Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Przede Wszstkim jakiej mocy dmuchawa bo tego nie widzę nigdzie A wartalo by do tego się najpierw odnieść bo jeśli jest np. 36W to myślę że wiatr z 50% i na zdjęciu z palnika nie za wiele widać

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sadzisz, dlugo wytrzyma Ci silnik z taka cegla pod pedalem akcelatora, użytkujac pojazd non stop?

Zuzycie paliwa i zasysanie powietrza też się nie zmienia? Moc silnika jest taka sama podczas pracy w obciążeniu? Nie trzeba jej zwiekszac gdy jest na to zapotrzebowanie, np. podczas jazdy pod gorę?

Życzę powodzenia z takim sposobem eksploatacji.

Nie rozumiesz podstaw ograniczania mocy.

Ograniczenie mocy na określonym poziomie w żaden sposób nie wpływa na parametry pracy, od mocy minimalnej do tego ograniczonego progu mocy.

W tym przedziale mocy, parametry pracy będą dokładnie takie same, jak przy mocy w żaden sposób nie ograniczonej (w tym samym przedziale mocy)

Jeżeli ograniczę modulację do 50%, to czy wpłynę w jakikolwiek sposób na stosunek powietrza do paliwa w przedziale od modulacji minimalnej do 50%?

Odpowiedź jest tylko jedna - NIE

Zastanów się i spokojnie to przemyśl. Dla mnie koniec tematu.

Edytowane przez Jockey
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoanna, podaj model dmuchawy i typ palnika, może jest w dokumentach od kotła.

Co to za kreska na środku wyświetlacza? coś tam masz przyklejone?

Zdjęcie palnika zrób przy użyciu lampy.

Daj też fotkę popiołu

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak dym się pojawia jak jest mniej niż 20 kg opału w zasobniku. Wrzucę parę fotek i obecne Ustawiania.

Modulacja 5-50% czas przekroczenia 60 min

Czuwanie 20min, 25s, 35%, 6s

Paliwo 24.1 korekta 0%

Powietrze 4-22%.przyslona otwarta prawie na maxa

Potencjał 15.0kh/h czas podawania 4s

Temp podajnika 40 stopni. Czujnik zamontowany zaraz przy koszu. Rękę do podajnika przy piecu można przyłożyć ale zaraz parzy.

 

Co proponujecie? d0bf71f74720c0ec3fc3520562aaae79.jpg84194c0d293ff3e93ef48848d0b6cf92.jpgefe821d016d9542a4bfa493f5375eba2.jpg

 

Wysłane z mojego Sony przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest, bo przy wyłączonej dmuchawie dymu nie ma. Szukałem trochę w necie coś na temat temp. podajnika i ślimaka zeliwnego to zdania są podzielone. Jedni piszą że żeliwo lepiej przewodzi ciepło i to temperatura normalna, inni jednak, że za wysoka...

 

Wysłane z mojego Sony przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd mnie to wiedzieć kiedy dym się pojawia,czy zaraz po otwarciu klapy czy za godzinę.W zasadzie nie powinno go tam być

Po otwarciu zazwyczaj sie pojawia i nie jest to nic nadzwyczajnego. Gdyby było inaczej to klapy nie miałyby uszczelek a nie wiem czy wiesz ,uszczelki tam nie są po to aby dym się nie wydostawał ale po to aby nie było ciągu wstecznego. Prościej , nie ma ciągu wstecznego , nie ma dymu.

Niektóre sterowniki nawet posiadają taką funkcje ze gdy chcemy dosypać węgla to aktywujemy ją a wtedy ster wyłącza tylko dmuchawę , tylko po to aby dym nie wydostawał się gdy klapa otwarta.

Edytowane przez maniek76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fizyki nie oszukasz.spaliny mają się wydostawać przez komin. Jeśli znajdą sobie ujście w innym miejscu i będzie im łatwiej to "polezą" właśnie tam gdzie im łatwiej. A że w palniku są jeszcze nie dopalone z małą ilością powietrza to jest gęsty dym. Otwarcie klapy powoduje wydostawanie się dymu przez kosz bo kominem trochę mają za długą drogę.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj czujnik jak najbliżej kosza , nawet pod sam kosz bo po to on jest aby czuwał nad temperaturą kosza a nie rury między koszem a kotłem. Może się mylę ale niektóre sterowniki fabrycznie mają ustawioną temp tego czujnika na 60stponi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoanna, podaj model dmuchawy i typ palnika, może jest w dokumentach od kotła.

Co to za kreska na środku wyświetlacza? coś tam masz przyklejone?

Zdjęcie palnika zrób przy użyciu lampy.

Daj też fotkę popiołu

na wyświetlaczu jest pasek martwych pikseli.

Model dmuchawy wrzucam na zdjęciu ale o typie palnika nic nie ma. 

post-76072-0-27624200-1511372618_thumb.jpg

post-76072-0-62762800-1511372643_thumb.jpg

post-76072-0-59203700-1511372670_thumb.jpg

post-76072-0-39288200-1511372684_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sterownik i kocioł jest nowy, to sprzedawca powinien Ci wymienić ten sterownik jeśli ma pasek martwych pikseli. Chyba, że uszkodziłaś go sama, no to wiadomo...

Te smugi na palniku, to wygląda na przedmuchy powietrza spod paleniska. Należy zdjąć koronę palnika, usunąć stary silikon i nanieść na nowo i dobrze uszczelnić.

Od tego trzeba zacząć, bo to pozycja wyjściowa do właściwej regulacji, a dopiero potem będziesz zmieniać nastawy.

Po uszczelnieniu palnika, powietrze trzeba będzie obniżyć przy tej dmuchawie.

W popiele to chyba są niedopałki węgla, albo to tylko na fotkach tak wygląda.

Jeśli wygasisz i będziesz uszczelniać koronę, to zmierz na jakiej wysokości masz deflektor nad paleniskiem, bo na fotce wydaje się, że jest dość nisko.

15cm to pozycja wyjściowa.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak dym się pojawia jak jest mniej niż 20 kg opału w zasobniku. Wrzucę parę fotek i obecne Ustawiania.

Modulacja 5-50% czas przekroczenia 60 min

Czuwanie 20min, 25s, 35%, 6s

Paliwo 24.1 korekta 0%

Powietrze 4-22%.przyslona otwarta prawie na maxa

Potencjał 15.0kh/h czas podawania 4s

Temp podajnika 40 stopni. Czujnik zamontowany zaraz przy koszu. Rękę do podajnika przy piecu można przyłożyć ale zaraz parzy.

 

Co proponujecie? d0bf71f74720c0ec3fc3520562aaae79.jpg84194c0d293ff3e93ef48848d0b6cf92.jpgefe821d016d9542a4bfa493f5375eba2.jpg

Wysłane z mojego Sony przy użyciu Tapatalka

Ja bym dał korektę mocy dmuchawy dla 30% i 50% .

Na początek dla 30 daj -3 dla 50 -5. Jeżeli masz stabilną temp w instalacji i nie ma ona drastycznych skoków temperatury , to da się wypłaścić tą niebieską linie.

Podczas wietrznych dni nie ubywa ci towaru na palniku przy tak otwartej przysłonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja sterownika 1.86

Temperatura oscyluje między 51.5-54,5

A modulacje dać na 100 %?

Co do wietrznych dni to, tak troche się zapada.

 

Wysłane z mojego Sony przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Grenadieros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz możliwość zaktualizować go ? W nowszej wersji jest kilka usprawnień które są bardzo pomocne.

Dobrze pamietam , masz zadaną 54stopnie? Jeżeli tak to tragedii z tymi skokami temp nie ma ale tez nie jest dobrze. Mysle ze spada ci do 51 w momencie gdy kocioł wybudza sie z podtrzymania , gdy wyeliminujemy to podtrzymanie to powinno to lepiej wyglądać.

Co do modulacji to możesz zostawić tak jak jest, nie ma póki co jeszcze mrozów aby kocił musiał pracować z większą niż 50. Teraz wchodzi na 50 bo według mnie nie jest dobrze ster ustawiony.

Edytowane przez maniek76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktoś jest z Torunia lub okolic i ma kabel to chętnie skorzystam z aktualizacji. Dobrze pamiętasz, chociaż wczoraj trochę grzebałem i zmniejszylem na 53. Myślę że przy mojej instalacji lepiej już nie będzie... No ale zobaczymy.

 

Wysłane z mojego Sony przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.