Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, marekd napisał:

Poranne zdjęcia dla zainteresowanych . Zastanawiam się już czy dalej zachodzić z powietrzem w dół ? .Spieki są nie

 tragiczne ale jak b nie było w nadmiarze to było ok, co radzicie .

E02AA640-E4E3-4873-8891-963648E099F8.jpeg

6FFEF3F3-924F-4988-B172-D07F9CE3D479.jpeg

8E7F0A79-052C-406A-A1EC-DBC6C597A2D1.jpeg

B1FB4DCA-DCD0-477F-8C99-C044D7965C69.jpeg

5A325EFA-225A-438B-BC52-4F8550A9D537.jpeg

673B89BA-9915-47A9-B5CB-0056202BA9B7.jpeg

6060FA9C-1217-4F4A-B7FE-E01E76BC12ED.jpeg

Witam . Spaliny na poziomie 170 st obniżać jęczę na dół , są spieki dzisiaj wieczorem wieksze i na palenisku duuuuzo żaru czemujak rano było ok , szalejący wiatr w kominie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marekd od dłuższego czasu coś kombinujesz rano i wieczorem. Zdjęć z kotła i sterownika wstawiłeś więcej niż ja mam ze swojego ślubu i wesela. Więc postanowiłem coś napisać, chciałbym mieć spalanie na poziomie jaki jest w Twoim przypadku, a także napiszę że poza kilkoma osobami wszyscy mamy mniejsze lub większe spieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On ma spalanie dobowe ponad 43 kg i ty byś chciał takie mieć?Co ty hale ogrzewasz 300metrów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Oldek napisał:

@marekd od dłuższego czasu coś kombinujesz rano i wieczorem. Zdjęć z kotła i sterownika wstawiłeś więcej niż ja mam ze swojego ślubu i wesela. Więc postanowiłem coś napisać, chciałbym mieć spalanie na poziomie jaki jest w Twoim przypadku, a także napiszę że poza kilkoma osobami wszyscy mamy mniejsze lub większe spieki.

Ja tylko zadbałem , pytanie przecież to forum jest od tego by wymieniać doświadczenia. Rano kombinuje przed pracom i po pracy wieczorem pisałem o tym.

oldek , spalanie poważnie masz większe niż ja w tym dziurawym domu o pow.230 m2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, audilhr napisał:

@Oldek i jak spalanie z pompa kotłowa poszło troszkę w dół

Pompa kotłowa została podłączona w styczniu, a i w styczniu temperatury na zewnątrz się obniżyły. Trudno powiedzieć czy pompa kotłowa ma jakiś wpływ na spalanie. Jedno co jest pewne, to kocioł pracuje stabilnie. Nawet gdyby była jakaś oszczędność rzedu 1-2 kg./dzień to bym tego nie zauważył. W domu ja mam się czuć komfortowo nie termometr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy na czeskim foru wpiszem kilka spalam s timelom,ostatnio wole nie odpisač :-) Može ktos s dostrojonym irydom.I czysto w kotle,to na bradzowym weglu nie zrozumieč nikt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie skzp steruje siłownikiem mieszacza 230v Ac czy 24 do?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, SlawekOrfi napisał:

Panowie skzp steruje siłownikiem mieszacza 230v Ac czy 24 do?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Witam a chce mieć 24 v ac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko zamówiłem i nie wiedziałem na szybko jaki. A pompa do zaworu 3D na powrocie czy zasilaniu?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz w te mrozy spalanie mi uroslo 38kg. 

100m nie ocieplone.

Piec TermoTech 20kw

I spaliny mam dziwnie niskie. 

Przy max mocy 130 no do 140.

Piec dobija do zadanej. 

Gdy włączy sie cw. To juz ciezko ma i ponad pół. godziny zanim dobije do zadanego 54c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 100 metrach i 20 kw dla Ciebie spaliny 140 są niskie. A ja mam 300 metrów z czego 230 nieocieplone też 20 kw i najwyższe spaliny 90. Ktoś wyjaśni dlaczego?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.