Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, 8010 napisał:

Sory ale moim zdaniem masz dziwne parametry. 30% korekty? Powinieneś ustawić dokładniej kaloryczność i starać się zejsć z korektą do 0.

Pytanie co za palnik z takim potencjałem? Piszesz w profilu że piec 25kw a potencjał 10.5...

Pot. 10,5 bo tak wychodzi z przesypu i spalania .No tak z z korekta cza zejść ale tak walczyłem i tak mi się udało wszczelic w palenie na palniku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, 8010 napisał:

Sory ale moim zdaniem masz dziwne parametry. 30% korekty? Powinieneś ustawić dokładniej kaloryczność i starać się zejsć z korektą do 0.

Pytanie co za palnik z takim potencjałem? Piszesz w profilu że piec 25kw a potencjał 10.5...

Nie jestem na 100 proc pewien, ale chyba Defro ma taki podajnik. Ważyłem podawanie przez 5 min. "Wypluł" bodajże 0.95 kg.

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marekd schodź z korekty a dodaj kalorii.

Co do potencjalu to jeżeli zgadza się z fsktyczmie spalonym to ok.

Mozesz na końcu zmniejszyć nieco podawanie auto.

Pamietaj tylko że nie wszystkie paramrtry od razu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem kaloryczność z 21,2 i 30 % korekta na 25,2 i korekta 10% i zobaczymy po powrocie z pracy.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiekszasz kaloryczność = zmniejszasz ilosc podawanego wegla, zmniejszasz korektę  = zmniejszasz podawanie wegla. Reasumujac... kopczyk sie zapadnie. Nie wykluczone ze wygaśnie. 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
  • Zgadzam się 1
  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Figar napisał:

Zwiekszasz kaloryczność = zmniejszasz ilosc podawanego wegla, zmniejszasz korektę  = zmniejszasz podawanie wegla. Reasumujac... kopczyk sie zapadnie. Nie wykluczone ze wygaśnie. 

Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Podstawa to ustawienie kaloryczności bez korekty. Dopiero wtedy można korekcję wprowadzić gdy nie pomaga kaloryczność. Jak kopiec się będzie zapadał to użytkownik zwiększy podawanie w auto. . Ten temat poruszaliśmy już w zeszłym roku na forum. 

  • Zgadzam się 1
  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To co napisałem wcześniej korekta.... jest ustawiona na maksa i stąd błędne wskazania....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Jak kopiec się będzie zapadał to użytkownik zwiększy podawanie w auto. . Ten temat poruszaliśmy już w zeszłym roku na forum. 


A co na kolego podawanie w auto do zapadania się kopczyka? Ilość węgla jest identyczna kiedy podaję przez sekundę dwie czy dziesięć, z tą różnicą że w różnych odstępach. Wpływ może mieć na spieki że będą mniejsze.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega marek niech ustawi kalorycznosc jaka jest faktycznie i zmniejszy sile nadmuchu bo jak na moje to tu lezy probem..

Skoro spaliny tak wysoko przy niskiej modulacji...

Im mocniej sie dmucha tym wiecej wegla musi byc co bo kratera jak po bombie nie bylo...

Ale to tylko moje zdanie  :)

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sajmon, jak czesciej w malych ilsciach podaje to jest czesto skuteczniejsze. Jak podaje duzi opali ale w duzych odstepach to kopczyk zdazy sie dopalic nisko przed podaniwm. Dopuero po ponownym podaniu pojdzie do gory. 

Druga sprawa to wiatr. Nie moze byc za silny bo befzie tak jak pisze TomekMM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 8010 napisał:

Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Podstawa to ustawienie kaloryczności bez korekty. Dopiero wtedy można korekcję wprowadzić gdy nie pomaga kaloryczność. Jak kopiec się będzie zapadał to użytkownik zwiększy podawanie w auto. . Ten temat poruszaliśmy już w zeszłym roku na forum. 

Wytłumacz mi w którym miejscu wprowadzilem w błąd. Ewentualnie gdzie napialem nieprawdę???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marekd napisał:

Zmieniłem kaloryczność z 21,2 i 30 % korekta na 25,2 i korekta 10% i zobaczymy po powrocie z pracy.

Jestem ciekaw efektu. Myślę ze to rozstrzygne słuszność wprowadzonych zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2019 o 09:38, TomekBrz napisał:

Póki co zamrażamy dodawanie funkcjonalności i tworzymy wersję oficjalną dla wszystkich wariantów (tłok, zabudowy).

Będzie dzisiaj dla wszystkich? Czy w związku z dalszymi problemami z mieszaczem o których piszą użytkownicy premiera nie nastąpi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Kijasr napisał:

Pancerpol też taki ma

Który pancerpol? ja mam duo 25kW i przesyp groszku 1,31kg / 5min - 15,8kg/h, miału 17,6kg/h, lekki owies z miałem 12,3kg/h

Yaro

Edytowane przez YaroXylen
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, pawi napisał:

A co taki zły jest ten z kadeny na przyszły sezon chciałem go kupić  .  Aktualnie palę  seledynowym  właśnie  z kareny i tona starcza na ponad 4 miesiące no ale ogrzewam tylko 85 m i zimę mamy jaka mamy he he

@pawi

Tona na 4 miesiące ? podaj ile kalorii ma to eko,jaką masz temp.w domu oraz czy grzejesz CWU  i czy domek nowy ocieplony ,czy stary?

Edytowane przez slawek56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, konopka napisał:

Co ciekawe w kwestii mieszaczy i siłowników,problem dotyczy,z tego co piszą użytkownicy,siłowników nowoczesnych.U mnie pracują 2 VMM i 1 Honeywell,starego typu,i nigdy nie  miałem problemów bez względu na wersję softu.

Tylko co zrobisz, gdy ci się stare popsują...?

Edytowane przez Deafnezz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, 8010 napisał:

marekd schodź z korekty a dodaj kalorii.

Co do potencjalu to jeżeli zgadza się z fsktyczmie spalonym to ok.

Mozesz na końcu zmniejszyć nieco podawanie auto.

Pamietaj tylko że nie wszystkie paramrtry od razu :)

Jestem zdjęcia do wglądu ale z zapisków spalanie dobowe poszło lekko  do góry. No i modulacja szaleje góra dół widać to na zdjęciu , czy taka praca jest lepsza i temp.na kotle zaczęła lekko pływać. Kaloryczność z 21,5 na 25,7 korekta 0. 

E40FDE41-6ABC-48EC-B301-9E0CE84CEB52.jpeg

E9FB5218-2C94-4932-8F68-73925C3F9077.jpeg

170AD823-973F-4495-993D-5343DDA578E7.jpeg

8C357181-B7A8-4B57-8591-483FAD5B776B.jpeg

E6BDD6A5-2AFB-489D-832B-67C7ACC3C1D0.jpeg

Edytowane przez marekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że dmuchssz za dużo.

Gdybyś miał ostatni soft to mógłbyś ustawić reakcję modulacji na 1 i bylo by dużo lepiej.

Co do spalania to weź pod uwagę dzisiejszą i wczorajsza pogodę.

Niech wypowiedzą się koledzy ale ka zmnieszył bym wiatr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedy na 1 masakra piec się męczył z grzaniem nie umiał dojść do zadanej.co do wiatru to wyszedłem z zasady by nie kopcił w całym zakresie jak mu ujmę to będzie kopcił i syfil kocioł.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, marekd napisał:

Jestem zdjęcia do wglądu ale z zapisków spalanie dobowe poszło lekko  do góry. No i modulacja szaleje góra dół widać to na zdjęciu , czy taka praca jest lepsza i temp.na kotle zaczęła lekko pływać. Kaloryczność z 21,5 na 25,7 korekta 0.

Zwiększając kaloryczność do 25,7 zmniejszyłeś podawaną ilość węgla o ok 20%

Zmniejszając korektę do 0 z poprzednich 30% dodatkowo zmniejszyłeś nawęglanie o dalszych 30%.

Nie zmniejszyłeś ilości powietrza więc się nie dziw, że Ci modulacja skacze, skoro na palniku jest dużo mniej węgla, niż było poprzednio, przy nie zmniejszonej proporcjonalnie ilości powietrza w stosunku do poprzednich ustawień.

Edytowane przez Jockey
  • Zgadzam się 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.