Skocz do zawartości
  • Witaj na naszym forum o ogrzewaniu!

Na forum znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań związanych z ogrzewaniem. Zachęcamy do rejestracji po której: będziesz miał(a) możliwość pisania postów, zobaczysz wszystkie zdjęcia i schematy, staniesz się częścią naszego forum :) Zapraszamy...

energotop

Sterownik Kotla Skzp-02 - Ustawienia, Porady

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli metoda godna uwagi  :)

A jak się podniesie temperatura na palniku to nie zacznie się spiekac węgiel?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś może powiedzieć jak sprawuje się rynna Witkowskiego z skzp?  Zastanawiam się nad zmianą palnika i myślę nad ardeo 15 kw a rynna witkowskiego 12-25 kw?  Który palnik lepiej pracuje na niskich mocach?  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaki dokladnie masz model taego palnika Ardeo ? Dziwne ze chcesz go zmieniac, bo to raczej dobre palniki sa. Co do rynny witkowskiego to @Klaudiusz3obecnie posiada taki palnik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja również posiadam i jestem zadowolony......

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obecnie mam coś bruceropodobnego o mocy 35 kw w piecu 16 kw, no i na niskich mocach jest źle, dlatego zastanawiam się nad ardeo 15 kw lub rynna witkowskiego, rynna ma ta zaletę że pasuje mocowanie do pieca,  ale wolę dopłacić te 50 zł żeby zrobili ramkę jeżeli ardeo będzie lepsze, dlatego wolę się popytać niż później żałować 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, shaft7 napisał:

Czy ktoś może powiedzieć jak sprawuje się rynna Witkowskiego z skzp?  Zastanawiam się nad zmianą palnika i myślę nad ardeo 15 kw a rynna witkowskiego 12-25 kw?  Który palnik lepiej pracuje na niskich mocach?  

mam taki zestaw i jeszcze dwójka znajomych którym poleciłem taki zestaw. Dzięki temu nie wiem co to palenie w piecu. Palę miałem z trocinami w stosunku 1:1, miałem, ekogroszkiem. Tylko apr witkoeski plus skzp02

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja na rynnie apr jadę na owsie/głównie/,ale spali wszystko co przejdzie przez ślimak plus skzp02

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Święte słowa. Ja dołożyłem czujnik spalin i palę bez problemu. Aktualnie miał i trociny w stosunku 1:1 

Zero problemów.

20181015_175901.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi