Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, Oldek napisał:

Działa na takiej zasadzie że jest krótki sygnał dźwiękowy i czcionka zmienia kolor na czerwony, mordeczko :)

Zgadza się ale... 

21 minut temu, mariusz0776 napisał:

Nie za każdym razem a przy wyłączonym wyswietlaczu w ogóle. 

U mnie to samo.

Raz, dwa, trzy Tomekbrz patrzy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje obserwacje: 

Gdy mam CWU włączone na stałe, chroni powrót i piec ładnie moduluje, nie czuwa, popiół piękny

Gdy CWU ustawione by się załączało jak temp spadnie o 5 stopni to piec wariuje. Przekracza temp zadaną, pracuje długo na 5% modulacji i przechodzi w czuwanie. Wychodzi z czuwania i wariuje przez zimny powrót i pracuje na mocy 100% przerzucając niewypalony węgiel.

MAcie podobnie czy ?? Jakieś rady na ten sezon jeszcze, w przyszłym przewiduję pompę kotłową może pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przerzuca Ci niedopalony węgiel, to masz za mało powietrza w stosunku do nawęglania w górnym zakresie mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, aikon91 napisał:

Moje obserwacje: 

Gdy mam CWU włączone na stałe, chroni powrót i piec ładnie moduluje, nie czuwa, popiół piękny

Gdy CWU ustawione by się załączało jak temp spadnie o 5 stopni to piec wariuje. Przekracza temp zadaną, pracuje długo na 5% modulacji i przechodzi w czuwanie. Wychodzi z czuwania i wariuje przez zimny powrót i pracuje na mocy 100% przerzucając niewypalony węgiel.

MAcie podobnie czy ?? Jakieś rady na ten sezon jeszcze, w przyszłym przewiduję pompę kotłową może pomoże.

U mnie jest to samo dlatego pompka cwu pracuje non stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahoj 

1)  mám  dotaz když koupím nyní ovladač SKZP 02  verze bude 2.10 nebo  2.19B  a  v čem je rozdíl  .                                                                      2)je zde na foru někdo z  Čech vlastnící tento ovladač 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bercus-a wołaj :-)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 SKZP-02SZ V2.08 na V2.10 (zabudowa) + panel. Aktualizował ktoś z kolegów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaneš s 2.10,to je stále oficiální verze.Pokud ale p.Tomka v objednávce požádáš (prosze wgrac 2.19) tak ti ho tam nejspíš nahraje,ale bez problému to zvládneš i sám,pokud si rovnou objednáš kabel,nebo si koupíš nějaký jiný.Bude se ti stejně hodit pro příští aktualizace.Každá nová aktualizace je bez problému veřejně ke stažení na stránkách výrobce včetně aktualizačního programu(aktualizator),návodu,který ani nepotřebuje překlad a samotných aktualizací.Nahraješ ve sklepě z noťase přímo na kotli za 5 minut.2.19 je stále jako testová,ale je už stabilní a super.

P.S. Na 2.19 není zatím k dispozici návod,možná lepší začít s 2.10 a návodem,přibylo dost funkcí tak aby jsi se v tom neztrácel.Až to trochu ovládneš,už to nebude problém omladit a budeš vědět co je co a co ti přibylo a k čemu to je dobré.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie takie moje spostrzeżenia co do softu 19C.

1. Brak modulacji przy dynamice 1 kocioł pracuje jak w dwustanie. Min 10%- Max 100%  a kocioł startuje odrazu od 100 dogoni temperaturę zadaną przebije ją 3-4 stopnie i automatycznie wchodzi w czuwanie. W wersji 19B modulował elegancko nie odstawiał się wogóle a pogoda podobna.

2. Moduł internetowy dziala 12 godz potem brak łączności po ustawieniach fabrycznych znów 12 godz i dalej to samo.

Przetrzymam to jeszcze tydzień poobserwuje i jeśli to się nie zmieni to wracam spowrotem do stabilnej wersji najlepiej chyba do 2.10 tylko brak mi tam wskazywania licznika paliwa wyświetlanego na koszu. 

A byłbym zapomniał jeśli chodzi o siłownik mieszacza to jak na razie nie rozjeżdża się jest rożnica 5% i tak trzyma cały czas.

Wgrywane softy naprawiają jedno a drugie psują. Nadal myślę że procesor w tym naszym "MERCEDESIE" nie ogarnia już więcej zmian.

Edytowane przez BDG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, BDG napisał:

. Brak modulacji przy dynamice 1 kocioł pracuje jak w dwustanie. Min 10%- Max 100%  a kocioł startuje odrazu od 100 dogoni temperaturę zadaną przebije ją 3-4 stopnie i automatycznie wchodzi w czuwanie. W wersji 19B modulował elegancko nie odstawiał się wogóle a pogoda podobna

Ustaw na 4,to tak jakby było bez dynamiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wgraniu softu jeszcze raz modulacja wróciła do normy ale problem z modemem internetowym pozostał. Połączenie było przez 2 godz i znów brak. Nie chce mi się juz przywracać ustawień fabrycznych bo zaś wszystko wpisywać na nowo. Tak nie powinno być.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak włączyć i gdzie obniżenie czasowe temp kotła?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam od której wersji softu jest ta funkcja. Ale jeśli masz soft z obniżeniem czasowym temp. wchodzisz w Kocioł, tam jest przycisk opisany ">>>" i po kliknięciu masz kartę jak w foto. Tu należy zadeklarować wszystko co potrzebne dla czasowego obniżenia temp. na kotle.

 

IMAG0697.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzimy w kocioł

następnie wciskamy >>>

Tryb pracy: pr.czasowy

Pr.czasowy: ustawiamy dni i godzony obniżenia

Opcje: temp.obniżenia wpisujemy o ile st.C chcesz obniżyć.

Gotowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, BDG napisał:

Słuchajcie takie moje spostrzeżenia co do softu 19C.

1. Brak modulacji przy dynamice 1 kocioł pracuje jak w dwustanie. Min 10%- Max 100%  a kocioł startuje odrazu od 100 dogoni temperaturę zadaną przebije ją 3-4 stopnie i automatycznie wchodzi w czuwanie. W wersji 19B modulował elegancko nie odstawiał się wogóle a pogoda podobna.

2. Moduł internetowy dziala 12 godz potem brak łączności po ustawieniach fabrycznych znów 12 godz i dalej to samo.

Przetrzymam to jeszcze tydzień poobserwuje i jeśli to się nie zmieni to wracam spowrotem do stabilnej wersji najlepiej chyba do 2.10 tylko brak mi tam wskazywania licznika paliwa wyświetlanego na koszu. 

A byłbym zapomniał jeśli chodzi o siłownik mieszacza to jak na razie nie rozjeżdża się jest rożnica 5% i tak trzyma cały czas.

Wgrywane softy naprawiają jedno a drugie psują. Nadal myślę że procesor w tym naszym "MERCEDESIE" nie ogarnia już więcej zmian.

Modulacja w 2.19B i C się nie zmieniła.

Łączysz się z naszym serwerem czy Wojtka ?

Prześlij ID internetowe w prywatnej wiadomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.