Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

mało może mieć węgla bo zgarniał co było na palniku tajmy mu z godzinę żeby się to ustabilizowało i niech da film nad rusztem wodnym jeszcze

Dokładnie Kamilu było jak piszesz.

Za jakiś czas nagram kolejny filmik

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to podnieś od początku kopiec (poprzez Dodaj Paliwo, a nie szufelką  ;) )

i dopiero potem obserwuj, co się z nim dzieje, czy się jeszcze zapada.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Patryk ma kocioł nowy, od 2 miesięcy - nie mówcie mu zeby zaklejał otwory bo problem tkwi tylko w ustawieniach - miałem dokladnie taką samą sytuację jakiś miesiąc temu i tez mam nowy kocioł. Pomógł mi kolega Jockey i mam spokój a miałem dokladnie takie spieki i kalafiory jak Ty Patryk. 
Moja rada to DUZO SPOKOJU I CIERPLIWOŚCI - zmieniaj ustawienia pojedynczo i odczekaj kilka godzin by sprawdzić jaki był rezultat zmian. Nie rób wielu zmian na raz.

Mam groszek o wysokiej spiekalności RI > 40 i nie mam spieków - kluczem jest odpowiednie nawęglanie palnika + podawanie paliwa max 2sek. Mam WPA 06 - 80W - powietrze 33%max, min 7%

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tego jak widać nie karzę zmieniać wielu parametrów tylko pojedynczo i czekanie i wiem że można ustawic bo u mnie było to samo kalafiory pod sam deflektor

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie jest to kocioł Maliny? Były hece ze zlą odlana korona palnika. Sugestia o zaklejeniu otworów była tylko sugestią, błędy w nastawach zapewne są przyczyną kalafiorów na palniku. Niektóre palniki musza jeszcze dostać powietrze pod odpowiednim ciśnieniem.np mała ekoenergia , w tym palniku pewna ilość powietrza podana przy całkowitej otwartej przesłonie skutkowało to tym że robiło spieki po stronie wentylatora a niedopały po przeciwnej stronie.przymkniecie przysłony powodowało zwiększenie ciśnienia przy mniejszej mocy dmuchawy i palnik dostał powietrze w miarę takie same po obu stronach i znikł problem ze spiekami i niedopałami.taka sytuacja miała też w innym palniku nie wiem skąd on był ale był zamontowany w kotle Kaczorowski.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz rację w 100% ale wiem z własnej autopsji bo mam ten sam palnik że można go ustawić dobrze przy otwartej przesłonie dmuchawy. Cyba że tak ja wspomniałeś jest źle odlany to mogą być cyrki. u mnie z początku tez spieki były po jednej stronie ale bez ingerencji w palnik ustawiłem to sterownikiem i spala się bardzo dobrze mimo że tez mam spiekający groszek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie twierdzę że musi mieć to miejsce w Waszym przypadku,ja opisałem.sytuacje z którymi miałem styczność i dlatego je podrzucilem. Przyczyn może być wiele a jak zwykle może będzie to blachostka na którą trzeba wpaść często przez przypadek, i po problemie, a potem śmiejemy się z tego - ale to było proste.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a więc tak, wróciłem ze świątecznego shoppingu spojrzałem w palenisko a tam co ? Mały spiek który był niczym w porównaniu do poprzednich.

Oto ustawienia które są zastosowane 166ba5efd210964fb19119dc6378a77a.jpg74e8f131ef9d12f3fd6a96159a9d1d94.jpg97d14acaae24272987556f020c6ffa69.jpg3aee89fae19e654a378e2de9e9d5e2bb.jpga3757bb21bb735f57408d7781bdf82d4.jpgf074c2737b1aa7f2dd6670614784a4a7.jpge3d1214811a8cdac0b75ff0a242c80c0.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Patryk94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie cieszy dodaj paliwa żeby kopczyk był tak z 4cm nad retorta i tak cyrkluj kalorycznością żeby tak został. Daj jakiś jeszcze film jak to wygląda

Przy twojej dmuchawie 1% wiatru robi bardzo dużo dla tego zmiany z wiatrem teraz to tylko o 1% nie więcej

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi się coraz lepiej. Dalej za nisko kopiec i jak Kamil radzi więcej dać opału.Warto wrzucić nowsza wersje stera a najlepiej ostatnią 2.08 lepiej będzie to działało.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nową wersję wygram w tygodniu (czekam na zamówiony kabel)

Generalnie nie spodziewałem się takich rezultatów a zwłaszcza po zmniejszaniu powietrza.

Tak wygląda palnik w chwili obecnej, brak gigantycznych KALAFIORÓW. d26b6725035dca2fe5c293e4affe7447.jpgae17c138251a5e589f17cea2898b2c05.jpg563856ba00e095b73ef82dce6e0ac7dc.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowszej wersji stera masz możliwość dobrania powietrza na +/- w różnych mocach, dość przydatne w niektórych sytuacjach.troche słabe foto.fae6490f925c9cc3d298a0bdafc942dc.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeszedłem na dwustan :(

Dwa miesiące ciągłych zmian i zero efektu. Węgiel to 'staszic'.

Szczytem wszystkiego są spieki koksowe otoczone spiekami żużlowymi.

 

Bardzo powoli spala się ten węgiel co przy małej ilości powietrza powodowało niedomaganie podgrzewania wody. A przy nieco większej mocy miałem 5l wiaderko spieków koksowych.

 

Tak więc wole mieć same spieki żużlowe niż grzebać się w popiele i wybierać co jeszcze się nada do spalenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć.

Z racji, że węgiel przez spiekanie wolniej sie spala to dłużej trzymam go w palniku i żar schodzi nisko (w czym pomaga jeszcze jego budowa). Wiec siłą rzeczy dostaje więcej powietrza i na brzegach spieka na żużel.

Czasem trafiają się takie bąble żużlowe, po ich przełamaniu wygląda to jak środek napowietrzanej czekolady.

To już czwarty rodzaj węgla (kupuje zapas na całą zime) i z tego co widzę to najlepiej paliło mi się silesią.

 

Póki co grzanie CWU przejął prąd (piec wspomaga tylko przy dużym spadu temp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz najgorszy przypadek jaki można mieć bo tak na prawdę mamy 2 rodzaje spieków jedne się leczy większą ilością powietrza A drugie mniejszą ilością powietrza u Ciebie jest i tak źle i tak nie dobrze. U Ciebie jeszcze można spróbować dosypywać wapna budowlanego to z pewnością pomoże lub mieszać z pelletem to częściowo osłabia kaloryczność i spieki żużlowe powinny się zmniejszyć

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy weglu o dobrych parametrach temp topnienia popiolu jest odpowiednio wyzsza wiec gdyby to byl czysty sort to by nie bylo tyle zuzlu.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od palnika, w nie każdym palniku da się spalić trudny węgiel.Wapno napewno pomoze,ale przy stalowym ślimaku trochę ryzyko i na kosz będzie niezdrowo.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzisiaj rano ujrzałem coś takiego

Zastanawia mnie to czemu spiek powstaje zawsze z jednej strony a z drugiej strony był na palenisku niespalony ekogroszek.

Zmniejszyłem jeszcze czas podawania i zobaczymy co dalej 2f9aae83a35560e43ef68e17c2c536eb.jpg279c0f3c7ebf69e590b047ad5cff6abb.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz nierównomiernie napowietrzone palenisko, od strony podajnika bardziej dmucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dancych

Tutaj temp topnienia popiołu jest o niebo wyższa niż przy ziemowicie, którym paliłem zeszłej zimy. Tylko kiedy mam minimalne spieki żużlowe wielkości paznokcia to 1/4 popiołu = spieki koksowe, a jak wydłuże czas przerwy to temp spalin spada, kocioł nie dogrzewa a żar i tak schodzi w dół gdzie ten węgiel spieka się bardzo łatwo.

 

No nic, niech nam zima lekką będzie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.