C, temp wew ok 20C i bez CWU (dom jeszcze pusty).  Potencjał podajnika już zweryfikowany kilkukrotnie, inaczej nie będzie.

Dla ocieplonego, niezamieszkałego domu z temperaturą 20C i bez CWU, to raczej normalne zużycie.

Gdy po zadomowieniu się, podniesiesz temperaturę w domu i będziesz grzał CWU, to i spalanie wzrośnie. Też nic dziwnego w tym nie będzie.

LukaszP683 - w każdym pomieszczeniu głowice termostatyczne

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dadex napisał:

dormario masz ustawiona modulację 20-70%?? Dobrze widzę ?

Tak. Poniżej 20 powietrze nie może się przebić przez wsad bo to jest miał a powyżej 70 zaczyna się mocno spiekac bo wiadomo jaki jest greenpal 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dormario a dmuchawę jaką masz?

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, carlo napisał:

A pompa CWU włączona na stałe jest?

Co wy z tą pompą? To nie jest lekarstwo.  Nie ma znaczenia czy pompa chodzi czy nie, faluje zawsze. Ja mam teorie taką.  Jak ktoś ma przewymiarowany kocioł to wykresy będą bardziej płaskie bo jest duża bezwładność takiego kotła. Ja mam 12 Kw i kasy ruch wody w układzie mocniej oddzialowywuje na kocioł. 

Wklejam wykres.  Na dole widać kiedy pompa pracuje. 

91DE89FD-1ACA-4BCF-8B08-BBD82659AC0A.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jockey napisał:

Gdy po zadomowieniu się, podniesiesz temperaturę w domu i będziesz grzał CWU, to i spalanie wzrośnie. Też nic dziwnego w tym nie będzie.

Mam tego świadomość dlatego zawsze stosowną informację umieszczam.

Ale wiem też że nie będzie to 2 razy tyle chyba że jakiegoś siana :).

Przyszła zima prawdę powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Jockey napisał:

Dormario a dmuchawę jaką masz?

WPA 07 z większym  kondensatorem 2 mF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, dormario napisał:

Tak. Poniżej 20 powietrze nie może się przebić przez wsad 

 

28 minut temu, dormario napisał:

WPA 07 z większym  kondensatorem 2 mF

Z tą dmuchawą miałem podobny problem na niskich zakresach i koniec końców odłożyłem ją na bok. Jak dla mojego palnika w połowie zaklejonego, miała (w mojej ocenie) ewidentnie za mały spręż minimalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedźi. U mnie też mam głowice termostatyczne i narazie tym ograniczam temp w pomieszczeniach zastanawiałae się nad użyciem sterownika pokojowego tego w standardzie i programy czasowe ale to bardziej muszę ogarnąć sterownik i mam jeszcze sterownik pokojowy z poprzedniego pieca ale to wszystko trzeba testowac co najlepiej i najekonomiczniej wychodzi

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, krisgie napisał:

 

Z tą dmuchawą miałem podobny problem na niskich zakresach i koniec końców odłożyłem ją na bok. Jak dla mojego palnika w połowie zaklejonego, miała (w mojej ocenie) ewidentnie za mały spręż minimalny.

Co do spreżu to się zgodzę. Można sobie w dolnym zakresie pomoc kryzując wlot powietrza  i wtedy jest ok. Mam tez WPA 06 ale wole 07 bo mam na niej większy zakres. Teraz min 23 max 55 czyli na cały zakres przypada 32 jednostka co za tym idzie powietrze podawane jest bardziej precyzyjnie. 

Mimo wszystko spróbuje w weekend z ta wpa 06 

Edytowane przez dormario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.