Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego czopuch przymknięty? Regulacji ciągu kominowego robi się poprzez użycie RCK,a nie przesłona w czopucha. Grzanie ślimaka może mieć wiele przyczyn, np zeliwniak będzie się grzał bardziej od stalowego, częstsze podawanie paliwa daje efekt obniżenia temperatury ślimaka, jeśli wentylator ma przesłonę i jej zmniejszenie też może mieć wpływ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kocioł jest szczelny to komin mu nie przeszkadza, nie będzie przepływu powietrza, u siebie wogóle nie reguluje komina. Prawdopodobnie jest nieszczelność i trzeba szukać przy samym kotle, palniku i podajniku.
Tak zrobie wszystkie połączenia muszę sprawdzić.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszło mi do głowy że można by było przy połączeniach dmuchnąć dymem z papierosa (bez zaciągania) i obserwować dym, powinno być widać gdzie ciągnie powietrze. Oczywiście przy wyłączonym wentylatorze, przy nieszczelności ciąg komina powinien wciągać dym.

Tak przy okazji, mam panel pokojowy i buja się w nim temperatura o około 0,6 stopnia, zmiany są co ok. 1 sek, w górę i w dół, czy też tak ktoś ma ? Czy może być przez to że zastosowałem długi kabel do połączenia ze sterownika a nie zastosowałem zasilacza ? W sumie świeci i wszystkie funkcje chodzą dlatego nie podpinałem zasilacza. Wersja oprogramowania 2.08. Trochę przez to siłownik zaworu "buja" się niepotrzebnie

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to nie dym z fajki tylko piana z mydlin i wentylator na max.

Po drugie po to jest zasilacz żeby go podpiąć. Prądu bierze tyle co świeczka na kolędzie więc nie zaoszczędzisz.

Po trzecie panel wytwarza trochę ciepła więc po "wygrzaniu" należy dostroić korekcję w menu i umieścić panel w miejscu gdzie nie mam pzrwiewów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na probę podepnę zasilacz, ale jak nie pomoże to i tak odłącze nie widzę sensu podawać zasilania jak spadek napięcia jest na tyle mały po kablu że może iść zasilanie z sterownika. Co da korekcja jak waha się temperatura, korekcja jest do ustawienia właściwej temperatury ze względu na wydzielanie ciepła z panelu. Przewiewu nie skomentuje, zbyt oczywista sprawa.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spliter masz dobry? Ja podpiąłem zgodnie z instrukcją i zero probldmów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem że podłącze na próbę zasilacz (spliter) na próbę i poobserwuje, być może jednak jest spadek napięcia i stąd takie zachowanie, jutro będę wiedział. Do tej pory mi to zbytnio nie przeszkadzało ale widzę że mieszacz przez to ma wahania.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez podpięcia splitera i zasilacza sieciowego nie mq prawa dobrze pracować. Po co piszesz że masz problem jak nie stosujesz się do podstaw instrukcji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Czarekurb napisał:

Przyszło mi do głowy że można by było przy połączeniach dmuchnąć dymem z papierosa (bez zaciągania) i obserwować dym, powinno być widać gdzie ciągnie powietrze. Oczywiście przy wyłączonym wentylatorze, przy nieszczelności ciąg komina powinien wciągać dym.

Tak przy okazji, mam panel pokojowy i buja się w nim temperatura o około 0,6 stopnia, zmiany są co ok. 1 sek, w górę i w dół, czy też tak ktoś ma ? Czy może być przez to że zastosowałem długi kabel do połączenia ze sterownika a nie zastosowałem zasilacza ? W sumie świeci i wszystkie funkcje chodzą dlatego nie podpinałem zasilacza. Wersja oprogramowania 2.08. Trochę przez to siłownik zaworu "buja" się niepotrzebnie

Ja mam ponad 20m i jest ok,może masz zbyt krótki czas stabilizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 44 godzinach od wgrania nowego testowego oprogramowania, pozycja siłownika Afriso ARM 343 ProClick na 4-drogowym zaworze mieszającym Afriso ARV 484 ProClick nie pokrywa się z danymi na sterowniku.
Czas stabilizacji 30 sekund.

20190110_150239.thumb.jpg.f0076948939dffdf21f7d88bb82b05db.jpg20190110_150238.thumb.jpg.1d462d28652aa68e9b1068d220e9a13c.jpg

Edytowane przez bryan64coll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, konopka napisał:

Ja mam ponad 20m i jest ok,może masz zbyt krótki czas stabilizacji

To nie ma znaczenia, a mam 45 s, powiedzmy że mam temperaturę zadaną 24,5 stopnia, temperatura bujnie się na 24,8 i zawór przymyka, za chwile po bujnięciu pokazuje temperaturę 24,2 i przy następnym pomiarze zawór się będzie otwierał. W sumie to dużo nie zmienia ogólnie temperatura jest trzymana i jest to najważniejsze. Sprawdzę jeszcze z spliterem ale wątpie czy to pomoże, może wersja z zabudową tak ma i trzeba przestać na to zwracać uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bryan64coll napisał:

Po 44 godzinach od wgrania nowego testowego oprogramowania, pozycja siłownika Afriso ARM 343 ProClick na 4-drogowym zaworze mieszającym Afriso ARV 484 ProClick nie pokrywa się z danymi na sterowniku.
Czas stabilizacji 30 sekund.

20190110_150239.thumb.jpg.f0076948939dffdf21f7d88bb82b05db.jpg20190110_150238.thumb.jpg.1d462d28652aa68e9b1068d220e9a13c.jpg

A czy, przy pozycjonowaniu siłownika (pozycja zamknięty), przyglądałeś się pokrętełku, czy stoi równo na zero?

Na zdjęciu widać, że jest około 45-47%.

Ja jeszcze poczekam ale jak tak będę miał, to będę zadowolony.

A temperatury się rozjeżdżają czy "trzyma"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Czarekurb napisał:

To nie ma znaczenia, a mam 45 s, powiedzmy że mam temperaturę zadaną 24,5 stopnia, temperatura bujnie się na 24,8 i zawór przymyka, za chwile po bujnięciu pokazuje temperaturę 24,2 i przy następnym pomiarze zawór się będzie otwierał. W sumie to dużo nie zmienia ogólnie temperatura jest trzymana i jest to najważniejsze. Sprawdzę jeszcze z spliterem ale wątpie czy to pomoże, może wersja z zabudową tak ma i trzeba przestać na to zwracać uwagę.

Spróbuj wgrać nowszą wersję softu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu poprawiłem czujnik spalin i jest ok, jeszcze ta temperatura na bojlerze jest większa niż na piecu na zdjęciu zegar z bojlera taka sama temperatura co na czujniku, na zdjęciach pokazane gdzie są rozmieszczone czujniki. I jaką temperaturę powinno się ustawić za zaworem 4d?, I jak zmniejszyć spalanie?

sketch-1547142422671.png

sketch-1547142434836.png

sketch-1547142444800.png

sketch-1547142461177.png

sketch-1547142472683.png

IMG_20190110_182143.jpg

IMG_20190110_182113.jpg

 

IMG_20190110_193917.jpg

Edytowane przez rotor122
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak masz wyższą temp. za mieszaczem jak na kotle.Jaka temp za mieszaczem?Zależy jakie ciepło kto lubi,ja mam non stop ,45-46 w domu 21-22,i jest ok.Tylko u mnie steruje pogodówka.U ciebie 4d otwarty na full,chcesz ciepło to masz.Jak zmniejszysz temp na ogrzewanie np. na 50 to część gorącej wody powinna wracać do kotła podnosząc temp. powrotu,o ile masz pompę kotłową

Edytowane przez konopka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik co załóż tam gdzie wychodzi gorąca woda z niego i Zobacz jakie wskazania. Jak masz tyle puszczone na grzejniki to jaka temp w domu? Mieszacz z słownikiem masz?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu 25 ale mam termostaty danfosa na 3 ustawione, siłownika niemam i zawór 4d widać na fotce i teraz jest otwarty na full, to znaczy przy piecu z wyjścia?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, konopka napisał:

I tak masz wyższą temp. za mieszaczem jak na kotle.Jaka temp za mieszaczem?Zależy jakie ciepło kto lubi,ja mam non stop ,45-46 w domu 21-22,i jest ok.Tylko u mnie steruje pogodówka.U ciebie 4d otwarty na full,chcesz ciepło to masz.Jak zmniejszysz temp na ogrzewanie np. na 50 to część gorącej wody powinna wracać do kotła podnosząc temp. powrotu,o ile masz pompę kotłową

Co to jest pompką kotłowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy piecu z wyjścia tam gdzie masz najgorętszą rurę. Za kotlowa pompę może robić cwu włączona na stałe. Daj ten zawór na 5. I zobaczysz czy ciepło w. Domu i jak spalanie

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepiej będzie, jeśli wszystkie czujniki, tzn. kotła, powrotu, mieszacza i cwu przykleisz taśma aluminiową   w zaznaczonym miejscu, zaizolujesz prowizorycznie ten trójnik i skalibrujesz wszystkie do czujnika kotła. 

czujniki.png.1b9b7b298c9a36afd198758e66f3919b.png

Po wszystkim czujnik kotła zostaje w tym miejscu, pozostałe wracają tam, skąd przyszły :)

W tulejce kotła możesz umieścić czujnik z kapilarą od STB.

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest coś takiego ale nie wiedziałem do czego to jest, i co on pokaże ?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.