Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Jest możliwość ustawić pogodowy tak by mi też zmniejszał temperatury na kotle  . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TEMPERATURA OBNIŻENIA. Gdy ten parametr ma wartość różną od zera, to jest to wartość,  o którą zostanie obniżona temperatura na mieszaczu lub kotle gdy zewnętrzny termostat pokojowy da sygnał "NAGRZANO" - styk rozwarty. 
Ten mechanizm działa tylko gdy mamy włączony w opcjach ZEWNĘTRZNY REG. POKOJOWY, a wbudowany reg. pokojowy jest w trybie STOP. 
W regulatorze pogodowym obiektem korekcji mogą być dwa obwody jednocześnie (kocioł i mieszacz).
Dostępny jest programator czasowy temperatury kotła, w którym można zdefiniować godziny w jakich ma nastąpić obniżenie temp. kotła np. nocą lub gdy żaden obwód nie pracuje.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki mam kocial . Tylko tam moge dodać ,nie odejmowac wraz ze wzrostem. Jest tak <0> prawa strzalka dodaje ,tak ? Lewa odejmuje czy mi się wydaje .powiem tak przykladowo mam na kotle 57 przy +6 na zewnątrz . Chcialbym przy +7 by było obniżenie o np 0,5 stopnia na kotle . I za nic nie wiem jak to zrobić . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to mi też wpadlo do glowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka zagwozdka, może tak ma być, choć dla mnie nielogiczna. Soft 19B.

Temp. CWU zadana 48 C/histereza 3 stopnie. Zasobnik temp. 50 C.

Logicznie nasuwa się myśl, że pompa powinna stać.

Pompa CWU -tryb pracy "STAŁE WŁ." - pompa nie chodzi. Tryb pracy "POMPA WŁ"- pompa CWU rusza.

Czy nie powinno być odwrotnie? Stałe włączenie to stała praca, niezależnie od nastaw temperatur, programatora czasowego itp.

Natomiast "pompa wł.", to praca wg czujnika. Do pracy wg. programatora czasowego  jest osobny kafelek - to akurat  jasne.

IMG_20190215_130911.jpg.f30db1088f9625cbdebf445175ccfeb8.jpg

Edytowane przez gmaj22
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwiejsze do zrozumienia dla nowych użytkowników SKZP jest jak by było odwrotnie,kilka początkujących osób miało z tym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbys przeczytal instrukcje to bys nie mial problemu  :)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, FAFAŁ napisał:

Jest możliwość ustawić pogodowy tak by mi też zmniejszał temperatury na kotle  . 

Myślę że @konopka miał na myśli korektę pogodową a @FAFAŁ korektę czasową na kotle.

Kolego @FAFAŁ aby zrobić tak jak napisałeś należy wejść w panel główny->co->reg. pogodowy. Tu wybierasz kocioł i korektę dla temperatury kotła w zależności od temp. zewnętrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, slawek56 napisał:

Łatwiejsze do zrozumienia dla nowych użytkowników SKZP jest jak by było odwrotnie,kilka początkujących osób miało z tym problem.

 

Masz rację nazewnictwo funkcji którą ma wykonać przycisk nie jest szczęśliwe, inaczej pisząc nie jest intuicyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego zmierzam....jest nielogiczne :)

A instrukcję czytałem :)

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TomekMM napisał:

Jakbys przeczytal instrukcje to bys nie mial problemu  :)

A ty jak byś uważnie czytał co napisałem to byś wiedział że nie ja miałem problem.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki mam tak

 

wychodze i jest tak jak na foto 2 foto trzy brak korekcji . Innej opcji nie mogę znaleźć :)

 

1550242437248647410945891995697.jpg

15502425204058698507440499801939.jpg

1550242579418636679144887354932.jpg

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest ta opcja o którą pytałeś. A teraz zostaje tylko wpisanie w miarę potrzebnej wartości korekty pogodowej. Na bank nie jesteśmy w stanie ustawić korekty pogodowej na cały sezon. Musiałaby być korekta dla każdego stopnia (której nie mamy). Więc należy robić to na "czuja". Np. wiem że dla komfortu temperatury w domu przy 0°C na zewnątrz potrzebuję na kotle 60°C, a przy temperaturze 10°C (od której zaczyna się w sterowniku korekta pogodowa) potrzebuję 55°C, więc korekta pogodowa powinna być 5. Nie mamy możliwości ustawienia temperatury kotła dla temp. zewnętrznej czy wewnętrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki . Czyli jeśli dobrze rozumiem to to działa od +10 na zewnątrz. Tak też wynika z obrazka w instrukcji . A ja mam teraz +8  i dla tego jeszcze mi podbija . Zrobie testowo oszukanie wskazań czujnika zewnętrznego i zobacze . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FAFAŁ napisał:

. Innej opcji nie mogę znaleźć :)

Jest inna opcja, czasowe obniżenie temperatury kotła. Kocioł-> >>> opcje-> temp. obniżenia np.5 i te 5 °C  można sobie zaprogramować czasowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Oldek napisał:

 

A to już ogarne z tym +10 :-) szkoda że to nie jest krotność danej temperatury odczytywanej w momencie ustawiania . Tylko dziala na sztywno od tej dychy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temp spalin średnia 110 stopni. W jaki sposób obniżyć? Nie posiadam zaworów n drożnych tylko grupe pompowo mieszającą, gdzie podpiąć czujnik mieszacza aby wskazywał temp? Czy czujniki fabryczne np CWU można uciąć i połączyć z innym przewodem?

Po podłączeniu SKZP 02 dmuchawa delikatnie buczy, na poprzednim sterze tego nie było

Edytowane przez aikon91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to się zastanawiam po co podnosić i obniżać temp. na kotle to nie gazówka po ta sa zawory żeby na nich podnosić i obniżać temp. medium a kocioł powinien chodzić cały czas ze stałą temp. Wracając do pogodowki dla mnie to rozwiązanie osobiście jest lipne i już to tu pisałem. W starym techa były punkty zaczynały się od +10 i co 5st do -20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aikon91 napisał:

Po podłączeniu SKZP 02 dmuchawa delikatnie buczy, na poprzednim sterze tego nie było

Przy wolnych obrotach będzie buczeć . Ważne by się kręciła . Dla pewności mozesz dać że dwa procenty więcej na minimalnych .

 

1 godzinę temu, audilhr napisał:

Ja to się zastanawiam po co podnosić i obniżać temp. na kotle to nie gazówka po ta sa zawory żeby na nich podnosić i obniżać temp. medium a kocioł powinien chodzić cały czas ze stałą temp

Bo nie mam n-drogowych . Ten stopień czy dwa nie zaszkodzić mojemu piecykowi . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aikon91 napisał:

Temp spalin średnia 110 stopni. W jaki sposób obniżyć? Nie posiadam zaworów n drożnych tylko grupe pompowo mieszającą, gdzie podpiąć czujnik mieszacza aby wskazywał temp? Czy czujniki fabryczne np CWU można uciąć i połączyć z innym przewodem?

110°C, to nie jest duża czy za duża temperatura, a obniżyć można mniej dmuchając lub jakieś dodatkowe żelastwo które w kotle pełni rolę zawirowywaczy. Czujnik mieszacza należy podpiąć za mieszaczem :) , zapewne za tą grupą pompowo mieszającą. Czujniki fabryczne, jeśli masz na myśli Timelowskie, można ciąć i sztukować. Jest karta Diagnostyka i tam można ewentualnie zrobić korektę temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Ma ktoś z kolegów pojecie  ze za każdym razem na sterowniku 0 opału , a w zasobniku jeszcze duzo podnoszę potencjał po woli a   Nadal duzo za duzo zostaje , takie  same parti się wsypuje a za każdym razem jest inna wartość pozostawionego opału.

co tu myśleć kondensator w silniku podmieniony na nowy .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.