Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Gość berthold61
3 godziny temu, mariusz0776 napisał:

Jasne że jest dobry, nawet bym powiedział że na chwile obecną najlepszy na rynku i nie jest to kokieteria w kierunku producenta który tu często zagląda. 

Jaki masz ster? Techa , bruli, spp ....? Przerabiałem te sterowniki i do żadnego póki co nie wrócę. Napisz do producenta, raczej nie będzie robił problemów aby na testy pożyczyć ci skzp a wtedy sam się przekonasz. 

Narazie nie ma potrzeby no chyba że padnie mój elster pid dynamic ale puki co działa idealnie i wszystkorobiolny jest nic mu nie brakuje więc niech chodzi jak najdłużej . to był żart z mojej strony bo 500 stron o sterowniku to jedna musi dziwić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś zauważył jak reakcję siłownika na sterowniku potrafi spaść o 5 procent a siłownik stoi w miejscu później pójdzie o 1 procent i siłownik lekko drgnie wcześniej tego nie było

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie cuda pokazuje mieszacz na sterowniku, wczoraj po pozycjonowaniu przez 2godz było OK, Dziś rano zawór otwarty 20% a na sterowniku pokazywał 73%. Pisałem już wczoraj o tym, ale nikt nie znalazł lekarstwa na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, TomekBrz napisał:

Hmm. To poproszę o dokładniejszy opis co by to miało być ?

Wydłużenie czasu pracy nadmuchu w czuwaniu. Teraz jest max 30 sekund, moja dmuchawa 30 pare wat zanim się rozkręci to czas się kończy,dodatkowo paląc np. miałem ten nadmuch się przydaje dłuższy. Teraz to nie potrzebne bo się nie odstawia ale w lato na CWU muszę ster zmieniać na techa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, krisgie napisał:

Coś nie mogę ogarnąć nowego softu :( . Może ktoś doradzi co mam źle albo potwierdzi że tak ma być...

Zadana ustawiona na 60C, max na 61. I nie mogę złapać modulacji, ciągle się trzyma MAX-a i nie pozwala oscylować niżej (wokół zadanej). Jak mu podniosłem MAX-a do 62C to zaczął zwiększać moc jakby chciał 62C osiągnąć nie patrząc na zadaną 60C.

Stary soft przy tych temperaturach już pracował w modulacji.

Tutaj modulacji w zasadzie nie ma jak widać na wykresie, co chwilę robi StartPalnika,  często kilka razy pod rząd i zaczyna pracę od 30% pomimo że zakres modulacji jest 20-100.

Może jakaś mała podpowiedź?

Po aktualizacji robiłem reset do ustawień fabrycznych.

IMG_20181209_200551.jpg

 

 

IMG_20181209_200444.jpg

IMG_20181209_200427.jpg

 

IMG_20181209_200340.jpg

 

U Ciebie przyczyną przejścia w czuwanie i braku modulacji jest ustawiona temp. max na poziomie 61.

Temperaturę zadaną kotła masz ustawiona 60, a widać, że pogodówka podniosła Ci do 61, więc jak ma modulować, jeśli sumaryczna temperatura zadana kotła + korekta pogodowa równa jest temperaturze maksymalnej? Po przekroczeniu maksymalnej kocioł się odstawia.

Ustaw max. choć 65 stopni i pozbędziesz się problemu.

 

Info dla Oldusia: Olduś, proszę, tylko spokojnie i się nie denerwuj tak od razu, musiałem dodać fotki w odpowiedzi, aby zobrazować o co kaman ;)

Edytowane przez Jockey
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście może tak być, podjadę wieczorkiem i przestawię co trzeba.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pracy mieszacza. U mnie po zmianie softu na duzy plus. Na poprzednim nie szło go ustawić aby non stop nie wachlował co powodowało symetryczne fale na wykresie a co za tym idzie falowania modulacji. Teraz siłownik fajnie trzyma linie na wykresie. Linia modulacji również zdecydowanie się wyprostowała a to poskutkowało w obniżeniu spalania. Nigdy przy takich temperaturach na zewnątrz , nie miałem spalania na poziomie 13kg/doba , zawsze w granicach 15. Dodam że nic nie zmieniałem w ustawieniach sterownika z poprzedniego softu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym nie będzie problemu, to tylko zakres zmiennej.
Dorzucę w kolejnej poprawce.
Jak dla mnie to zmienna przerwy w czuwania jest zbyt długa proponuję od 30s przerwę, no i możliwość czuwania jako tryb modulacji minimalnej. To jedno a drugie to wyjście out z sterownika dla alarmów. Alarm po obniżeniu temperatury od zadanej w dół i w górę o np 1 do 15 C oczywiście programowany
Bo teraz to linie z tym zanikiem płomienia albo zacięciem podajnika a taki alarm pozwoliłby na reakcję. Palę granulacją węgla 25 do 50 i potrafi się zakleszczać mi podajnik. Proszę o uwzględnienie tego w aktualizacji Panie
Tomku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ten sam błąd mieszacza u mnie. Rewelacyjnie pracuje zadając CO, ale chyba to częste pykanie siłownikiem powoduje, że zliczany jest czas pracy, który przeliczany jest na procenty otwarcia, a opory na siłowniku-zaworze są chyba większe (za mały moment obrotowy); po pewnym czasie rozjeżdża się wskazanie z faktyczną pozycją siłownika

@TomekBrz może raz na dzień wymusić pozycjonowanie siłownika; jak na chwilę przymknie i otworzy to nikt nie odczuje tego jako chwilowy spadek temp wewnętrznej...

Edytowane przez LukaszT1125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woda w obiegu CO nie wychłodzi Ci się w ciągu załóżmy 3-4 minut - nie odczujesz tego.

Jednak jest różnica w stosunku do starego softu, tam skoki jednostkowe przynajmniej u mnie były dużo większe  - tu malutkie, stąd precyzyjne sterowanie; mój siłownik ma 70s. Siedzę na delegacji i widzę stan 7% 4D a na CO 32st; taką mam przy ok 15-17%; jak wyjeżdżałem było OK

Tu raczej Tomek musi się wypowiedzieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie koncert życzeń nie jest ten problem u jednej osoby dobrze że dobrze trzyma temperaturę mowa oczywiście o mieszaczu

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A ja chciałbym podzielić się moim spostrzeżeniem odnośnie funkcji pompy kotłowej która posiadam. Gdy będę chciał ją miec włączona w sterowniku to muszę odłączyć pompę od c.o. ponieważ ja mam dwa obiegu grzewcze i żeby cały czas to wszystko chodziło to pompą podłogowa jest jako obwód c.o. 1, a na grzejniki jest jako c.o.2 a kotlowa jest jako cyrkulacja. To umiejscowienie wiem że się sprawdzi tylko u tych co mają tylko jeden obieg grzewczy, a żeby to było samodzielna opcja to chyba już trzeba hardware zmienić i dołożyć jeszcze jedno wyjście. Dobrze rozumuje? Czy może jest jakaś inna opcja na którą jeszcze nie wpadłem. Jak narazie to po 12h u mnie jest tak przy ustawionym wzmocnieniu na 3.

9a2070d00d705a2bff997325c947deed.jpg&key=3e028a50be9e7af785b86183568377515ae7c46dbed2c08b809f82d9abc2d331

 

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MarekDabrowski napisał:

Nie wiem czy ktoś zauważył jak reakcję siłownika na sterowniku potrafi spaść o 5 procent a siłownik stoi w miejscu później pójdzie o 1 procent i siłownik lekko drgnie wcześniej tego nie było

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
 

U mnie to samo po wgraniu nowego softu, wcześniej tego nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lechumb napisał:

Witam. A ja chciałbym podzielić się moim spostrzeżeniem odnośnie funkcji pompy kotłowej która posiadam. Gdy będę chciał ją miec włączona w sterowniku to muszę odłączyć pompę od c.o. ponieważ ja mam dwa obiegu grzewcze i żeby cały czas to wszystko chodziło to pompą podłogowa jest jako obwód c.o. 1, a na grzejniki jest jako c.o.2 a kotlowa jest jako cyrkulacja. To umiejscowienie wiem że się sprawdzi tylko u tych co mają tylko jeden obieg grzewczy, a żeby to było samodzielna opcja to chyba już trzeba hardware zmienić i dołożyć jeszcze jedno wyjście. Dobrze rozumuje? Czy może jest jakaś inna opcja na którą jeszcze nie wpadłem.

Mogłaby tę funkcję przejąć pompa cyrkulacyjna, jeśli ktoś jej nie używa i aby można było samodzielnie zdefiniować, czy się chce, aby robiła za pompę cyrkulacyjną, czy za kotłową i wtedy byłoby złącze wykorzystane ;)

Edytowane przez Jockey
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.