Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Tomek kazdemu dogodzi, to moze i nam dorzuci to co chcemy bo pamietam ze ty tez bys chcial tą funkcje  :)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, matsuo11 napisał:

Szanowny panie Tomku Brz. moim zdaniem ster jest coraz bliższy ideału. Brak jest mi jeszcze jednej rzeczy brak systemu anty stop dla obiegu 1 i 2 co. W związku z tym mam pytanie  czy tej pracy impulsowej w pompie cyrkulacyjnej nie można skopiować do układu co obu pomp?

praca impulsowa.jpg

Witam. Od dluzszego czasu zastanawiam sie czy nie przydala by sie dodatkowa funkcja przy sterowaniu temp. pokojowej przy użyciu czujnika wewnętrznego. Polegała by ona na czasowym wyłączaniu pompy obiegowej (chodzi o podlogowke) w przypadku przekroczenia temp. Zadanej w pomieszczeniu. Chodzi o to by przy przekroczeniu temp. w pokoju sterownik nie pompowal chlodniejszej wody poprzez mieszacz do instalacji podlogowej tylko zeby załączal ten obieg czasowo np. na 5min co 30min. Wychladzanie podłogi w późniejszym czasie generuje intensywniejsza prace kotla... Mam nadzieje ze to co napisalem jest zrozumiale. (Taka funkcje ma znajomy w "pilocie g6 do stera TYTANIC PLUS"). Proszę o opinie co o tym myślicie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi po zainstalowaniu sterownika mieszacza brakuje w oknie głównym temperatury po korekcie, której ma pilnować mieszacz. Ale też nie widzę miejsca gdzie tą temperaturę można by wstawić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Czarekurb napisał:

Ja chętnie bym widział w przyszłości opcje która by pomogła osobom które mają przewymiarowane kotły i dużą bezwładność układu CO która przypominała by krzywą dla powietrza ale dotyczyła by maksymalnej modulacji. Wiadomo że modulacje minimalną ustawiamy tak żeby moc była minimalna ale nie było kopcenia, maksymalna mogła by być ustawiona na podstawie temperatury zewnetrznej. Opcja mogła by wyglądać dokładnie tak jak ustawienia powietrza, czyli dla temp zew. -20 modulacja max 50, temp zew. -10 modulacja max - 45, temp zew. 0 - modulacja max - 40 itd, powstała by krzywa modulacji która każdy by sobie ustawił na swoje potrzeby. Zaleta taka że nie trzeba by było modyfikować max modulacji przy dużych zmianach temp. zew. żeby kocioł się nie odstawiał. Chętnie też bym widział ustawienie max temp spalin do poziomu np 50 stopni - to dotyczy kotłów które fabrycznie mają osłonę na czujnik i zaniżają temp spalin, wiem że można wywiercić otwór i wprowadzić czujnik bezpośrednio w czopuch.

Myślę że sporo jest użytkowników przewymiarowanych kotłów, sam do takich należę. Ale nie tędy droga aby obcinać modulację, lepiej byłoby zmniejszyć dynamikę modulacji i piec chodziłby tak jak powinien... Przy większych mrozach miałem dynamikę ustawiona na 1 i wtedy ster fajnie sobie radził. Ale niestety jak na razie pozostaje obcinanie modulacji.. :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy jest dobro ustawiony nadmuch i kopczyk nie rosnie i nie zapada,nie chodzi ponad potrzebna modulacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z rana Slawek56 udalo sie to zmienic jak zaleciles ale kociol przestal modulowac dlaczego?

51760171_554210385062961_8399492331891326976_n.jpg

51724389_937571893111696_5244158654713692160_n.jpg

51851191_2227161924048336_3011306261053440000_n.jpg

51623565_1053461111508871_5605005288479391744_n.jpg

52281261_1202174043275469_4898630270917279744_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy skzp obsłuży pompę kotlowa, pompe cwu, pompe na grzejniki i pompe na podłogówkę?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko jedno to cyrkulacja i nie wiem gdzie to podłączyć żeby było ok


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c2edeb56e43bc7db6d0ab6a1ce3f0fed.jpg

Potrzebuje pompy podłączyć do takiego schematu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku to nie duzo ciagle spada 45 kg to duzo a tyle mialem nie dawno w zeszlym sezonie na kiepskim eko nawet 60 kg wskazalo to bylo duzo  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod cyrkulacje moze kotlowa podejdze ale nie jestem pewien nie chce cie zle pokierowac niech bardziej doswiadczeni cos napisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że kotłowa pracuje cały czas podłącz pod cyrkulacyjną,jak na podłogi masz mieszacz sterowany siłownikiem to pod obieg 1,grzejniki pod  2 i cwu pod cwu



Dzięki. A jak ustawić ten zawór 3D żeby na podłogę nie poszło to co na kotle?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Łukasz01 napisał:

Myślę że sporo jest użytkowników przewymiarowanych kotłów, sam do takich należę. Ale nie tędy droga aby obcinać modulację, lepiej byłoby zmniejszyć dynamikę modulacji i piec chodziłby tak jak powinien... Przy większych mrozach miałem dynamikę ustawiona na 1 i wtedy ster fajnie sobie radził. Ale niestety jak na razie pozostaje obcinanie modulacji.. :/ 

Sam rozważam zmianę palnika z 25 kw na 16 kw, myślę że też powinno to coś dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zawór z siłownikiem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.