Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, dzisiaj rano ujrzałem coś takiego

 

 

A sprawdź sobie taki patent, gość miał też spieki od strony podajnika, a teraz ma bajkę. Na oko to chyba ekoenergia, ale u Ciebie też powinno zadziałać. Cegła oczywiście szamotowa, i możesz ją lekko przesunąć w stronę środka, bo tu jest na samej krawędzi. Poeksperymentuj -warto.

post-65257-0-36121200-1513606400_thumb.jpg

 

tu masz temat z podobnym problemem,

https://forum.budujemydom.pl/topic/25162-kocio%C5%82-na-ekogroszek-temperatura-spada-w-quottrybie-paleniaquot/

 

ale mi się wydaje że trzeba cegłę położyć od strony niespalonego węgla, to wtedy zablokuje wysyp i zacznie go palić, no i powietrze w dół na moje oko.

Edytowane przez diabelski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzisiaj rano ujrzałem coś takiego

Zastanawia mnie to czemu spiek powstaje zawsze z jednej strony a z drugiej strony był na palenisku niespalony ekogroszek.

Zmniejszyłem jeszcze czas podawania i zobaczymy co dalej 2f9aae83a35560e43ef68e17c2c536eb.jpg279c0f3c7ebf69e590b047ad5cff6abb.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Taką sytuację miałem przy palniku ekoenergia i przy sterowniku Iryd PID RTZ u moich rodziców.Przymkniecie dmuchawy przesłoną i obroty wentylatora o 3-4 oczka w górę i problem znikł. Spowodowało to zwiększenie ciśnienia w palniku i powietrze docierało naokoło palnika w miarę jednakowo. Aha i zostało zaklejone kilka otworów nawiewnych od strony wentylatora. To tak dla informacji może się przyda.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdź sobie taki patent, gość miał też spieki od strony podajnika, a teraz ma bajkę. Na oko to chyba ekoenergia, ale u Ciebie też powinno zadziałać. Cegła oczywiście szamotowa, i możesz ją lekko przesunąć w stronę środka, bo tu jest na samej krawędzi. Poeksperymentuj -warto.

attachicon.gif730e25e0.jpg

To nie jest palnik ekoenergia to inny, ale ten patent może pomoc,.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Zbyszko125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymkniecie dmuchawy przesłoną i obroty wentylatora o 3-4 oczka w górę i problem znikł. Spowodowało to zwiększenie ciśnienia w palniku

Niech mi ktoś wyjaśni, jak przymknięcie dopływu powietrza do palnika zwiększa w nim ciśnienie?

Przecież jak w odkurzaczu zatkam rure ssącą to mi nie dmucha mocniej na wylocie. W końcu aby wytworzyć ciśnienie to trzeba te powietrze skompresować, więc albo dmuchawa musi silniej tłoczyć powietrze w palnik albo ktoś zatyka połowe otworów napowietrzających i ciśnienie mu wzrasta.

Wg mnie zasłaniając przesłone wytwarza się podciśnienie na dmuchawie a w palniku jest ono mniejsze niż przy odsłoniętej przysłonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś wyjaśni, jak przymknięcie dopływu powietrza do palnika zwiększa w nim ciśnienie?

Przecież jak w odkurzaczu zatkam rure ssącą to mi nie dmucha mocniej na wylocie. W końcu aby wytworzyć ciśnienie to trzeba te powietrze skompresować, więc albo dmuchawa musi silniej tłoczyć powietrze w palnik albo ktoś zatyka połowe otworów napowietrzających i ciśnienie mu wzrasta.

Wg mnie zasłaniając przesłone wytwarza się podciśnienie na dmuchawie a w palniku jest ono mniejsze niż przy odsłoniętej przysłonie.

Mam trochę styczność z powietrzem i na sprężaniu i na podciśnieniu.sprezarki,pompy próżniowe, wentylatory odciagowe, bocznokanalowe. Nie będę wyjaśniał Ci fizyki, bo nie w tym rzecz.zrob eksperyment otwórz przesłonę na max i posłuchaj jak chodzi wentylator i potem przymknij przesłonę i zostaw mniej jak połowę i posłuchaj jak chodzi wentylator. Tu jeszcze dochodzi kwestia tlenu bo do spalania potrzebny jest tlen.reszte dopowiedz sobie sam. Dojdziesz do wniosku że mam rację a Twoja prośba o wytłumaczenie tej kwestii ......zostawię to bez komentarza.pozdrawiam.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eksperyment zrobiony? Wnioski. Wentylator ma określoną wydajność przy określonej liczbie obrotów. Dochodzi do tego średnica części ssawnej i tłocznej.przy przymknięciu przesłony zmieniamy średnice części ssawnej, tłoczna zostaje bez zmian, zmieniamy parametry pracy wentylatora, zwiększają się nieco obroty ale także spręż a przez to ciśnienie.jest to zależne do pewnego momentu, jeśli nie przekroczy to pewnej różnicy w wielkości ssawnej i tłocznej, bo gdy zamkniemy całkowicie przesłonę wentylator przestanie "dmuchać" To w uproszczeniu. Jeszcze.moc silnika, ciśnienie statyczne, dynamiczne, prędkość itp itd mają tu wpływ.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wszstko na podobnej zasadzie jak sprężarka w samochodzie i z tego co piszesz to by wychodzilo że mój samochód spręża powietrze do 2 barów to jak przymkne dopływ powietrza to będzie sprężać do 3/4 barów ja tak to rozumim z tego co piszesz ale dostanie mniej tlenu to zupełnie w brew logice

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Przymkniecie dmuchawy przesłoną i obroty wentylatora o 3-4 oczka w górę i problem znikł. Spowodowało to zwiększenie ciśnienia w palniku i powietrze docierało naokoło palnika w miarę jednakowo.

Aha i zostało zaklejone kilka otworów nawiewnych od strony wentylatora.

 

Wg mnie, to w opisanym przypadku zwiększenie ciśnienia w palniku, było wynikiem podniesienia obrotów wentylatora o 3-4 oczka w górę i zaklejenia kilku otworów nawiewnych od strony wentylatora, a nie przymknięcie przesłony dmuchawy.

To tyle teoria, a w praktyce u mnie jest tak, że gdy przymykam przysłonę, to idzie mniej powietrza na palnik i to jest widoczne na płomieniu.

Zmniejszając czerpnię, zmniejszamy wydajność dmuchawy. Zaklejając otwory wylotowe palnika, zwiększamy ciśnienie na pozostałych otworach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, dzisiaj wyrzuciłem cały ekogroszek z palnika, dokładnie wyczyscilem, zmniejszyłem max powietrze do 17% Potencjał podajnika na 14.6KG/h i czas podawania na 2s.

Minęły 2 godziny albo trochę więcej i jest taki rezultat.

Dodam jeszcze, że cały piec był w ogromnej ilości sadzy, było jej tak dużo, że nie było widać prześwitu na rusztach wodnych... bab8d5fea7fb6cbb15129a758ea58cf8.jpg43151d24a1faf72a785ae169fd20285a.jpgafb97f730927b335be346b5d4edf7743.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Patryk94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbijanie piłeczki nie ma sensu.Sprężarkę w samochodzie porównujesz do wentylatora, zupelnie inną zasada dzialania.

Zostawmy to. Każdy ma swoje teorie na ten temat. Pozostanę przy swoim, takie mam prawo. Więc koniec tematu.Forum jest o SKZP a nie o wentylatorach. Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, dzisiaj wyrzuciłem cały ekogroszek z palnika, dokładnie wyczyscilem, zmniejszyłem max powietrze do 17% Potencjał podajnika na 14.6KG/h i czas podawania na 2s.

Minęły 2 godziny albo trochę więcej i jest taki rezultat.

 

Na początku po wyczyszczeniu zawsze jest tak pięknie,  jak kocioł się ustabilizuje to zaczyna się jazda z"dopieszczeniem" ustawień. Jutro zobaczysz co zastaniesz -oby zostało jak jest. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu pokusił bym się o zaklejenie kilku otworów nawiewnych od strony wentylatora. Jednak przed ta operacja sprawdź droznożc, Pewności nie mam ale coś tu jest nie halo z palnikiem, lewa strona palnika jest ok od strony wentylatora taki kulfon. Warto sprawdzic.Ja miałem coś w tym stylu od strony podajnika ładnie się wypalało a od przeciwnej niedopał. Zakleilem kilka otworów i się poprawiło i od tamtej pory jest ok.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Wcześniej pisałaś o zaklejeniu kilku otworów. Dzisiaj czyściłem palenisko i zauważyłem że od strony podajnika są tylko 3 otwory (na krótszym boku paleniska) i jeszcze je miałbym zaklejać? 832b9c3ba20479d69949c233f6c1a11e.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czytać ze zrozumieniem, może trzeba. Sprawdzić. Ja sam walczyłem 3 lata temu , z dwoma kotłami różnymi palnikami i sterownikami. I każda swoją obserwacje podsuwam. Ale widzę że każdy ma swoje teorie, i jeszcze najeżdżają na mnie.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej pisałaś o zaklejeniu kilku otworów. Dzisiaj czyściłem palenisko i zauważyłem że od strony podajnika są tylko 3 otwory (na krótszym boku paleniska) i jeszcze je miałbym zaklejać?

832b9c3ba20479d69949c233f6c1a11e.jpg

 

 

Skoro spieki masz od tej strony, to możesz zaślepić ten środkowy otwór.

Na próbę nie trzeba go od razu zaklejać. Wystarczy włożyć śrubkę M6 o długości 2cm. W takim wypadku nie musisz nawet wygaszać kotła.

Wystarczy wyłączyć palnik, chwilę poczekać, przegarnij żar na lewą stronę, rękę w rękawicę, śrubkę w kombinerki i wkładasz w otworek i już możesz próbować, czy przynosi to jakieś wymierne korzyści.

Jeśli się nie poprawi, to w ten sam sposób wyjmiesz śrubkę i podejmiesz dalsze poszukiwania rozwiązania problemu.

 

Ten akurat palnik ma kiepsko rozwiązany układ napowietrzania.

Po stronie od podajnika są tylko 3 otwory, bo na tę ścianę wali powietrze bezpośrednio z wentylatora i mimo, że są tylko 3 otwory, to strumień powietrza z tej strony jest bardzo silny, duuuużo większy niż ze strony przeciwnej, więc łatwo po tej stronie o spieki żużlowe.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba zaryzykuję i zakupie ten z

http://www.sibugolpl.com cena w pożądku i już workowane a ten co został wczoraj kupiony z kopalni bobrek to podana cena 850,- jest za tonę luzem a workowany jest droższy no i te spieki...

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Nie polecam tego opału , kupiłem , paliłem i jest tak kaloryczny jak brunatny czech a cena zbyt wysoka .

Po przedpłacie na konto sprzedawcy okazało się że muszę czekać tydzień na wysyłkę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej jaki dom jaką instalacjia ile ogrzewasz wszstko co możesz bo bez tego nie mamy żadnego odniesienia jakie ustawienia teraz jakiś wykres jakieś zdjęcia palnika podczas modulacji

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.