Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

To jest WPA X6 i ma 67 we1f96faabab4753a463a3295cbb4b8ca.jpg

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprubuj min8 max 32.Gotowej recepty niema trzeba obserwować palnik  i wprowadzać korekty.

Edytowane przez szelest
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wątku są dwie szkoły w temacie ustawienia mocy. Pierwsza, ustawiamy moc taką jaką moc ma palnika, wykres mamy w dolnej części okna wykresów. Druga szkoła to mniejsza moc od mocy palnika, wykres mamy w górnej części okna wykresów. Nie widziałem w wątku postu pokazującego wyższość któregoś z rozwiązań. To samo tyczy się ograniczania modulacji. Ja mam palnik 25-35kW,(kocioł 25KW) moc kotła wpisana 35kW i modulacja 100%. W moim przypadku kombinowanie mocą kotła nic nie daje poza pozycjonowaniem wykresu i czasem spędzonym w kotłowni. Dmuchawę DM 80 mam ustawioną na 7-23% dla grochu Wesoła, dla jakiegoś classic 10-35%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Oldek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprubuj min8 max 32.Gotowej recepty niema trzeba obserwować palnik  i wprowadzać korekty.

Ustawiłem. Wyczyściłem kocioł i dosypalem węgla. Jutro się okaże ;)

Dorzucam fotkę popiolu95c5671d9e3807f8dbdda50e2e51d179.jpg&key=37c016d441c9854e3f8eb29291455e82ff86acf29295bbcdb9102f536de6fe02

Teraz też nisko schodzi z modulacja czyli moc jest. Zobaczymy jutro bo w nocy ma być -12 ;) 174bcd350802ddb2f92257a150bf30fa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, bercus napisał:

Szkola nr.3

Co potrzebuje dom.Tak mam ja,bez wzgladu na kociol i palnik.

 

Oczywiście, ale jak ustawisz wg. szkoły 2, to np przy zmianie temperatury na zewnątrz o 10°C musisz iść i zmieniać moc, modulację i do tego dopasować powietrze. A jak kocioł ustawiony wg szkoła 1, nie potrzebuję tego robić, ewentualnie jakieś korekty powietrza dla poszczególnych mocy kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo ktoś tu wprowadził głupi trend regulacją mocą kotła. Według mnie ustawiasz tyle ile kocioł ma kw reszta powietrze.

Ale kocioł ma 19 kw. Skąd mogłem wiedzieć że wpisuje się moc palnika a nie kotla. Myślałem że moc palnika to jest jego potencjal

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

giecik - Obserwuj kopczyk i sprawdzaj czy trzeba dodać lub ująć opalu lob powierza.Popiołek niezły wszystko wypalone do cna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bartexie jest super. Poprzednio no name ze składu to spieki można było młotkiem kuc. Polecam wszystkim ten węgiel ;)

Mokry ale takie uroki kupowania w zimę. Dobrze że kosz z dosuszaniem to po kilku godzinach jest już taki w miare

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WPA06 pobiera 75-83 W w zależności od silnika .Ja mam dmuchawę RMS 120 al  80w i powietrze mam min.8 max.  26.Opał chwałowice 26,5 MJ



Szelest a masz jakieś korekty? Mam taka sama dmuchawe i jakoś dziwnie pracuje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20% +1

30% + 1

50%   0

Przysłona przysłonięta 3/4.

Mam palnik ardeo iron

Moja pracuje dobrze,nie spostrzegłem jakichś  anomalii.

Edytowane przez szelest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć mi na pytanie?
Dmuchawa DM80 mająca 5lat od jakiegoś czasu zachowuje się conajmniej dziwnie.
Startuje bez problemu z mocą nawet 3% ale górny zakres pracy spadł jej z 52% na 36%. To jest powyżej tych 36 % nic się nie dzieje. Wcześniej takiego czegoś nie miałem. Przesłona otwarta na maxa.

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bryan64coll napisał:

Po pozycjonowaniu siłownika mieszacza, siłownik przechodzi do minimalnego otwarcia. @TomekBrz

Co ile musisz pozycjonować?

Musisz w ogóle czy jakoś to się zgrywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,u mnia nie dochodzi zawor ponad 35%.Teraz jest 28-29%.  :-))  Liepiej reset od min. w gore...

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie :)

Czy da radę całkowicie wyłączyć funkcję czyszczenia palnika? Chodzi o ten przedmuch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, piterr123 napisał:

Panowie pytanie :)

Czy da radę całkowicie wyłączyć funkcję czyszczenia palnika? Chodzi o ten przedmuch

"Czyść palnik" ustawiasz na 0

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.