Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie.Od 4 lat palę w podajnikowcu19kW z kwadratowym palnikiem Stalkotu "Wulkan" zmodernizowanym ( zmniejszona moc i modernizacja napowietrzania). Instalacja  prosta o dużej pojemności wodnej z jedna pompą obsługującą co ( tylko  grzejniki)  i cwu ( sterowanie zaworem elektromagnetycznym). Równolegle podłączony , na wypadek awarii, stary kocioł zasypowy. Brak mieszacza - sterowanie temperaturą pomieszczenia poprzez zmianę czasu odłączenia pompy. Ochrona powrotu- bypass z zaworem kulowym. Powierzchnia do ogrzania 150 m2.

Obecny sterownik iryd pid z panelem pokojowym sprawuje się całkiem poprawnie , ale myślę o jego zamianie na coś lepszego, z bardziej dynamicznym algorytmem . Od pewnego czasu czytam ten wątek i coraz bardziej podoba mi się skzp-02 . I teraz pytanie do użytkowników tego sterownika .

Jaki jest zakres  regulacji parametru przerwa w czuwaniu tzn. max i min.

W moim przypadku ze względu na dużą pojemność układu, kocioł dość często przechodzi w czuwanie .Przy irydzie można tak ustawić parametry w czuwaniu (  podtrzymaniu ) aby było cały czas aktywne tzn. palenisko paliło się cały czas z mocą mniejszą od minimalnej w modulacji. Jak to jest w przypadku skzp?. Bardzo podoba mi się ten sterownik ,ale przed ewentualnym zakupem muszę mieć pewność , że poprowadzi mi instalację - szczególnie w ewentualnym czuwaniu - lepiej od iryda. Jak śledziłem ten temat , to czuwanie tak naprawdę prawdopodobnie nie wystąpi , ale przy mojej instalacji iryd , który też ma niezły algorytm spalania , często nie daje sobie rady i przechodzi w podtrzymanie. W przypadku zakupu skzp będę miał tez możliwość bezpośredniego porównania obydwu sterowników.

Proszę o informację i ewentualne sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie czy przy domu 200m2 nieocieplony kocioł 25kw firma bliżej nieokreślona spalanie 18kg/dobę przy obecnych temperaturach jest w normie są dwa obwody co i cwu

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=77598]MarekDabrowski[/mention]mysle ze takie spalnie na taki dom to i tak sukces.
Tak pytam bo kolega prosił a nawet nie mogę tego porównać ze swoim bo tak ma namotana instalację że bez browara się nie da tego ogarnąć

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...pod warunkiem, że mowa o rzeczywistym spalaniu (czytaj: poprawnie ustawionym potencjale podajnika) :)
Ten sterownik to chyba negros albo coś podobne niby tak wyliczyl

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wrócić do tematu sterownika bo jak widzę w wątku już jest wszystko. Zwróćcie uwagę że temat obserwuje producent i jak mniemam dostaje powiadomienia o wpisach.

Ostatnie wpisy są o niczym, nic nie wnoszą, a co za tym idzie dla mnie i mnie podobnych są mocno irytujące więc może jak potrzebujecie to załóżcie temat "Fani sterownika SKZP " i tam będziecie nabijać posty.     To tak na marginesie.

 

W dniu 10.12.2018 o 19:35, TomekBrz napisał:

Czyli rozumiem, ze w sofcie 2.17B rozjeżdża się wskazanie pozycji siłownika z pozycją fizyczną.

Ten fragment algorytmu był mocno zmieniony (rozdzielczość z 1 s na 0,1s).

To zaowocowało precyzyjniejszą regulacją, ale jak widać są też minusy.

Czy u wszystkich się tak dzieje ?

@TomekBrz Skoro mamy już tak precyzyjne sterowanie mieszaczem to proszę zmienić  minimalną wartość wzmocnienia na 1. Będzie sterowanie jeszcze bardziej liniowe.

Edytowane przez dormario
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, MarekDabrowski napisał:

Tak pytam bo kolega prosił a nawet nie mogę tego porównać ze swoim bo tak ma namotana instalację że bez browara się nie da tego ogarnąć

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
 

Mam 200m  ocieplone10 styropian i spala mi koło 19kg na chwilę obecna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 200m ocieplone styropianem 6 cm, pustak+połówka suporeksu i obecnie spala w granicach 18,5-19 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy bo zaraz nas ktoś ***,
.......

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do dynamiki modulacji bo byl bardzo dobry pomysl....udalo juz mi sie ze spalaniem zejsc o 1,5kg ...po ustawieniu tego parametru na "1".

Ale pelne 24h bedzie jutro wiec moze jescze cos sie obnizy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czytam tak ten temat o skzp choć mam inny ster i jak niektórzy piszą ile im pali to kopare  ziemi musze zbierac, ja mam mieszkalnego 100m2 plus piwnica i niewykonczine 2 piętro, w domu 22-23C i spalanie na dzisjaj 22kg grennpala. Da sie jakoś na próbę stera załatwić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłapouchy: Chyba ucieka ci ciepło  .Ja spalam niewiele więcej  greenpala (26-27 kg.)  ,ale na 300 metrów. W domu 22-23 stopnie + baniak 300L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosząc się do ostatnich wpisów to tak jak Pan Tomek napisał sterownik to tylko narzędzie w ręku palacza. Jak palacz kiepski to sterownik nic nie pomoże. Fakt jest taki że SKZP jest na tyle dobry że proces spalania udaje się poprowadzić najlepiej jak tylko można co się przekłada na ilość spalonego opału. I tu nawiązując do ilości to ja greenpala na obecną chwilę przy 150 m2 i 300 CWU spalam tak jak na screenie. Nie można rozbudzać nadziei czytających wątek że jak tylko dostaną sterownik to od razu ich życie się zmieni ale jak będą na tyle zacięci to jestem przekonany że da się.

Wracając do kwestii samego sterownika... Po to tutaj jesteśmy i podsuwamy pomysły żeby było coraz lepiej. Jak wrócicie kilkadziesiąt stron wstecz to zobaczycie że pomysł wdrożenia dynamiki, który teraz jest zachwalany, między innymi zapoczątkował przy moim współudziale niejednokrotnie obsztorcowywany Oluś. I tu się sprawdza zasada która towarzyszy mi na codzień "każdy pomysł jest dobry o ile nikomu nie szkodzi". I piszę to pod kątem chodźby ilości dosypowanego opału. Ja mam greenpal z bigbaga, który wcześniej poworkowałem. W workach jest różnie. dzisiaj dosypałem 27kg ale co się okazuje? Nie mogę takiej ilości dodać bo miara skacze o 5kg. I co powiedzą "Wilczki" które skoczyły na Olka? No tak one mają worki po 25 kg a inni niech się głowią. Dlatego zgłaszam propozycję zmiany dosypu w jednostce skorelowanej na 1kg

Zrzut ekranu 2018-12-12 o 00.31.12.png

Edytowane przez dormario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Czytam tak ten temat o skzp choć mam inny ster i jak niektórzy piszą ile im pali to kopare  ziemi musze zbierac, ja mam mieszkalnego 100m2 plus piwnica i niewykonczine 2 piętro, w domu 22-23C i spalanie na dzisjaj 22kg grennpala. Da sie jakoś na próbę stera załatwić? 
Gdy ja stałem przed wyborem czy kupić czy nie kupić też chciałem na wypożyczenie jednak już nie było takiej możliwości bo panu Tomkowi kilka sztuk nie wróciło z wypożyczenia. Kupiłem i nie zamieniłbym teraz na żaden inny.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, crook napisał:

Moc kotła wpisz znamionową jaką ma kocioł

Czy oby napewno moc kotła ...? Jest napisane jasno „PALNIK moc znamionowa” a nie moc znamionowa kotła.....

 

26FB6B7F-DEE1-4073-BA53-027D0D3449A8.jpeg

Edytowane przez mariusz0776
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dormario napisał:

Odnosząc się do ostatnich wpisów to tak jak Pan Tomek napisał sterownik to tylko narzędzie w ręku palacza. Jak palacz kiepski to sterownik nic nie pomoże. Fakt jest taki że SKZP jest na tyle dobry że proces spalania udaje się poprowadzić najlepiej jak tylko można co się przekłada na ilość spalonego opału. I tu nawiązując do ilości to ja greenpala na obecną chwilę przy 150 m2 i 300 CWU spalam tak jak na screenie. Nie można rozbudzać nadziei czytających wątek że jak tylko dostaną sterownik to od razu ich życie się zmieni ale jak będą na tyle zacięci to jestem przekonany że da się.

Wracając do kwestii samego sterownika... Po to tutaj jesteśmy i podsuwamy pomysły żeby było coraz lepiej. Jak wrócicie kilkadziesiąt stron wstecz to zobaczycie że pomysł wdrożenia dynamiki, który teraz jest zachwalany, między innymi zapoczątkował przy moim współudziale niejednokrotnie obsztorcowywany Oluś. I tu się sprawdza zasada która towarzyszy mi na codzień "każdy pomysł jest dobry o ile nikomu nie szkodzi". I piszę to pod kątem chodźby ilości dosypowanego opału. Ja mam greenpal z bigbaga, który wcześniej poworkowałem. W workach jest różnie. dzisiaj dosypałem 27kg ale co się okazuje? Nie mogę takiej ilości dodać bo miara skacze o 5kg. I co powiedzą "Wilczki" które skoczyły na Olka? No tak one mają worki po 25 kg a inni niech się głowią. Dlatego zgłaszam propozycję zmiany dosypu w jednostce skorelowanej na 1kg

Zrzut ekranu 2018-12-12 o 00.31.12.png

to Toj najlepszy zrzut? spalania? bo raczej nie z przed 5 godzin bo w lubelskim jest na -4,-5 stopni:))

taki żart :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O propozycji zmian parametru dynamiki, to była już mowa kilkaset stron wcześniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, abcde napisał:

to Toj najlepszy zrzut? spalania? bo raczej nie z przed 5 godzin bo w lubelskim jest na -4,-5 stopni:))

taki żart :)

Zapomniałem, że dla Ciebie trzeba podać screena z godziną oraz w odpowiedzi powiem, że miałem lepsze wyniki. tak czy inaczej nie jest źle. Zazdroszczę Wam tych prostych kresek bo u mnie one nigdy nie występują są zawsze lekko pofalowane ale to chyba efekt zaworów termostatycznych. Acha temp. kotła różni się od zadanej bo kocioł prowadzi się według koretky pogodowej.

 

Zrzut ekranu 2018-12-12 o 08.12.11.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.