Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

 

6 minut temu, TomekMM napisał:

Może Tomku pozycjonowanie mieszacza co 0,1s to trochę za dokadnie?

Wychodzi na to że byśmy musieli dokrecac  wszyscy śrubę od pokrętła silownika kluczem dynamometrycznym z odpowiednią siłą żeby było ok  :)

Zobaczymy. Nie wykluczam, że jest jakiś błąd, który uda się poprawić. W końcu to wersja testowa.

Rozdzielczość wolałbym pozostawić, bo ładnie teraz pilnuje temp. zadanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, TomekBrz napisał:

 Lukasz T1125, to samo pytanie do Ciebie.

 Jak masz skonfigurowany układ, tzn. czy pompa pracuje cały czas, czy wykorzystujesz reg. pokojowy, termostat. Chcę zawęzić poszukiwania...

4D Danffos sterowany z SKZP, pompa CO za 4D pracuje non stop włączona opcja gdy mieszacz i tak samo pompa CWU, czujnik temp. pokojowy;  brak pompy kotłowej, bez termostatów, reg. pokojowych

Edytowane przez LukaszT1125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak potwierdzam to jest super

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, altoro napisał:

W sumie to najważniejsze że temp. dobrze trzyma :) wskazanie błędne mogą siać zamieszanie jeśli ktoś jest z dala od kotła i śledzi jego pracę na smartfonie.

A co jeśli masz na mieszaczu widełki np. 8-60%? A temperatury inne bo zawór się przekręcił... to nie tylko śledzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na AFRISO ARM 343 jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomekBrz może faktycznie nie ma co szukać w sofcie skoro więcej osób ma pozytywnie - w piątek wracam z RPA to poszukam u siebie luzów siłownik-zawór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie tez wazniejsze jest ze trzyma zadaną temperature.

Co prawda mój silownik Herz ma wskazanie takie jak ster jednak dużo ludzi ma problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TomekBrz napisał:

Czyli rozumiem, ze w sofcie 2.17B rozjeżdża się wskazanie pozycji siłownika z pozycją fizyczną.

Ten fragment algorytmu był mocno zmieniony (rozdzielczość z 1 s na 0,1s).

To zaowocowało precyzyjniejszą regulacją, ale jak widać są też minusy.

Czy u wszystkich się tak dzieje ?

Nie zwróciłem na to wcześniej uwagi ale faktyczne , rozjeżdża się wskazanie na sterze względem pozycji siłownika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TomekBrz proponuję dwie wersje softu. Obecna dla zaawansowanych i uproszczona dla osób starszych lub niedoświadczonych którzy mają problemy ze zwykłymi sterami.

Co do v2.17 to szkoda że nie ma na wykresie temp. powrotu a przycisk "pełen zasyp" szkoda że nie jest na głównej stronie podobnie jak spalanie dobowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to to!

Oldek, może gdybyś sobie taką wersję uproszczoną zainstalował, to wtedy nie molestowałbyś w niedzielny poranek, po sobotnich szachach ze szwagrem, o tłumaczenie zawiłości funkcji sterownika, co? ;)

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że było by to wskazane. Widzę to po ojcu i koledze w słusznym wieku. Poza tym myślę że sprzedawcy stera z kotłami słabo orientują się jaki potencjał tkwi w skzp. Sam słyszałem tekst czy chce pan ster zwykły czy rozbudowany. Na pytanie co daje rozbudowany odpowiedź brzmiała nie wiem... 

A wystsrczyło powiedzieć że jak weźmiesz ten lepszy to nie musisz latać fo kotłowni. No chyba że po piwo i popiół wysypac :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jockey napisał:

U Ciebie przyczyną przejścia w czuwanie i braku modulacji jest ustawiona temp. max na poziomie 61.

Temperaturę zadaną kotła masz ustawiona 60, a widać, że pogodówka podniosła Ci do 61, więc jak ma modulować, jeśli sumaryczna temperatura zadana kotła + korekta pogodowa równa jest temperaturze maksymalnej? Po przekroczeniu maksymalnej kocioł się odstawia.

Ustaw max. choć 65 stopni i pozbędziesz się problemu.

No niestety moje niedopatrzenie będzie mnie kosztowało czyszczenie kotła bo przez dobę zafajdał się niemiłosiernie. Załączam fotkę jak to wyglądało na wykresie :/ . Fotki kotła nie załączam bo wstyd :D .

Znalazłem błąd w ustawieniach, miałem zaznaczony obiekt korekcji na Mieszacz+Kocioł. Po prostu zaznaczyłem Mieszacz i nie zauważyłem że Kocioł dalej był zaznaczony bo do tej pory było chyba zamiennie...i jak pisałeś pogodówka podniosła też kocioł i nie było miejsca na modulację. Plusik.

Screenshot_20181210-184249.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Jockey napisał:

Oldek, może gdybyś sobie taką wersję uproszczoną zainstalował, to wtedy nie molestowałbyś w niedzielny poranek, po sobotnich szachach ze szwagrem, o tłumaczenie zawiłości funkcji sterownika, co? ;)

koko spoko, prosty mam na półce w piwnicy, titanic+ ma w nazwie.. Nie po to inwestowałem kilka stówek żebym musiał trabantem jeździć, jeszcze kilka partii szachów i ujeżdżę tego rumaka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TomekBrz napisał:

 

Zobaczymy. Nie wykluczam, że jest jakiś błąd, który uda się poprawić. W końcu to wersja testowa.

Rozdzielczość wolałbym pozostawić, bo ładnie teraz pilnuje temp. zadanej.

Mam AFRISO ARM 343 i u mnie jest tak:

Zadana temperatura na mieszaczu 36*C. Przebija na + i - około 0,5*C. Mieszacz nie może tymi krótkimi skokami nadążyć za zmianami temperatury w obwodzie. Przez to wychodzi falowanie, nieduże, ale jednak. Dodatkowo przekłamuje faktyczną temperaturę z tą na sterowniku. W wersji 2.10 tego nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj  czas stabilizacji mam najkrótszy czyli 5 sekund.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że moja instalacja jest trochę nietypowa mam parę uwag:

1. Dlaczego nie mogę ustawić temperatury wyższej niż 50 st.C za mieszaczem ? ( mój bufor lubi ciepło)

2.Zawór powinien raz na dobę się pozycjonować. Ochrona powrotu działa lepiej niż poprzednio- szybko zamyka zawór do momentu osiągnięcia temperatury. W poprzedniej wersji softu zablokowałem go na 80% i temperatury były równo trzymane. Testuję obecnie w nowej wersji w zakresie 20 do 100% i nieźle buja kotłem. Ale to dopiero parę godzin  zobaczymy po dłuższej obserwacji.

3. Pompa kotłowa- po krótkim teście wróciłem do ustawienia Stale wł. ( mam oszczędne pompy i lepiej trzymają temperatury gdy chodzą non stop).  Może dla użytkowników z buforem dałoby się włączyć kotłową bez temperatury uruchomienia.

4.Mam na ślimaku czujnik zliczania obrotów podłączony do Logo8 -może dałoby się wykorzystać wejście otwarcia klapy i dołożyć licznik w sterowniku?

 

 

20181010_192911.jpg

20181010_192759.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.