Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zależy od pieca i instalacji. Ja mam najprostrzą i modulacja na 1.

U mnie super pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, slawek56 napisał:

@pawi

Tona na 4 miesiące ? podaj ile kalorii ma to eko,jaką masz temp.w domu oraz czy grzejesz CWU  i czy domek nowy ocieplony ,czy stary?

  A więc to jest ten groszek  https://iskra.karena.pl/oferta/ekogroszek/8,iskra-seledynowa niby wartość opalowa  25 .palę od 25wrzesnia i zostało mi jeszcze 200 kg, w domu 23.5 stopnia regulowane czujnikien pokojowym salon kuchnia łazienka  korytarz podłogowka, 2 pokoje grzejniki i drabinka w łazience ,cwu włączone na stałe na instalacje idzie 40 stopni do tego osobny mieszasz na podłogowka. Dom nowy ocieplony 150 styropian plus wełna 150 na strychu na podłodze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Jockey napisał:

Zwiększając kaloryczność do 25,7 zmniejszyłeś podawaną ilość węgla o ok 20%

Zmniejszając korektę do 0 z poprzednich 30% dodatkowo zmniejszyłeś nawęglanie o dalszych 30%.

Nie zmniejszyłeś ilości powietrza więc się nie dziw, że Ci modulacja skacze, skoro na palniku jest dużo mniej węgla, niż było poprzednio, przy nie zmniejszonej proporcjonalnie ilości powietrza w stosunku do poprzednich ustawień.

Witam. To zmniejszyć powietrze jest obecne jakie było na kalorycznosci 21,2/5,9  Pow. Min14 Max37 Dodmuch 2 korekta 20%-9 , 30%-9, 50%-9, 70%-0, 90%-0 . Jak zacząć walczy z modulacja i powietrzem co proponujesz , uwzględniając by piec nie kopcił w ty zakresie co się poruszam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, 8010 napisał:

Wszystko zależy od pieca i instalacji. Ja mam najprostrzą i modulacja na 1.

U mnie super pracuje.

Co ma rozumieć najprostsza ja tez jak pisałem jedna pompa itd pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, marekd napisał:

Witam. To zmniejszyć powietrze jest obecne jakie było na kalorycznosci 21,2/5,9  Pow. Min14 Max37 Dodmuch 2 korekta 20%-9 , 30%-9, 50%-9, 70%-0, 90%-0 . Jak zacząć walczy z modulacja i powietrzem co proponujesz , uwzględniając by piec nie kopcił w ty zakresie co się poruszam .

Jeśli poprzednio paliło Ci się "w miarę" jako tako, to po tych zmianach, które teraz zrobiłeś, musisz zmniejszyć powietrze i to począwszy od minimalnego do maksymalnego.

Jeśli chcesz dopracować spalanie w całym zakresie rozwijanej mocy, to trzeba przeprowadzić testy na poszczególnych poziomach modulacji i wtedy wprowadzać korekty jeśli są potrzebne.

Niestety, tego nikt zdalnie za Ciebie nie zrobi, bo to musi być poparte obserwacją przy kotle.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok obniżyłem powietrze 14/37 na 12/35 i temp na kotle w dół poszła i ciężko miał dojść do zadanej , taki kocioł taka inst. I już . Nie mam czasu siedzieć w kotłowni bo mam inne zajęcia ale chciałem tylko opanować kaloryczność i korektę na 0 .

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Pal123 napisał:

Czy warto aktualizować do 2.19? Kwestia sterowania mieszaczem jest poprawiona i jest ok?

Mój Afriso ProClick nie jest jeszcze zadowolony. 

Jeśli miałem ustawioną, tylko temperaturę komfortową i leciała zielona kreska prosto, to było jeszcze dobrze.

Jak już dodałem ekonomiczną na noc i "zielonka tańczyła"w górę i w dół, nie było tak różowo.

U mnie przy czasie stabilizacji 75sek. jest blisko. Temperatury pilnuje ale po kilku dniach coraz bardziej się gryzie z siłownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarekD Co to znaczy "ciężko miał dojść do zadanej"?

Pracował przez kilka godzin na maksymalnej mocy i nie osiągał temperatury zadanej?

Bo jeśli nie pracował na maksymalnej mocy, żeby osiągnąć zadaną, tzn. że ciężko nie ma.

Może jakiś wykres tego ciężkiego dochodzenia?

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widac u marka to max modulacja u niego jest ustawiona na 60%...

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież podaje teraz na palnik prawie połowę mniej węgla niż poprzednio, więc trzeba dobrać odpowiednio powietrze, odblokować modulację i poczekać na efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Jockey napisał:

Przecież podaje teraz na palnik prawie połowę mniej węgla niż poprzednio, więc trzeba dobrać odpowiednio powietrze, odblokować modulację i poczekać na efekty.

Paliwa podaje chyba tyle samo, bo podniósł kaloryczność ale obciął korektę. Miał 21,2 i 30% korekta, a ma 25,2 i 10% korekty.Chyba że się mylę to przepraszam :)

Edytowane przez altoro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz podstawową rzecz:

Korekta dotyczy całej ilości węgla podawanej na palnik, czyli wypadkowej wyliczonej przez algorytm z ustawionej mocy, potencjału i kaloryczności, a nie jest to korekta tylko samej kaloryczności.

Jeśli korekta ustawiona 0, to nie wpływa na ilość wyliczonej dawki podawanego węgla z tych 3 parametrów (mocy, potencjału i kaloryczności)

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2018 o 20:23, Jasa napisał:

Witam Panowie.Od 4 lat palę w podajnikowcu19kW z kwadratowym palnikiem Stalkotu "Wulkan" zmodernizowanym ( zmniejszona moc i modernizacja napowietrzania).

Możesz kolego rozwinąć, o tym co w nawiasie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jockey napisał:

MarekD Co to znaczy "ciężko miał dojść do zadanej"?

Pracował przez kilka godzin na maksymalnej mocy i nie osiągał temperatury zadanej?

Bo jeśli nie pracował na maksymalnej mocy, żeby osiągnąć zadaną, tzn. że ciężko nie ma.

Może jakiś wykres tego ciężkiego dochodzenia?

Obniżyłem dosłownie na 10 minut to powietrze z 14/37 na 12/35 i temp.na piecu zaczęła lecieć w dół to chyba nie normalna praca kotła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, marekd napisał:

Obniżyłem dosłownie na 10 minut to powietrze z 14/37 na 12/35 i temp.na piecu zaczęła lecieć w dół to chyba nie normalna praca kotła .

A modulację masz nadal na 60% czy na 100%???

 

2 godziny temu, Jockey napisał:

Przecież podaje teraz na palnik prawie połowę mniej węgla niż poprzednio, więc trzeba dobrać odpowiednio powietrze, odblokować modulację i poczekać na efekty.

Tutaj kolega Jockey napisał Tobie ale chyba nic tu nie robiłeś???

YARO

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod. Jest nadal na 60 , jak mu dam na 100 to spaliny w górę idą ze hej nie ma mnie już w domu bym jeszcze coś pokombinować jak bede to się odezwę 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pokaż kolego, tej Kany z 12 godzin, co? :-)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, marekd napisał:

Obniżyłem dosłownie na 10 minut to powietrze z 14/37 na 12/35 i temp.na piecu zaczęła lecieć w dół to chyba nie normalna praca kotła .

Za szybko chcesz ujrzeć efekty.

Kocioł potrzebuje trochę czasu, żeby się ustabilizować.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, carlo napisał:

 @YaroXylen dla Ciebie jeszcze trochę Kany Galilejskiej... ;)

Normalnie cudo....

Ja mam na wykresie EKG na przemian z Encefalografią i moją delirką, oraz demencją starczą razem wzięte :)))

Niebieski kolor - to bicie serca, czerwony - to delirka, żółty kolor - sposób rozumowania

Jedyny wniosek z tego że żyję :))) i nic nie palę ....od 1996 roku.....

Yaro

20190114_222011-1.jpg.b44c5ed25323713bfe144d18712e6f31.jpg

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.