Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, gmaj22 napisał:

Wiem, że tu nie miejsce, ale miałes przetestować też SPP v2. Poszedł do "starej" Maliny?

SPP V2 też jest na nowym kotle już pracował trochę z Sv200n teraz trochę timel i tak ba zmiane co groszek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bernard- Siałeś ferment na forum o IE-42 ,a teraz przeniosłeś się na forum o SKZP- 02. Jak żaden sterownik ci nieodpowiadania ,to chyba nie umiesz go ustawić .

Kup sobie zasypowca ,może dasz radę.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam A tu palnik SV2000N na sterowniku SKZP-02 

Co ogrzewasz taką mocą 19 kW bufor ciepła , większość użytkowników nowych domów pracuje na mocach o wiele niższych  i chyba bardziej by im chodziło  jak SKZP poradził by sobie na mocy w przedziale 2- 6  kW np na węglu chwałowice albo wesoła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil wstawil ten film zeby tylko pokazac jak ten palnik pracuje na max mocy a nie ze caly czas tak pracuje  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni na zaworze 4D mam zamontowany siłownik i zapoznaję się z funkcjami które oferuje nasz sterownik. Za radą kolegów z forum połączyłem pracę siłownika z funkcją 'pogodówka' i w skrócie napiszę że jestem super zadowolony. Przy okazji wszedłem w kartę jak na foto. Tam pogodówka może wspólpracować z kocioł i mieszacz. Na moje rozumowanie w tym wypadku wyższość nad kotłem ma mieszacz, a tu mogę zapisać mieszacz i kocił. I moje pytanie dla zawansowanych :) Czy jednoczesna korekta pogodowa dla mieszacza i kotła kryje jakąś zagadkę o której nie wiem?

 

IMAG0684.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Oldek napisał:

Tak zrobiłem, ale także mam jeszcze wybór i kocioł, dlatego moje pytanie. A może w sterowniku powinno być kocioł lub mieszacz?

W regulatorze pogodowym obiektem korekcji mogą być dwa obwody jednocześnie (kocioł i mieszacz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak powinno być kocioł lub mieszacz,w sofcie v2.10 tak jest,nie wiem jak w v2.18.

Edytowane przez slawek56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co przeszkadza że możesz dwa na raz jest bardzo dobrze pomyślane jest większa kombinacja ustawień za czym idzie większa funkcjonalność danej opcji

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olduś tak jak pisałem wyżej,ja mam zabudowę i  soft v2.10 więc nie wiem jak jest w v2.18,a chyba ty taką masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Oldek napisał:

A można zapisać kocioł i mieszacz, a nie kocioł lub mieszacz.

Oldziu, wariacie, jeszcze raz - W regulatorze pogodowym obiektem korekcji mogą być dwa obwody jednocześnie (kocioł i mieszacz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, ja panimaju kocioł i mieszacz. Więc może inaczej, mieszacz daje na CO temperaturę niezależnie od temperatury kotła, więc po co korekta temperatury kotła skoro temperatury na CO pilnuje mieszacz. Więc było moje zapytanie do zaawansowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Tomek pisał wcześniej ,że w styczniu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi o możliwość korygowania obwodu nr 2 tak jak napisał Carlo.

Załączam 2.19C dla ślimaków. Zmiany w oknie mieszacza.

można dodatkowo ustawić:

minimalną długość impulsu sterującego mieszaczem

maksymalną długość impulsu sterującego mieszaczem

proporcję (przy temperaturze mieszacza bliskiej temp zadanej długość impulsu jest wyliczana - im mniejszy uchyb tym krótszy impuls)

mniejsza proporcja = krótsze impulsy = większa precyzja ale wolniejsza regulacja 

histereza - uchyb przy którym sterownik nie dokonuje zmian położenia mieszacza (martwa strefa)

pozycjonuj co - czas po którym nastąpi automatyczne pozycjonowanie siłownika. Jeśli zero - funkcja wyłączona

SKZP-02_V_2_19C.zip

Wymaga przywrócenia ustawień fabrycznych !

Edytowane przez TomekBrz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawią się 2 urządzenia. Jedno z możliwością sterowania 3 mieszaczy (samodzielne urządzenie).

Drugie to sterownik jednego obwodu grzewczego, z możliwością podpięcia do SKZP lub pracy samodzielnej.

Po podpięciu do SKZP będzie widoczny jako obwód Co nr 3.

Dlatego opóźniają się aktualizacje - przygotowujemy cały soft do współpracy z urządzeniami dodatkowymi = duuużo pracy.

Co do terminów - to już raczej kolejny sezon grzewczy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.