Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Po czasie spędzonym na walce takie efekty mogą być myśle , ale spalanie duże bo dziurawy dom. Jak to oceniacie .

9DDA0FED-48D9-4692-8D2E-295C23246D81.jpeg

288AFA00-90A4-4A0C-A6DC-C4CD40761C37.jpeg

46E43B8A-167F-48D0-B65E-39AA7C7FF178.jpeg

670C6F5B-E27C-4DED-83F9-8284274669FC.jpeg

D29B42CD-0662-4B16-8D80-BF8028EABDF8.jpeg

8D7DE7E8-B74D-4B6A-A3A5-03CB8E481ADA.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marekd napisał:

 

670C6F5B-E27C-4DED-83F9-8284274669FC.jpeg

 

 

Na 230m2 40kg to wg mnie dużo. Wysoka temperatura spalin... kocioł czysty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Deafnezz napisał:

Potwierdzam. j/w.

Teraz próba na 60sek.

Podniesienie czasu stabilizacji siłownika zaworu, działa "doraźnie" ale nie rozwiązuje problemu.

Temperatury zadanej pogodówki, pilnuje ładnie w "środkowych" partiach .

Po kilku dniach nie zamknie już zaworu i nie otworzy na 100%.

Np. przy wskazaniu 100% na sterowniku, siłownik ma wtedy 75% i się męczy żeby dogrzać pomieszczenia.

Panie Tomku, ja bym był za "minimalnym czasem impulsu" w nowszych softach.

Pozdrawiam

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Figar napisał:

Na 230m2 40kg to wg mnie dużo. Wysoka temperatura spalin... kocioł czysty?

Wiem ze duzo ale pisałem dziurawy dom , co masz do spalin koło 100st to duzo bo nie wiem  ukrecilem tak by nie kopcił .Kociol wmiare czysty jest pokry ty trochę czarnym nalotem jest to stary hef z pionowymi wymiennikami w copuchu szary pył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, marekd napisał:

Wiem ze duzo ale pisałem dziurawy dom , co masz do spalin koło 100st to duzo bo nie wiem  ukrecilem tak by nie kopcił .Kociol wmiare czysty jest pokry ty trochę czarnym nalotem jest to stary hef z pionowymi wymiennikami w copuchu szary pył.

Moim zdaniem normalne spalanie przy 230m2 , sam ogrzewam 250m2 i teraz jak było -17 doba 38,5kg przy ocieplonym domu dziś już jest 30 i pewnie jeszcze spadnie ale przy nie ocieplonym domu moim zdaniem normalne spalanie. Temperatura spalin też jak najbardziej na odpowiednim poziomie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiasz prace w tryb czasowy. Ustawiasz prigram czasowy np.obnizenie od 22 do 6 rano. Obnizenie o 3st.

Wtedy temp w czasie 22-6 zostanie obniżona o 3 stopnie np z 45 na 42 st.C. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Deafnezz napisał:

Podniesienie czasu stabilizacji siłownika zaworu, działa "doraźnie" ale nie rozwiązuje problemu.

Temperatury zadanej pogodówki, pilnuje ładnie w "środkowych" partiach .

Po kilku dniach nie zamknie już zaworu i nie otworzy na 100%.

Np. przy wskazaniu 100% na sterowniku, siłownik ma wtedy 75% i się męczy żeby dogrzać pomieszczenia.

Panie Tomku, ja bym był za "minimalnym czasem impulsu" w nowszych softach.

Pozdrawiam

U mnie po 68 godzinach różnica wynosiła ponad 20%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, DK321 napisał:

Witam , może ktoś mi pomorze a mianowićie w zakładce "CO 1 MIESZACZ" jest nowa funkcja :

T. OBNIŻENIA może ktoś mi wytłumaczy do czego ona służy i jak ją stosować?

To działa jeśli używamy dodatkowego termostatu pokojowego podłączonego do złącza CO1. (styk zwierno / rozwierny) 

Jeśli termostat da sygnał "nagrzano" (styk rozwarty) to następuje obniżenie temp. zadanej mieszacza o wpisaną wartość obniżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, DK321 napisał:

Witam , może ktoś mi pomorze a mianowićie w zakładce "CO 1 MIESZACZ" jest nowa funkcja :

T. OBNIŻENIA może ktoś mi wytłumaczy do czego ona służy i jak ją stosować?

OBWÓD CO1  -> TEMPERATURY. Doszedł parametr TEMPERATURA OBNIŻENIA. Gdy ten parametr ma wartość różną od zera, to jest to wartość,  o którą zostanie obniżona temperatura na mieszaczu gdy zewnętrzny termostat pokojowy da sygnał "NAGRZANO" - styk rozwarty. 

  Ten mechanizm działa tylko gdy mamy włączony w opcjach ZEWNĘTRZNY REG. POKOJOWY a wbudowany reg. pokojowy jest w trybie STOP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, meff napisał:

Moim zdaniem normalne spalanie przy 230m2 , sam ogrzewam 250m2 i teraz jak było -17 doba 38,5kg przy ocieplonym domu dziś już jest 30 i pewnie jeszcze spadnie ale przy nie ocieplonym domu moim zdaniem normalne spalanie. Temperatura spalin też jak najbardziej na odpowiednim poziomie 

Dla mnie to bardzo dużo tym bardziej ze ster u marekd pokazuje temp. -0,7 na zewnatrz. Wiem ze pisał  "spalanie duże bo dziurawy dom" ...ale 40kg!, strach pomyśleć co bedzie przy -20. A temp. Spalin przy modulacji okolo 30% u mnie wynosi 55/60 stopni a u marekd ponad 90. ...wydaje mi sie ze to sa juz niepotrzebne  straty. Ale to tylko moje spostrzeżenia i opinia z którą nie każdy musi sie zgadzać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak tam u was soft 2.19B bo u mnie non stop się coś dzieje. 

1. Mieszacz po wyłączeniu pompy c.o zostaje w pozycji takiej jakiej był podczas wyłączenia pompy i zero reakcji aż do ponownego załączenia c.o.

2. CWU w priorytecie ustawione na 50* a temp zadana kotła 55. kocioł zaczyna dopiero modulować od 50* a nie od np.55*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Figar napisał:

Dla mnie to bardzo dużo tym bardziej ze ster u marekd pokazuje temp. -0,7 na zewnatrz. Wiem ze pisał  "spalanie duże bo dziurawy dom" ...ale 40kg!, strach pomyśleć co bedzie przy -20. A temp. Spalin przy modulacji okolo 30% u mnie wynosi 55/60 stopni a u marekd ponad 90. ...wydaje mi sie ze to sa juz niepotrzebne  straty. Ale to tylko moje spostrzeżenia i opinia z którą nie każdy musi sie zgadzać. Pozdrawiam

A to przepraszam tego nie dopatrzyłem że przy temperaturze -0,7 dlatego ja dodałem że przy -17 które się utrzymywały przez trzy dni. Jeżeli naprawdę przy temperaturze -0,7 to bardzo dużo. Co do spalin to aż mi się nie chce  wierzyć że przy modulacji 30% spaliny 60 stopni chyba że czujnik spalin w kapilarze nie bezpośrednio w czopuchu u mnie temperatura spalin od 90przy 14% do 120 przy 30% modulacji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszacz po wyłączeniu pompy zamyka się do minimalnej ustawionej wartości otwarcia myślę że to bardzo dobre rozwiązanie .Trzeba chwilę zaczekać bo nie robi tego odrazu

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, BDG napisał:

Marek ale nie dwie godziny. U mnie pompa c.o załącza podłogówke bo nie mam grzejników oprócz drabinki w łazience i potrafi być wyłączona nawet pół dnia. A pompa kotłowa chodzi cały czas i goni własnie tą drabinkę przez zawór 4d z mieszaczem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"

 Co do spalin to aż mi się nie chce  wierzyć że przy modulacji 30% spaliny 60 stopni chyba że czujnik spalin w kapilarze nie bezpośrednio w czopuchu u mnie temperatura spalin od 90przy 14% do 120 przy 30% modulacji 

"
Znaczenie ma nawet umiejscowienie samego czujnika spalin. Różnica temperatury sięga nawet  20-30 stopni przy umiejscowieniu czujnika 20 cm dalej w czopuchu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, BDG napisał:

 

Zauważyłem, że po pozycjonowaniu siłownika, długo się czeka, zanim zacznie otwierać zawór do min. otwarcia.

Może to "wina" pozycjonowania ze strony Panelu, bo na początku przycisk POZYCJONUJ w nim nie reagował.

Teraz jak zareagował, to 0% było dłuższą chwilę(min otwarcia 10%).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, meff napisał:

A to przepraszam tego nie dopatrzyłem że przy temperaturze -0,7 dlatego ja dodałem że przy -17 które się utrzymywały przez trzy dni. Jeżeli naprawdę przy temperaturze -0,7 to bardzo dużo. Co do spalin to aż mi się nie chce  wierzyć że przy modulacji 30% spaliny 60 stopni chyba że czujnik spalin w kapilarze nie bezpośrednio w czopuchu u mnie temperatura spalin od 90przy 14% do 120 przy 30% modulacji 

Czujnik mam dobrze zamontowany i wskazania też  rzeczywiste bo bez problemu moge przyłożyć rękę do wylotu spalin zaraz za piecem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Figar napisał:

 Wiem ze pisał  "spalanie duże bo dziurawy dom" ...ale 40kg!, strach pomyśleć co bedzie przy -20. A temp. 

Będzie spalał 50kg/doba. Mnie to wcale nie dziwi, też tyle spalam, nie rozpaczam i nie płaczę. Jakbym grzał tylko na drabinkę w łazience wyjdzie dużo mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do kolegów co grzeją Priorytet CWU.

NADWYŻKA TEMPERATURY KOTŁA jaką wartość tego parametru macie ustawioną?

I jak dokładnie działa ten parametr ? 

Ja chce aby kocioł nie zmieniał temperatury kotła jak grzeje CWU, a on ustawia sobie ją jak chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem skzp02, na razie jest bardzo OK po przesiadce z techa st57. Mam pytanko, widzę na ostatnich zdjęciach w tym wątku że na głównym ekranie sterownika pokazuje wam na animacji zasobnika zużycie paliwa a na czesci mieszacza procentowe otwarcie, gdzie to się ustawia, ja mam wersje softu 2.10 i nie mam tego, dopiero po wejściu głebiej w menu mam te informacje, coś trzeba włączyć czy Macie nowszy soft??.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.