Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.02.2019 o 20:56, Oldek napisał:

 

No nie, 2h. temu zamówiłem i zapłaciłem :(

No nie, siłownik mieszacza doszedł, ale osobno muszę kupić zestaw montażowy 

https://allegro.pl/oferta/zestaw-montazowy-silownika-arm-proclick-do-zaworu-7793485022

Ciekawe co będę musiał kupić po zakupie tego zestawu montażowego?  :)

Edytowane przez Oldek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Oldek napisał:

... siłownik mieszacza doszedł...

Myślę, że na weekend już będziemy testować nasze rozbiegane ProClicki w nowym sofcie... :-)

Ja zaczynam od czasu stab.1000ms, bo na podłogóweczkę pokrętło musi się ruszać, a nie tam... ;-)

Edytowane przez Deafnezz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Oldek napisał:

Ciekawe co będę musiał kupić po zakupie tego zestawu montażowego?  :)

oby nie sterownik

3 godziny temu, Oldek napisał:

No nie, siłownik mieszacza doszedł, ale osobno muszę kupić zestaw montażowy 

A co nie podano  na stronie że trzeba dokupić zestaw montażowy? Porażka dla sprzedającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo pewnie w sklepie -hurtowni instalacyjnej , a nie na internecie bo taniej , ja miałem nawet śrubki i ogranicznik ,zanim powstał  ProClicki i wszystko do dziś sztywno się trzyma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również miałem w zestawie.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siłownik mieszacza 4D & SKZP, patrząc oczami laika....

Jak wspomniałem we wcześniejszych postach zakupiłem 3 punktowy siłownik mieszacza Afriso proclick. Sprzedawca nie informował że do wcześniejszego modelu zaworu 4D firmy Afriso potrzebny jest jakiś dodatkowy zestaw montażowy. OK, laik płaci za jeszcze jedną przesyłkę i czeka następne 2 dni na zestaw montażowy. W tym czasie mogę na sucho popatrzeć jak to coś pracuję. Pierwsze podłączenie siłownika pod skzp i cisza. Co może być zrąbane?, Nowy siłownik czy skzp. Tel. do serwisu Timel'a i co za przypadek. W gnieździe 230V mam odwrotnie przewody niż to jest potrzebne przy współpracy skzp z siłownikiem. W przewodzie zasilającym skzp nie mogę zmienić podłączenia, bo zarobione fabrycznie, wtyczki od sterownika nie mogę przekręcić, bo uziemienie w gnieździe nie pozwala. Musiałem rozkręcać gniazdo zasilające i zamienić miejscami przewód fazowy z przewodem zerowym. Poszło. Proszę traktować ten post jako wskazówka dla new one

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Oldek napisał:

Siłownik mieszacza 4D & SKZP, patrząc oczami laika....

Jak wspomniałem we wcześniejszych postach zakupiłem 3 punktowy siłownik mieszacza Afriso proclick. Sprzedawca nie informował że do wcześniejszego modelu zaworu 4D firmy Afriso potrzebny jest jakiś dodatkowy zestaw montażowy. OK, laik płaci za jeszcze jedną przesyłkę i czeka następne 2 dni na zestaw montażowy. W tym czasie mogę na sucho popatrzeć jak to coś pracuję. Pierwsze podłączenie siłownika pod skzp i cisza. Co może być zrąbane?, Nowy siłownik czy skzp. Tel. do serwisu Timel'a i co za przypadek. W gnieździe 230V mam odwrotnie przewody niż to jest potrzebne przy współpracy skzp z siłownikiem. W przewodzie zasilającym skzp nie mogę zmienić podłączenia, bo zarobione fabrycznie, wtyczki od sterownika nie mogę przekręcić, bo uziemienie w gnieździe nie pozwala. Musiałem rozkręcać gniazdo zasilające i zamienić miejscami przewód fazowy z przewodem zerowym. Poszło. Proszę traktować ten post jako wskazówka dla new one

A to już elektryka za d...ę brać, skoro żle podłączył. Standardowo jeśli bolec PE u góry to faza L  ma być z lewej a neutralny N z prawej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, gmaj22 napisał:

A to już elektryka za d...ę brać, skoro żle podłączył. Standardowo jeśli bolec PE u góry to faza L  ma być z lewej a neutralny N z prawej.

Oczywiscie masz racje,

37 minut temu, gmaj22 napisał:

W przewodzie zasilającym skzp nie mogę zmienić podłączenia, bo zarobione fabrycznie

ale jesli w urzadzeniu jest wazna kolejnosc podłączenia to lepiej jest opisac zaciski jako L i N oraz pozostawic do podlaczenia na miejscu. Wtedy wymusi to na instalatorze chwile zastanowienia sie przed podlaczeniem - sprawdzi i problemu tez nie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Oldek napisał:

To siebie bym musiał wziąć i wziąłem :) Napisałem to jako ciekawostka, może jeszcze komuś taka informacja jak opisałem się przyda.

Nie jest ważne czy na środku kostki będzie 0 czyli N czy faza czyli L.Siłownik będzie działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, bercus napisał:

U nas taky elektryczny wiersz:

Vlevo fáze,vpravo nulák.

Kdo to neví,ten je *****. 

"...durak"? :)))) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, gmaj22 napisał:

"...durak"? :)))) 

Wypraszam sobie, nawet z uśmiechem

14 minut temu, Kijasr napisał:

Oldek napewno dobrze podlaczyles ? Bo to przecież nie robi różnicy czy na środku będzie N albo faza

Jest różnica !!! Jak Fazowy miałem z prawej, to w sterowniku faza była na środkowym bolcu w kostce sterownika. Jak zmieniłem fazę z zerowym, to w kostce wyjściowej ze sterownika, faza była z prawej lub z lewej strony w zależności od =>diagnostyka=>zaw. zam. zaw. otw. 

Można sobie kpić z tego gdzie miałem w gniazdku przewód fazowy względem uziemienia, ale bez uziemienia w gniazdu można wtyczkę sterownika wetknąć do dołu lub góry. Napisałem o takim przypadku i proszę aby nie robiono ze mnie duraka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ to nie było pod Twoim adresem. Nie śmiał bym...

Spodobał mi się wierszyk po prostu i chciałem znać zakończenie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz na środkowym fazę to na skrajnych 0,tylko nie cały czas,w zależności czy sterownik zamyka czy otwiera zawór.Analogicznie jeśli masz na środku 0,chyba ze coś pokrzyżowałeś.Jak masz w siłowniku opisane L-N-L tak samo podłącz do sterownika na wprost

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oldek,nie myslalem to w zlym.To taka pamieč z szkoly .Kiedy w dome cos podlaczam,mam to w glowie :-) i podlaczam OK.

I to slowo *****  translator nie przetlumaczil,ale jest to to najgorsze,bo elektryka zabija :-(

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bercus napisał:

U nas taky elektryczny wiersz:

Vlevo fáze,vpravo nulák.

Kdo to neví,ten je *****. 

Elektryka prąd nie tyka.

Bercus, powiedz kolego, czy to prawda, że "na ramię broń", to po czesku "żelaziwo hop na pleczki" ? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.