Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem już w Media Markt ten pewny kabel i dalej klapa (już 3 kabel )

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Spróbuj zmienić port w aktualizatorze i prędkość. Mnie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeśli chodzi o sprawy nazwę to techniczno informatyczne to jest ogarnięte w 99% ;)

Czekam do wtorku na starym sterwniku(Tytanic) ,a od wtorku jedziemy na nowym SKZP-02 w ramach gwarancji:)))))) POZDROWIENIA DLA P. TOMKA ;) dziękuję wszystkim za info ;))))

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b77b30009b4f15a4c35d67aa0afd3b7d.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Nie czekaj do wtorku, ściągnij jeszcze raz ten plik z neta inną przeglądarką. Po ściągnięciu powinien mieć końcówkę hex. a u ciebie jest coś innego log czy jakoś tak. Sprawdź to , na pewno pójdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem inną przeglądarką to samo.

Plik jest hex :(((

 

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

No to na tym moja mądrość się skończyła!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Port przypisuje z automatu a z prędkościami kombinowałem

:(

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

U mnie z automatu przypisuje com 3 w aktualizatorze a system kabel ustawia na com 6 lub 7. Wystarczy w aktualizatorze przestawić com na właściwy i wszystko działa. Ewentualnie może po nie udanej aktualizacji sterownik się tak zawiesił, że nie chce przyjąć nowego softu ale to już tylko producent pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do stera podpięty panel pokojowy i/lub konwerter do internetu? Spróbuj odpiąć. Kolejna rzecz jaki system ma komputer którym wgrywasz soft do stera, bo może jakiś sterownik potrzebny do kabla rs, może trzeba pod tym kątem posprrawdzac. Ja tez się naciołem na tani kabel, soft skasowałem ale już nie wgrałem. Laptopa i sterownik na plecy i do sklepu, tam pozwolili mi przetestować kabel na miejscu w sklepie i dopiero go zakupiłem.

Mój kabel to 4world pn:01434-OEM cena 32zeta.

Edytowane przez Zbyszko125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do szanownych kolegow,

 

Zmienilem troche konfiguracje mojego ukladu CO tym samym zmienila sie troche modulacja.

 

 

Na jednym rysunku tam gdzie jest stala temp przez wszystkie 12 godzin widac ze modulacja jest w niewielkim zakresie:

 

- Efekt ustawienia zaworu 4D na 4/10 + pompka CWU na 2,3 m slupa wody,

- pompka na grzejniki lazienkowe 1,9 m slupa wody temp 32 stopnie,

- zawor termostatyczny 3D na podlogowke 27 stopni,

- pompka CO na podlogowke 3,8 m slupa wody

 

Kociol 60 stopni

Zasilanie grzejnikow wlazienkach 32 stopnie

Zasilanie podlogowki 27 stopni 

powrot 58 stopni

 

 

Troche mnie wkurzalo ze grzejniki w lazienkach tak ledwo letnie wiec zmienilem prace kotla na taka jak widac na wykresie gdze ostatnie kilka godzin widac gwaltowny spadek temperatury (zaraz wyjasnie o co chodzi)

 

- ustawienia zaworu 4D na 7/10 + pompka CWU na 3,1 m slupa wody,

- pompka na grzejniki lazienkowe 1,9 m slupa wody 46 stopni,

- zawor termostatyczny 3D na podlogowke 28 stopni,

- pompka CO na podlogowke 3,8 m slupa wody

 

Kociol 60 stopni

Zasilanie grzejnikow wlazienkach 46 stopnie

Zasilanie podlogowki 28 stopni 

powrot 55 stopni

 

Wyzsze temp zasilania ukladu osiagniete ale charakterystyka wykresu mocno sie zmienila z mniej plynnej na bardziej skokowa chociaz ochrona powrotu zostala zapewniona dT 5 stopni to wg mnie ciagle bardzo dobry rezultat

 

niestety piec popracowal sobie tak z kilka godzin i wygasl, okazalo sie ze zerwala sie zawleczka. Probowalem nie wyciagac slimaka tylko nim troche pokrecic i sie udalo dopchalem ekogroszku do zapadnietego paleniska ale nagle cos sie zaklinowalo i ani juz nie moglem wrocic slimakiem ani przekrecic do przodu jakby sie cos tam zbilo i koniec. Musialem w koncu wyciagnac calego slimaka wyczyscic palnik.

 

I teraz nie znalazlem przyczyny zaklinowania, brak kamienia, gwozdzia itp. ale jedyne co moze mi przyszlo do glowy to zmiana modulacji moze spowodowalo to jakies ubicie sie eko? 

W samym palniku na wewnetrznych sciankach wyczulem duze wybrzuszenia cos chyba jakis nagar twardy jak kamien i myslalem ze to nawet od palnika ale walnac to mocno czyms twardym to odpadalo.

 

Boje sie wrocic do tych nowych ustawien, fajne bylo ciepelko w domu bo grzejniki wrecz czuc byly ze gorace ale ta zawleczka dala mi do myslenia

post-62909-0-25654100-1487625305_thumb.jpg

post-62909-0-81556300-1487625306_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.