Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

A ile Ci palił na poprzednim sterowniku? Taki sam mialeś kociął taki sam węgiel ta sama partia węgla jakkie były temperatury na zewnątrz A jakie masz teraz ?

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poprzednim sterowniku mialem kolo 25 kg /24h przy takich samych temp jak teraz przy wiekszych mrozach spalanie bylo nawet kolo 30-35 kg tylko stary sterownik dzialal mi w 2stanie czytalem duzo na temat timela i postanowilem zmienic bo wielu ludzi pisalo ze bardzo sa zadowoleni.Piec zostal taki sam opal z jednej kopalni bo kolega przywozi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo sterownik jest bardzo dobry. Tak patrzę na twoje spalanie i na prawdę nie widzę zastrzeżeń w spaleniu. Sprawdź jeszcze przechodząc w 2 stan na tym sterowniku i zobacz czy coś się nie zmieni. Instalacji nie zmieniałeś.

Popiół z Wegal dobrze dopalony nie ma żadnych brylek niedopalonych?

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panowie,

korzystając z wolnego czasu chciałbym przetestowac u siebie prace w interwale - jakie macie doświadczenia? 
osobiście mam ten sterownik od wrzesnia i idzie ciągle w modulacji dlatego tez nie mam pojęcia od jakich parametrów rozpocząć test. Mozecie cos podsunac? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz sądzę to albo za mało powietrza albo za dużo węgla. Temperaturę boiler nasz wyższa niż temperaturę kotła? Ogrzewasz elektrycznie? Jeśli nie to musisz wgrać Soft 2.09 i tam już jest możliwość kolekcji czujników

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz nawęglanie na początek dając albo wyższa kaloryczność lub korekta na minus na początek dał bym -5% lub kaloryczność na +1mj

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieni kaloryczność na +1 do.tego co masz wyczyść kocioł i zobacz czy sadza dalej będzie. Lub jak będzie pięć na około 40% mocy to zobacz czy końcówki płomieni nie kopią na czarno

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno na początek wystarczyć ale musisz zwrócić uwagę na to żeby kopczyk Ci się nie zapadał

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy u was da się ustawić max kaloryczności , mam soft 2.08 i max co mi przyjmuje to 30,2 Mg , co koledzy na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja w zabudowie ma tutaj błąd. Po ustawieniu wartości równej bądź wyższej od 30,6 MJ/kg w rzeczywistości zapisuje się wartość 25,2. Można to zauważyć dopiero po ponownym wejściu do tych ustawień.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez WojciechKawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja w zabudowie ma tutaj błąd. Po ustawieniu wartości równej bądź wyższej od 30,6 MJ/kg w rzeczywistości zapisuje się wartość 25,2. Można to zauważyć dopiero po ponownym wejściu do tych ustawień.

 

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Wiem zgłoszone już do Pana Tomka

Wersja 2.09 jest wersją testową tak więc jej nigdzie nie ma

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Problem ze spiekami zażegnany ale niestety powstał kolejny.

Ekogroszek, który jest na palenisku nie spala się od strony przeciwnej do podajnika lub dmuchawy.

Testowałem sposób z cegłą szamotową, najpierw postawiłem cegłę od strony gdzie ekogroszek się nie spala i jest wszystko w pożądku, a kiedy postawiłem cegłę po drugiej stronie nie ma żadnej poprawy a na dodatek cegłą spada z paleniska (przewraca ją ekogroszek)

Dodatkowo zauważyłem na jednej ścianie klejąca powłokę coś ala smoła, w czym jest problem i co zrobić żeby ekogroszek spalał się na całej powierzchni paleniska ? 1f009313da4c2695f0ca5520db909832.jpg8ee816dc5a122902270e306069c9e6fb.jpgc42fa8482d3000de91fcc84a05704ce6.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny palnik do modyfikacji, ale to już zostawiam "mądrzejszym"

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.