Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie jest umieszczany w osłonie metalowej. I nic nie pokaże, bo to nie jest czujnik, tylko rozłącznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sajmon55556 napisał:

A. Kolega czytał w ogóle instrukcje obsługi sterownika?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Jak kupiłem piec takiej nie dostałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, gmaj22 napisał:

Obecnie jest umieszczany w osłonie metalowej. I nic nie pokaże, bo to nie jest czujnik, tylko rozłącznik.

To po co jest ten rozłącznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę...przyda się. SKZP-02_Instrukcja_V_2_07.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozłacznik madz po to żeby się piec nie *** jak wodę zagotujesz.

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 minut temu, sajmon55556 napisał:

Że jak piec przebije temp to otwiera pompy by się kuku nie stało i piec np. Nie pękł

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Nie załącza pomp, tylko rozłącza zasilanie podajnika i dmuchawy. 

cyt. z instrukcji:

"Uwaga! Czujnik STB musi być bezwzględnie zainstalowany gdyż zabezpiecza instalację przed przegrzaniem w przypadku awarii sterownika lub innych nieprzewidzianych okoliczności. Czujnik w sposób mechaniczny odcina zasilanie podajnika i dmuchawy, niezależnie od działania elektroniki sterownika."

Edytowane przez gmaj22
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sajmon nie wprowadzaj w błąd. Rozłącznik po przekroczeniu temp.krytycznej (np przy awarii stera lub czujników) ma za zadanie rozłaczyć urządzenie do czasu wystudzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Czarekurb napisał:

Tak przy okazji, mam panel pokojowy i buja się w nim temperatura o około 0,6 stopnia, zmiany są co ok. 1 sek, w górę i w dół, czy też tak ktoś ma ? Czy może być przez to że zastosowałem długi kabel do połączenia ze sterownika a nie zastosowałem zasilacza ? W sumie świeci i wszystkie funkcje chodzą dlatego nie podpinałem zasilacza. Wersja oprogramowania 2.08. Trochę przez to siłownik zaworu "buja" się niepotrzebnie

Na 2.18 zauważyłem to samo, na 2.19B też.

Na wcześniejszych softach nie zanotowalem tego błędu.

Temperatura na panelu podnosi się co jakiś czas o około 0,8 st. i po kilku, kilkunastu sekundach spada.

Podłączenie Panel>Kocioł książkowe.

Edytowane przez Deafnezz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, rotor122 napisał:

Co to jest pompką kotłowa?

Pompa kotłowa służy właśnie do podniesienia temp. powrotu,w twoim przypadku byłaby zamontowana pomiędzy mieszaczem a kotłem.Owszem,pompa cwu włączona na stałe może robić jako kotłowa,ale temp. wody będzie taka jak na kotle bez możliwości regulacji.Chyba,że ktoś lubi wrzątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa kotłowa służy właśnie do podniesienia temp. powrotu,w twoim przypadku byłaby zamontowana pomiędzy mieszaczem a kotłem.Owszem,pompa cwu włączona na stałe może robić jako kotłowa,ale temp. wody będzie taka jak na kotle bez możliwości regulacji.Chyba,że ktoś lubi wrzątek.
Kolega rotor na na tą chwilę wyższa cwu niz na kotle

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2019 o 15:38, bryan64coll napisał:

Po 44 godzinach od wgrania nowego testowego oprogramowania, pozycja siłownika Afriso ARM 343 ProClick na 4-drogowym zaworze mieszającym Afriso ARV 484 ProClick nie pokrywa się z danymi na sterowniku.
Czas stabilizacji 30 sekund.

 

Potwierdzam. j/w.

Teraz próba na 60sek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2018 o 22:32, 8010 napisał:

 

Mam zainstalowany najnowszy soft. Po dwóch dniach nieobecności w domu wykasował się zapis wykresu . Co może być tego przyczyną. ? Chwilowy brak prądu ? 

W zesniej nie miałem takiego przypadku. Dodam że liczniki spalonego opału oraz pozostałe spalone kilogramy są wskazywane prawidłowo. Przed wyjazdem nie wprowadzałem żadnych zmian. W zakładce z informacją o tym jaki soft jest wgrany również zmiana w płynącym czasie która wskazywała 2 godziny i kilka minut....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, konopka napisał:

Ogólnie z czujnikami coś nie tak

Są momenty że u mnie też temp kotła jest niższa od CWU, pompa CWU włączona na stałe i przy większym zapotrzebowaniu na ciepło (kąpiele lub całkowite otwarcie zaworu bo temp w domu spadnie) dochodzi do sytuacji że CWU wyższe od kotła, kocioł wchodzi na wyższą modulacje i wraca do właściwej temperatury. Czujniki mam dobrze założone, tak bywa jak pompa CWU jest włączona na stałe dla ochrony powrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.