Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

@Dancych a no to spoko, tez pale Grenpalem i nie narzekam, moze nadmuch troszke podkrecic dla mocy max o jedno oczko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze ten opal tak ma bo żebyście dobrze zrozumieli. Nie ma sadzy i smoly czy cos ale jest wiecej pyłu niz z innych wegli.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większą ilością pyłu to się wcale nie przejmuj wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dancych napisał:

Mysle ze ten opal tak ma bo żebyście dobrze zrozumieli. Nie ma sadzy i smoly czy cos ale jest wiecej pyłu niz z innych wegli.
 

Jakie życie byłoby piękne z takimi problemami...  :)

nie chce Ci się sprzątać to kup pelleciaka i po sprawie.

Edytowane przez TomekMM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie badz taki ofensywny:)Bardziej chodzi mi o pozniejsza sprawnosc bo jak nie ma mnie dlugo w domu to nikt nie wyczysci pieca. Wiem to jest zaden problem w opozycji do problemow poczatkujacych. Sprawdz moje posty sprzed dwoch lat:)Bylem wtedy poczatkujacy i mialem "typowe" i wieksze problemy.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dzis poszło varmo w podajnik i wychodzą wielkie heca. Spieka się to i tworzą się wielkie boby które blokują palnik. Jak zjadę z powietrzem to kopci strasznie. Jak brałem worki od znajomego to pokazał mi co zostaje u niego po spaleniu i to nijak nie przypomina mojego popiołu. U mnie spieczone grudy a u niego pył tyle że on pali od góry. Nie wiem czy ten opał musi mieć minimalnie wiatru i dłużej leżeć aby się spalił bo jak na razie to jest kicha. Potencjał jak na razie ustawiony bez sprawdzania 9kg/h bo trochę objętościowy towar. .d8ea8cccf22d61c466324f1aa02d847d.jpg&key=e0ad2d82bda5e909e30a513e348a89fd8c00d02b536f0c6ebe1e3e6a9b895efc8de3ddef2afc1a99037715544c6e0c8a.jpg&key=c45f087a1c92606c3e7d3489fb9f56dc38fbbf6d0d400fedc6bca4569f2829326927c484db56703f416c143cfbf43cf7.jpg&key=f5c35f582b5ab2c52b2ac4c362dc9dc51188accac1c769b407c83b9ff84b7e734243ebb9a1383a9ec3bd1416d9626997.jpg&key=b69acc910d9d3dbfb6e727dcc68be69aec4776199c2f7ce0cd07191feea20a427a0c017eabe0915a3cb4ac217b912b19.jpg&key=9892d3b29d9054f02d46e3de4b856beab4f67e0139dd2bb4920159cced67473931181e0f4f65825f839206683ee661bd.jpg&key=740752f41261c1efcff9b71c773ef873748817f9fc4a0a90a902ca3b44528c76

 

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chodzi c.o. i podłoga oraz cwu z tym wynikiem to jeszcze nie wiem bo to pierwszy dzień i nie było liczone tylko na pale wbilem 7kg potencjał. Widzę z eu ciebie również takie boby są.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile grzejesz metrów chaty i do jakiej temperatury?

Ja mam 240mkw i mam 22,5-23st. Potencjał wyliczony i sprawdzony dwukrotnie.

Spieki są ale to żużel lekki i miękki. Powoli się przyzwyczajam do nich. jak widać popielnik i syf w kotle jest od 8 dni. Wieczorem wyczyszczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewam 125m2 bo garaż i kotłownia grzeją się od rurek. Temp w domu podobnie jak u ciebie.12.6 kg na dobę to przez ostatnie dni wychodziło z greenpala. Może ktoś jeszcze na forum pali tu Varmo.

 

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie dodatkowe pytanie. Jaki polecacie kociołek na groszek lub pellet ze sterownikiem skzp w 5klasie? Mam do ogrzania tak jak wyżej pisałem 125m2 domku parterowego . 3szybowe okna, 25cm pustak ceramiczny+ 15 cm styropian, podłoga i strop po 10cm styropianu twardego. Ok 70m2 jest podłogowa plus 4 grzejniki i jedna drabinka Jeśli wszystko będzie ok to będzie docelowo rowniez WM z odzyskiem oraz PC do CWU. Nie ma u mnie gazu więc musi być kociołek.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za jakiś rok będę wymieniać na pellet i się chyba zdecyduje na Galmet genesis plus kpp z obrotowym palnikiem.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czym jest spowodowana Twoja chęć zmiany kotła.....?? Syfem i kurzem?

Mi się to Varmo  podoba i to, że przy dzisiejszych temperaturach mam spokój z kotłem przez 8-9 dni. Do podajnika wchodzi 5 worków tj 100kg, więc zużycie rzędu 12kg się pokrywa ze sterem. Analizowałem i w mrozy niech co 5 dni będzie trzeba doładować podajnik, więc zużycie wyjdzie ok 600kg co daje kwotę ok 600zł - nie jest źle.

Tylko te spieki....próbowałem wiatrem w dół, wiatrem w góre i wciąż to samo. Już nie wiem, nawet kaloryczność zwiększyłem nieadekwatnie do realu i nadal kalafiorki.

Jakieś sugestie??

Moc ustawiona na 25kW, przesłona na wentylatorze przysłonięta w 90%, czopuch od komina przymknięty na 75%?

Zaraz pojadę i zmienie moc na 20kW....co sądzicie? Kaloryczność zmniejsze na ok 29MJ

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana spowodowana a raczej wymuszona tym zeby skorzystać z programu czyste powietrze i sprawić sobie wentylację mechaniczną z odzyskiem i PC do cwu muszę piec wymienić. Pellet fajna sprawa tylko ta cena.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chce wymienić piec bo zaraz 14 lat będzie miał także czas na niego powoli. I chce z dotacji skorzystac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KBkalwi napisał:

a czym jest spowodowana Twoja chęć zmiany kotła.....?? Syfem i kurzem?

Mi się to Varmo  podoba i to, że przy dzisiejszych temperaturach mam spokój z kotłem przez 8-9 dni. Do podajnika wchodzi 5 worków tj 100kg, więc zużycie rzędu 12kg się pokrywa ze sterem. Analizowałem i w mrozy niech co 5 dni będzie trzeba doładować podajnik, więc zużycie wyjdzie ok 600kg co daje kwotę ok 600zł - nie jest źle.

Tylko te spieki....próbowałem wiatrem w dół, wiatrem w góre i wciąż to samo. Już nie wiem, nawet kaloryczność zwiększyłem nieadekwatnie do realu i nadal kalafiorki.

Jakieś sugestie??

Moc ustawiona na 25kW, przesłona na wentylatorze przysłonięta w 90%, czopuch od komina przymknięty na 75%?

Zaraz pojadę i zmienie moc na 20kW....co sądzicie? Kaloryczność zmniejsze na ok 29MJ

 

Tez tym paliłem przez 3 sezony spieki były walczyłem ale się poddałem , teraz pale groszkiem bo cena Varmo jest za duża dla mnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odliczysz wodę z węgla to drożej wyjdzie jak VARMO  ;) 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam aktualnie ustawione 15kw i skzp-02 daje sobie radę świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,pragnę przypomnieć ,że parę stron wcześniej proponowałem właśnie palenie na niskiej mocy, niskiej oczywiście w granicach rozsądku to co się stało ,słowa krytyki i obrazy posypały się w moim kierunku pisali że mieszkam na śląsku i to dlatego tak proponuje bo mam kaloryczne powietrze i mi się pali, potem udowodniono że jednak sami w swoich sterownikach mają zaniżoną moc teraz siedzą cicho bo są zadowoleni że akurat im się dobrze i czysto pali a innych olać niech wpisują 25 kw a co ,złośliwość i pycha nie zna granic .Macie rację lepiej się nie odzywajcie bo mam wrażenie że wasza wiedza jest bardzo dobra ale dotyczy się tylko waszej kotłowni i staracie się własnie swoje teorie wpajać innym .

Ja pale dalej na małej mocy i jest super czysto i ekonomicznie .Pozdrawiam wszystkich a w szczególności bogatych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaudiusz, a ile ty masz wpisane w ster u siebie kw?

Bo wydaje mi sie za mamy podobny metraż do ogrzania. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak by się paliło na zwykłej retorcie pancerpol 15-25kw przy wpisanym 10kw

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.