Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

@carlo ty czasem lpg nie spalasz :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marekd pisałem wcześniej. Patametry jak zmiemiamy to czekamy.

Jak teraz uzbroisz się w cierpliwość i nas posłuchasz to będziesz miał spokój na wieki.

P. S

Czytanie nie zwalnia z myślenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Deafnezz napisał:

Za szybko chcesz ujrzeć efekty.

Kocioł potrzebuje trochę czasu, żeby się ustabilizować.

U siebie zauważyłem że 2-4h to jednak mało (choć zawsze coś,) najlepiej to cała doba ;) 

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im dłuższy okres tym więcej danych ma sterownik i dokładniej dozuje parametry.

24h to optymalny czas do oceny po dokonaniu ostatecznyvh zmian. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik pracuje tak jak go nauczymy o nie ma autoadaptu. A żeby zauważyć zmiany to poprostu na palniku musi się ułożyć po korekcie.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @abcde

Ja bym poczytał co nieco ale rano do pracy... Na szczęście już prawie weekend i od piątunia można czytać pana tadeusza :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym że ma tak jakby autoadaptację. Sprubuj palić bez czujnika spalin i po kilku dniach odpal go ponownie. Przez kilka godzin bedzie dawał ostro aż przekroczy temp. ustawiona spalin. Po kilku godzinach zwolbi i uspokoi się. Bedzie dażył do ustabilizowania procesupalenia.

Pisalismy o tym na forum kiedyś.

Koledzy którzy mają rynnę mogą najszybciej potwierdzic bo apr bardzo szybko "uklada sie" (jak to ładnie napisałeś.) Ale potrzebuje czau żeby dopiescić powietrze i czestotliwosć dawkowania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zauważyłem jeszcze coś. Modulacja 20-100, a on po wyjściu z czuwania zaczynał od 30%  (jeszcze wtedy był soft 2.11). Jaki był powód - do dzisiaj nie wiem ale nie wnikam bo może to kwestia że nie czytałem całej instrukcji ;) .

Edytowane przez krisgie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2019 o 14:21, TomekBrz napisał:

To wygląda tak. Softy 2.17B oraz 2.18B przy małej różnicy temperatur poruszały mieszaczem krótkimi  impulsami nawet 0,1 s.

Jednak niektóre siłowniki gubiły wówczas pozycję. Wersja 2.19B minimalny impuls ma wydłużony do 0,3 s.

Panie Tomku, pytanie:

Jaki jest minimalny czas impulsu w 2.10?

Czysta ciekawość :-)

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie chata potrzebowała. Nie wietrzyłeś czasem mieszkania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie całkiem fajny wykres i o ile na palniku wszystko OK to nie ma co kombinować chyba że się całkiem rozjedzie  ;) .

 

Edytowane przez krisgie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Olduś, sterownik dla Ciebie pilnuje, aby uzupełnianie strat cieplnych budynku odbywało się w możliwie krótkim czasie i żebyś Ty sobie tym głowy nie zawracał. Określiłeś mu kiedyś co ma robić, dołożyłeś mu pompę kotłową, aby miał lepsze możliwości i nie szarpał Ci nerwów, to teraz możesz sobie wietrzyć mieszkanie i spokojnie sączyć browce bez stresu a sterownik da sobie radę... wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak sterownik super. Szkoda że wykorzystuję tylko jego podstawowe możliwości sterownika ale jak widać bez bajerów sterownik też pilnuje abym nie zmarzł. Muszę zastrzec aby przed sexem krócej wietrzyć :) @Jockey znasz powiedzenie " krowa która dużo ryczy, mało piwa daje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oldek, jasne, że tak zdrowko2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.