Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Przynajmniej tutaj się nie sortujmy ...

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ma ktoś z Was piec hef 25 kw ze sterem Skzp -02 ? I jakimiś poprawkami konstrukcji typu , zawirowywacze , cegły szamotowe itp.sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u Was też strona skzp.ct8.pl nie działa? Błąd bazy sql

@wojszym2244 super narzędzie, teraz bez niego w delegacji ciężko 

 

IMG_20181206_065139.jpg

Edytowane przez LukaszT1125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2018 o 08:26, marekd napisał:

Witam ma ktoś z Was piec hef 25 kw ze sterem Skzp -02 ? I jakimiś poprawkami konstrukcji typu , zawirowywacze , cegły szamotowe itp.sprawy.

Witam w moim pierwszym poście .

Miałem jeszcze tydzień temu Hefa multi cośtam :) właśnie 25kW i po użytkowaniu go przez bodajże 8 lat i masie problemów i sporych nakładów finansowych,wreszcie wywaliłem rupiecia ! Pracował może 2 tyg z skzp02 ale bez żadnych modyfikacji także nie odpowiem koledze dokładnie.

W tej chwili grzeję Hef uni plus 20 ,chociaż po wieloletniej męce z poprzednikiem obiecałem sobie omijać tą markę szerokim łukiem !

Niestety ....akcja musiała być szybka:wybór u mojego zaprzyjaźnionego sprzedawcy był ograniczony do Defro i właśnie Hefa...Wybrałem mniejsze zło :(...

Złom przywieziony w sobotę ok południa grzał już z Timelem(oryginalnie jest prymitywny ster Tech st-40)

Jedyną modyfikacją jest usunięcie części rusztu awaryjnego,zostawiłem 7szt i położenie na nich oryg deflektora odwrotnie :)

Taki mój patent.

Na razie jestem w fazie testów praktycznie wszystkiego ! Nowy kocioł,sterownik,dołożona pompa kotłowa...Także za wcześnie na wnioski.

Może poza jednym:

Jestem mega zadowolony ze sterownika Timela!

I może drugi wniosek:a jeszcze bardziej ,że trafiłem na to forum i mogę dzięki niemu w znaczny sposób ułatwić sobie życie :)

pozdrawiam

po "modyfikacji"

20181206_054750.jpg

i przed

20181128_152246.jpg

Edytowane przez freedi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, freedi napisał:

Witam w moim pierwszym poście .

Miałem jeszcze tydzień temu Hefa multi cośtam :) właśnie 25kW i po użytkowaniu go przez bodajże 8 lat i masie problemów i sporych nakładów finansowych,wreszcie wywaliłem rupiecia ! Pracował może 2 tyg z skzp02 ale bez żadnych modyfikacji także nie odpowiem koledze dokładnie.

W tej chwili grzeję Hef uni plus 20 ,chociaż po wieloletniej męce z poprzednikiem obiecałem sobie omijać tą markę szerokim łukiem !

Niestety ....akcja musiała być szybka:wybór u mojego zaprzyjaźnionego sprzedawcy był ograniczony do Defro i właśnie Hefa...Wybrałem mniejsze zło :(...

Złom przywieziony w sobotę ok południa grzał już z Timelem(oryginalnie jest prymitywny ster Tech st-40)

Jedyną modyfikacją jest usunięcie części rusztu awaryjnego,zostawiłem 7szt i położenie na nich oryg deflektora odwrotnie :)

Taki mój patent.

Na razie jestem w fazie testów praktycznie wszystkiego ! Nowy kocioł,sterownik,dołożona pompa kotłowa...Także za wcześnie na wnioski.

Może poza jednym:

Jestem mega zadowolony ze sterownika Timela!

I może drugi wniosek:a jeszcze bardziej ,że trafiłem na to forum i mogę dzięki niemu w znaczny sposób ułatwić sobie życie :)

pozdrawiam

po "modyfikacji"

20181206_054750.jpg

i przed

20181128_152246.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziękuje za kontakt , patrząc na zdjęcia te przed modyfikacja to talerz palnika retorty jest w poziomie po co krzywo widać .Masz uszczelnione elementy palnika ? A mianowicie ten wianek i retorte?. Jaka masz odległość od palnika a ruszt u mnie wyglada to coś wyżej zmierzę jak wygasze .w komorze nad palnikiem masz siwo czy czarno , ja na razie mam czarno i ciężko mi to opanować by było powiedzmy siwo/ brązowo. Temp.spalin mam 150/170 st. Ogrzewam dom stary nie ocieplony ze 260 m2 na dobę zjada 42 kg . Stara instalacja , masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety oryg deflektor był krzywo i ok 7 cm od wierzchu palnika !!! on wisiał na ruszcie na krzywo pospawanym zawiesiu T :)

Teraz leży tą płaską stroną na ruszcie i ponad 20 cm-myślę że ciut za wysoko przy wyższych modulacjach i jest zdecydowanie za mały i ogólnie do d...py !Czeka mnie kolejna modyfikacja,właśnie zgłębiam temat..

Retorta była uszczelniona przez producenta(?),nie widzę jakichś lewych podmuchów ale sprawdzę przy kolejnym wygaszeniu.I jest raczej brązowo...chociaż po nocy zauważam więcej szarego ,grubszego pyłu na ściankach,także jest nadzieja.

Przy takim metrażu i stratach nie masz tragedi...chociaż przy ostatnich temperaturach,sam nie wiem.

Ja ciągle walczę z nastawami i poprawiam instalację po rodzinnych profesjonalnych przefachowcach!!!No jest masakra..Nie jestem hydraulikiem,chociaż od 20 lat pracuję w hydro :) U mnie przy ok.220m dobrze docieplony z poddaszem grzanym na pół gwizdka spalam obecnie ok 20kg.A miałem w tej konfiguracji też ponad 40 kg!Największą robotę zrobiła pompa kotłowa i korygowanie ustawień.

Ale nie jestem zadowolony z tego ,dołozę sprzęgło...może nawet dzisiaj sam se zrobie :)

A na wiosnę i tak przerobię kotłownię,bo jak może być lepiej to będzie lepiej !

ps.wybaczcie za offtopa

SKZP 02 rządzi !!!!

zaraz zamawiam moduł internetowy,bo od poniedziałku kobita sama z Hefem,a wiexie jak to jest;)

patent z deflektorem na ruszcie

piec zasyfiony,czyszczony 4 dni temu,ciągle testowany 80%modu = 18kW

20181206_095215.jpg

Edytowane przez freedi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@shadowww82-chyba najważniejsze,bo sam się z tym zmagałem:

Jaką masz temp powrotu w trakcie tego nagłego spadku?

I jaką masz wersję softu sterownika?

ps.moduł do neta zakupiony,będzie jutro

i coby nie kuć z salonu do kotłowni dziurska podepne go pod repeater wi fi ...jutro testy :)

Edytowane przez freedi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, shadowww82 napisał:

Panowie jak dostroić sterownik żeby mi tak szybko temperatura na kotle nie spadała tzn. mam ustawiona 60 stopni dosyć przebija tak do 65 stopni zanim modulacja podskoczy to już zdąży zejść poniżej 50 stopni 

Można zwiększyć przepływ przez kocioł oczywiście jak masz jak , jutro będzie już nowa wersja softu w której będzie parametr dynamiki czyli szybkość wzrastania modulacji na spadek temperatury .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększenie przepływu przez kocioł (mam tu na myśli zwiększenie biegu pompy CO z 1 na 3), zmienia jedynie to, że rośnie temp. na zasileniu CO, (za mieszaczem, u mnie o 2 °C). Jeśli ten nowy parametr będzie pracował na podobnej zasadzie jak "wzmocnienie modulacji w reakcji na spadek temp. powrotu", to nic nie poprawi w przypadku o którym pisze kolega @shadowww82. U mnie hydraulik zamówiony na wstawienie w powrót 4D pompy kotłowej. Jeśli ten nowy parametr coś poprawi, odmówię hydraulika (pewnie się ucieszy, bo jest zarobiony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperature na powrocie oscyluje w granicach 40 stopni pompa cwu załączona cyklicznie tzn.stale włączona, jak pracuje powrót wzrasta do około 45 stopni.

Wersja softu 2.10

Jaki konwerter kupić do aktualizacji widziałem na allegro po 15 zł czy jeden z tych droższych .

 

Edytowane przez shadowww82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, shadowww82 napisał:

 

Jaki konwerter kupić do aktualizacji widziałem na allegro po 15 zł czy jeden z tych droższych .

 

Unitek Y-105 sprawdzony.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Panowie  od 2 tygodni mam Maline 30KW z podajnikiem, dmuchawa WPA135 ona ma 160W

głównie chodzi o ustawienia powietrza groszek w tej chwili wesoła 28kj

MIN: 6%

MAX: 14%

czy to max nie jest za male choć widziałem ze zalecane ustawienia dla dmuchawki 80W to przedział miedzy 24-30% ogień na palniku wygląda okej, jedyne co zauważyłem po obniżeniu maxu z 27% na 14% (te 27 ustawił instalator wzorował się na swoim kotle tylko że z dmuchawą 80W) kocioł dłużej pracuje z najniższa mocą powoli dobijając do zadanej temperatury. Pytanie czy te 14% to nie za mało wszyscy mają powyżej 20 ale chyba przy mniejszej mocy dmuchawy.

 

Pozdrawiam

Wiechu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej wielkiej dmuchawie powinno wystarczyć.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, raxx napisał:

Unitek Y-105 sprawdzony.

Timel ma w sprzedarzy. Jak kupisz niewiadomo co to efekt może być też niewiadomo jaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, shadowww82 napisał:

Temperature na powrocie oscyluje w granicach 40 stopni pompa cwu załączona cyklicznie tzn.stale włączona, jak pracuje powrót wzrasta do około 45 stopni.

Wersja softu 2.10

Jaki konwerter kupić do aktualizacji widziałem na allegro po 15 zł czy jeden z tych droższych .

 

To cwu ustawiona cyklicznie czy na stałe? Powinna być włączona w pracę ciągłą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timel ma w sprzedarzy. Jak kupisz niewiadomo co to efekt może być też niewiadomo jaki.
Ja kupiłem na portalu aledrogo za 25 zł i też hula

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kukri napisał:

Witam koledzy. Czy może ktoś potwierdzić problem z pobieraniem wykresów w aplikacji na iOS ?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Była przerwa w generowaniu wykresów u niektórych użytkowników.

Problem związany z dostosowywaniem serwera do nadchodzącej nowej wersji softu.

Już działa prawidłowo. Ale dane z okresu kilku godzin wstecz mogą być niedostępne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.