Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zastanawiam, czy to dobry kierunek podawać ludziom konkretne ustawienia.

Jeśli tak robimy, to nie nauczymy ich obserwacji kotła i palnika.
Było już tu wcześniej napisane setki postów: co się robi i jak należy obserwować palenisko i jak reagować na dane zmiany.
Problem w tym, że ludzie nie chcą się edukować, poszukać we wcześniejszych postach, poświęcić trochę czasu na obserwację kotła, ani nawet zagłębić się w Instrukcję obsługi... 

wolą wbić cyferki na sterowniku z odpowiedzi na zadane pytanie lub znalezione w necie i ma się palić cały czas... dopóty, dopóki...

... ano dopóki nie kupią innego węgla, nie rozszczelni się palenisko, nie przytkają otwory nadmuchowe... i znowu problem, bo nie pali się tak, jak trzeba i nie wiadomo, co zrobić...

 

Mało to na forum tematów Heeelp, Poomoocy... itp.

Nie piszę tu o jakichś skomplikowanych problemach (bo sam chętnie pomogę w takich wypadkach, jeśli tylko będę potrafił),

ale o podstawach w użytkowaniu kotła.

 

ps. proszę się przypadkiem nie gniewać i nie obrażać, bo nie miałem tu na myśli żadnej konkretnej osoby.

Chodzi mi tylko o to, aby samemu, dla samego siebie, nauczyć się obsługiwać sterownik, poświęcając odrobinę czasu na obserwację kotła i zmian na palniku.

Bo kocioł stoi w Twoim domu, w Twojej kotłowni i to Twoja rodzina z niego korzysta.

Polecam to każdemu, naprawdę warto.

Edytowane przez Jockey
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie kolego święte słowa też już o tym pisałem wczesniej kilka postów ale jak widać ludzie nie czytają co było kilka stron wcześniej A dokładną instrukcją jest to forum trochę poczytać i zrozumiemy co z czym się je i co na co wpływa.

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie masz rację. Ale od miesiąca zmieniam nastawy powietrza a szczerze nie pomyślałem o zwiększeniu potencjału. Bałem się że spalanie na liczniku będzie znowu nie adekwatne to rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5-8 W na pompke placič.... :mellow: To telewizja "standby",lub nadal wyciągasz ju z gniazda?

kolego, co ty masz za pompkę???, która pobiera 5-8W, bo moje pompki pobierają około 30W każda (ustawione na pierwszym stopniu, fizyki nie oszukasz, chyba że twoja pompka jest na silniczek 12V). Licząc zużycie 0,03KW * 24H= 0,72KW (720W) w ciągu doby jedna pompka, czyli dwie 1,44KW przy trzech pompkach (CO1, CO2, CWU) to 2,16KW na dobę czyli przy jednej pompie mamy 0,72KW*30DNI=21,6KW, przy dwóch pompach 0,72KW*30dni*2=43,2KW, przy trzech pompach 0,72KW*30DNI*3=64,8KW. Licząc średnio po 0,54zł za KW prądu mamy dla jednej pompy 21,6*0,54zł=11,66zł za pracę jednej pompy (samej pompy bez podajnika, który w chwili pracy pobiera około 250W czyli 0,025KW) dla wdóch pomp mamy 23,33zł, dla trzech pomp mamy 34,99zł - to tylko pompy, a gospodarstwo domowe nie ogranicza się tylko do pracy pomp. Moje obliczenia są oparte na faktycznych pomiarach.

Edytowane przez medicrob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostępna jest wersja V 2.10.

w tej chwili dla Panelu pokojowego oraz wersji wolnostojącej SKZP-02.

Wkrótce będzie dla zabudowy (Witkowski LUX).

 

Opis najważniejszych zmian:

- Na ekranie głównym dodane animacje podajnika i dmuchawy

- W oknie wykresów widoczne są teraz średnie

- Zakres krzywej pogodowej zwiększony do 9

- Histereza reg. pokojowego - teraz od 0,1 stopnia

- Poprawki zapisywania danych (kaloryczność, opcje->czyszczenie)

- Przy ustawionym priorytecie CWU, na zbiorniku pokazuje się "P"

- Czas przekraczania temperatury w modulacji - teraz do 120 minut

- Dodanie korekt dla czujników kotła, powrotu, mieszacza (w DIAGNOSTYKA -> KOREKTY)

- Parametr CZAS WYPYCHANIA ŻARU - teraz można ustawić od zera do 20 minut.

Edytowane przez TomekBrz
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek a poprawka co do kaloryczności panel a sterownik jak się podgląda panel to zmienia się kaloryczność w sterowniku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje , jak czas pozwoli to wgram to nowe opr. dzisiaj. Dziękuje.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, co ty masz za pompkę???, która pobiera 5-8W, bo moje pompki pobierają około 30W każda (ustawione na pierwszym stopniu, fizyki nie oszukasz, chyba że twoja pompka jest na silniczek 12V). Licząc zużycie 0,03KW * 24H= 0,72KW (720W) w ciągu doby jedna pompka, czyli dwie 1,44KW przy trzech pompkach (CO1, CO2, CWU) to 2,16KW na dobę czyli przy jednej pompie mamy 0,72KW*30DNI=21,6KW, przy dwóch pompach 0,72KW*30dni*2=43,2KW, przy trzech pompach 0,72KW*30DNI*3=64,8KW. Licząc średnio po 0,54zł za KW prądu mamy dla jednej pompy 21,6*0,54zł=11,66zł za pracę jednej pompy (samej pompy bez podajnika, który w chwili pracy pobiera około 250W czyli 0,025KW) dla wdóch pomp mamy 23,33zł, dla trzech pomp mamy 34,99zł - to tylko pompy, a gospodarstwo domowe nie ogranicza się tylko do pracy pomp. Moje obliczenia są oparte na faktycznych pomiarach.

 

Można ograniczyć koszty zużycia prądu w kotłowni.

Nowoczesne pompki biorące 5 - 8W na pierwszym biegu, to teraz standard.

Dmuchawa 36 - 40W.

Silnik podajnika 30W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę, trochę info o motoreduktorze http://www.instalator.pl/2015/04/energooszczedne-motoreduktory-do-napedu-podajnikow-kotlowych/

TomekBrz, dzięki za aktualizację i uwzględnienie prośby ;)

Nowy soft już zapodany do sterownika. :rolleyes:

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jockey możesz dać fotki jak to teraz na nowym 2.10 wyglada.

 

Proszę

post-70418-0-34019700-1515859993_thumb.jpg post-70418-0-27335400-1515859996_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nie po kolei te średnie na wykresie, chyba na apce Wojtka lepiej to wygląda.A właśnie jak nowy soft działa z apką od Wojtka? Ktoś testował?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,.. jak nowy soft działa z apką od Wojtka? Ktoś testował?

 

Nie działa poprawnie u mnie, są błędy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zdjęcia , żebym się nie czepiał ale te średnie info to by lepiej wyglądało u samej góry gdzie wykresy tak jak jest to zaśmieca wykresy lub zrobić zal /wył ta funkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa poprawnie u mnie, są błędy

Błędy? A czy mógłbyś określić bliżej , w podglądzie czy zapisie są błędy?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można wprowadzić zapisanych ustawień. Wychodzą głupoty

Nie pokazuje temperatury zadanej kotła, tylko obecną.

To po krótce, bo nie testowałem dłużej.

Odpalałem kilka razy i ciągle tak samo, więc dałem spokój.

Ale to nie ten temat na apkę ;)

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co jest czy nie ma Jockey pokaz zdjęcie dla niedowiarkow

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.