Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

@modzl a gdzie masz umieszczony czujnik temperatury kotła?

Edytowane przez reded
poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_1603.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki wiatr dla tej dmuchawy przy sterowniku skzp. Ma niby 80W


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2018 o 21:43, aikon91 napisał:

Planuję w niedalekiej przyszłości zakup sterownika Timel Skzp 02. Ogrzewanie podlogowe na całym domu, grzejnik w łazience i przy wejściu. czy jeżeli nie mam zaworu3,4 drożnego to będę mógł pracowac tym sterownikiem w PIDzie?

Masz identyczną instalację, jak ja kolego. :-)

Jestem przekonany, że jeśli zdecydujesz się na zakup SKZP-02,(jak ja) będziesz miał uśmiech na twarzy.

A jak dokupisz zawór 3D,4D na rozdzielacz, z siłownikiem, to będziesz już wtedy skakał z radości.

A do kotłowni będziesz chodził tylko dorzucać i wyrzucać.

Pozdrawiam

Edytowane przez Deafnezz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownicy możecie podpowiedzieć jakie są różnice pomiędzy skzp 02 E oraz F. F czyli wersja full, mnie interesuje czym E jest gorsza i czy warto nad nią myśleć czy dołożyć 2stówki na Fkę?



Wersja F ma więcej czujników, jeśli kupisz wersje E to ster jest taki sam tylko nie masz tylu czujnikow np. Spalin, tem zewnętrznej itd. Nic nie stoi na przeszkodzi aby później dokupić sobie te czujniki i je podłączyć. Jedli chcesz by sterownik pracował w PID to weź jeszcze czujnik temp spalin.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał poprzednik. Ja też kupiłem wersję E plus czujnik spalin. On jest potrzebny żeby ograniczyć straty kominowe. Po dwóch sezonach kupiłem panel pokojowy i zrobiłem czujnik pogodowy. 

Ponieważ mam głowice termostatyczne przy grzejnikach to ustawiam temp. tylko kotła a dzięki pogodówce ster podnosi temp.kotła jak spada temp.na dworzu. Jak nie masz 4d to nie potrzebujesz ekstra czujników. Jak będziesz ich potrzebował zawsze możesz dokupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, reded napisał:

@modzl a gdzie masz umieszczony czujnik temperatury kotła?

w oryg tulei. na gorze kotla pod welna

po nocy z nowymi ustawieniami, cwu na stałe włączone

mod 10-40, wiatr 8-36, podawanie w auto 10

IMG_20181216_085153477.jpg

Edytowane przez modzl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konkretne odpowiedzi, czyli wersja F wzbogacona jest o cenę czujników. kupując wersje E z czasem mogę zrobić z niej wersję F. Tak to rozumie. Musze pomyśleć nad zakupem bo mam węgiel którego nie mogę ładnie spalić, chyba Wesoła. Robi koksowe spieki i zrzuca do popielnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj czujnik dodac na rura zasilajanja goracej z kotla,upewnij przewod temperatury i zaizoluj,lub przynajminej zalij czujnik w tuleji troche olejom,pomoge przewodu do czujnika.

Dwustanu bezwladnosc czujnika nie preszkadza,dla pid jest to wažne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens włączać ochronę powrotu bez zaworu 3 i 4 drogowego?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, SlawekOrfi napisał:

Panowie jaki wiatr dla tej dmuchawy przy sterowniku skzp. Ma niby 80W


 

Mam taką samą dmuchawę  i powietrze  dla Greenpala mam ustawione  min 6  max 25   Palnik Ardeo ironR 25 kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, bercus napisał:

Sprobuj czujnik dodac na rura zasilajanja goracej z kotla,upewnij przewod temperatury i zaizoluj,lub przynajminej zalij czujnik w tuleji troche olejom,pomoge przewodu do czujnika.

Dwustanu bezwladnosc czujnika nie preszkadza,dla pid jest to wažne.

mam przeniesć go na krócieć wychodzący z pieca?

tam są same śrubunki i kształtki, będzie słabo przylegał

Edytowane przez modzl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Deafnezz napisał:

Masz identyczną instalację, jak ja kolego. :-)

Jestem przekonany, że jeśli zdecydujesz się na zakup SKZP-02,(jak ja) będziesz miał uśmiech na twarzy.

A jak dokupisz zawór 3D,4D na rozdzielacz, z siłownikiem, to będziesz już wtedy skakał z radości.

A do kotłowni będziesz chodził tylko dorzucać i wyrzucać.

Pozdrawiam

Jaką masz temp powrotu i w jaki sposób rozwiązaną ochronę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, modzl napisał:

mam przeniesć go na krócieć wychodzący z pieca?

tam są same śrubunki i kształtki, będzie słabo przylegał

Ovinac czujnik Cu drutom,lub blacha,by w tuleji przylegal,i ja potem zalilem olejom.bylo prawie tak samo jak na rurze.Tylko masa kotla pozostaje.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bercus napisał:

Sprobuj czujnik dodac na rura zasilajanja goracej z kotla,upewnij przewod temperatury i zaizoluj,lub przynajminej zalij czujnik w tuleji troche olejom,pomoge przewodu do czujnika.

Dwustanu bezwladnosc czujnika nie preszkadza,dla pid jest to wažne.

Nie powinno wlewać sie żadnej cieczy. Gdyby dostała się do czujnika to zmieni rezystancję. Czujnik wkłdasz do otworu w piecu który jest do tego przeznaczony. Dla lepszego przylegania można włożyć np.kawałek miedzi lub patyczek żeby dolegał do ścianki.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można owinąć folią aluminiową, tzw spożywczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem temat motoreduktora...jak chcesz go szybko reanimować to rozbierz dziada i uszczelnij ;)...Poszła pewnie jakaś uszczelka,oring ,bo jeśli jeszcze kręci to raczej nic poważnego.

I żeby nie było...Mechanik ze mie ułomny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam Castoramy, w Brico nie mieli, jutro pojade do hydraulicznego, ta folia spożywcza to też chyba nie głupi pomysł, narazie wcisnełem pianke obok czujnika żeby dobrze dolegał. wyłączyłem piec na ok 30 min, i pracował na tej modulacji 40, ale ten płomień jest według mnie bardzo słaby. Rura do podajnika ma 45 stopni, nie wiem czy nie jest to spowodowane otwarta przesłona ? chyba miałem kiedyś problem że jak była otwarta to ciąg kominowy wymuszał spalanie eko w retorcie

48 minut temu, freedi napisał:

Przerabiałem temat motoreduktora...jak chcesz go szybko reanimować to rozbierz dziada i uszczelnij ;)...Poszła pewnie jakaś uszczelka,oring ,bo jeśli jeszcze kręci to raczej nic poważnego.

I żeby nie było...Mechanik ze mie ułomny ;)

naprawiam takie przekładnie w pracy, odczytaj rozmiary uszczelniaczy i kup nowe, z reguły każdą da sie rozłożyc i złożyć, jeżeli zębatki całe śmiało regenerować no i łożyska można wtedy wymienić

IMG_20181216_135758475.jpg

IMG_20181216_135750209.jpg

IMG_20181216_135753935.jpg

IMG_20181216_135802423.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.