Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu ‎2018‎-‎02‎-‎23 o 09:07, Jockey napisał:

TomekBrz mam pytanie:

Wielu użytkowników używa złącza pompy cyrkulacyjnej do obsługi pompy kotłowej, jeśli nie mają pompy cyrkulacyjnej w swojej instalacji.

W związku z tym, czy byłaby, jako opcja, możliwość zdefiniowania przez użytkownika rodzaju pracy tej pompy?

Tzn. jako pompa cyrkulacyjna, bądź jako pompa kotłowa, po prostu w zależności od potrzeb.

Taka zmiana mogłaby być od razu zauważalna na grafice okna głównego. Prosto, jasno i czytelnie.

Wykorzystałem do tego przykładu, zrzut z aplikacji Wojszyma, bo mi łatwiej to było przerobić i przedstawić.

 

post-70418-0-84602900-1519372827_thumb.jpg post-70418-0-71013800-1519373748_thumb.jpg

Pisałem już o tym kiedyś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem jeśli ktoś cyrkulacji nie ma. Chyba tylko obsługa dodatkowej pompy oraz fizyczna możliwość podłączenia tu pomoże. Ogólnie to ja u siebie niezauwazylem aby był jakiś problem z pozycjonowaniem siłownika. Mam silownik afriso z czasem 60s i jedynie co zwiększyłem to czas opóźnienia na reakcję układu na zmianę pozycji. Tak to cały czas jest ok, to co na sterze to i na siłowniku.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, ze w sofcie 2.17B rozjeżdża się wskazanie pozycji siłownika z pozycją fizyczną.

Ten fragment algorytmu był mocno zmieniony (rozdzielczość z 1 s na 0,1s).

To zaowocowało precyzyjniejszą regulacją, ale jak widać są też minusy.

Czy u wszystkich się tak dzieje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2.16b i w poprzednich softach ani w tym u mnie ten problem nie występuje.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2.16, rozjechało się

Edytowane przez LukaszT1125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, altoro napisał:

U mnie po nocy wskazania mieszacza z rzeczywistością rozjechały się bardzo, pisałem o tym wyżej :) Nowy soft

OK.  A jak masz skonfigurowany układ, tzn. czy pompa pracuje cały czas, czy wykorzystujesz reg. pokojowy, termostat. Chcę zawęzić poszukiwania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa kotłowa na sprzęgle chodzi non stop, korzystam z wbudowanego reg. pokojowego. Temperaturę trzyma idealnie, tylko wskazania się rozjeżdżają. Dziś po nocy zawór otwarty był na 20%  a na sterowniku pokazywał 73% . Siłownik  AFRISO ARM 343

 

Edytowane przez altoro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, altoro napisał:

pompa kotłowa na sprzęgle chodzi non stop, korzystam z wbudowanego reg. pokojowego. Temperaturę trzyma idealnie, tylko wskazania się rozjeżdżają. Dziś po nocy zawór otwarty był na 20%  a na sterowniku pokazywał 73% . Siłownik  AFRISO ARM 343

 

A masz włączoną funkcję "POMPA CO -> STALE WŁ. GDY MIESZACZ" ?   Czy pompa CO1 wyłącza się gdy osiągnie zadaną temp. pokojową ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siłownik goshe 140s rozjeżdża się przy podbiciu lub obniżeniu temperatura.co przez sterownik gdy siłownik ustawi już temperatura .jest błąd około 5 procent w stosunku do faktycznego położenia siłownika ale temperatury ustawia wlasciwie

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Tomku pozycjonowanie mieszacza co 0,1s to trochę za dokadnie?

Wychodzi na to że byśmy musieli dokrecac  wszyscy śrubę od pokrętła silownika kluczem dynamometrycznym z odpowiednią siłą żeby było ok  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wskazania mieszacza w najnowszej wersji ok

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, TomekMM napisał:

Może Tomku pozycjonowanie mieszacza co 0,1s to trochę za dokadnie?

 

W sumie to najważniejsze że temp. dobrze trzyma :) wskazanie błędne mogą siać zamieszanie jeśli ktoś jest z dala od kotła i śledzi jego pracę na smartfonie.

Edytowane przez altoro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.