Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety, za mnie sterownik niczego sam nie dobrał, musiałem sam dopracować odpowiednie ustawienia, no ale ja mam wersję bez autoadaptacji... Mam ustawioną jedną moc i takie same ustawienia przez cały rok i dlatego nie muszę biegać do kotłowni  przestawiać mocy z każdą zmianą temperatury. Latem dla CWU zużywam 2,5 kg/dobę.

ps. zdjęcia z przed chwili, kocioł 15min. temu wyszedł z czuwania.

 

IMG_20181013_194729.jpg

IMG_20181013_194747.jpg

IMG_20181013_194808.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj temat o deflektorach, bo tu nie ma sensu powielać tamtych wypowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7010 Mam tež dom 70" nieocieplony,rury jak rece i nogy,grzejniki zeliwne bez termoglowic,otwarte.4drogowy wentil sterowac dla termometra wewnetrznego i pogodowki-dla pogodyw.Teraz termometr,w mrozach pogodowka.Litošč,že newspolpracowač.Wszytko dziala super.Tylko czas w jednym sezonie musisz temu dač,i nastepne sezony ogrzač  sa liepjej,niž wiele innymi sterownikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jockey o jakiej Ty piszesz autoadapcji ? piersze slysze by SKZP 02 mial taka opcje, aa i jeszcze jedno mam pytanko do Ciebie, jaka masz ustawiona moc u siebie, bo widze ze w opise masz kociol o mocy 12 kW.

Edytowane przez makog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak to, nie jesteś na bieżąco???

Przecież wystarczy "tylko zmniejszyć moc a resztę zrobi sterownik sam automatycznie" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ty nie wiedziałeś sam precyzyjnie dawki wylicza u uczy się przez 3dni. Szkoda że ja też mam bez autodapt

@Jockey o jakiej Ty piszesz autoadapcji ? piersze slysze by SKZP 02 mial taka opcje, aa i jeszcze jedno mam pytanko do Ciebie, jaka masz ustawiona moc u siebie, bo widze ze w opise masz kociol o mocy 12 kW.


Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik ale uczy se powaznie.Zalaczam piec,rozgrzeje sa system,i 3 dnia spalanie dzien po dni minejsie,jak inaczej to mozliwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Jockey napisał:

12 kW

No a co mowi dokumentacja z zamontowanego w Twoim kotle palnika ? Ze niby jakiej mocy masz palnik ?

 Patrzac na strone producenta kotla http://www.blue-steel.pl/MAX-TERM i na palnik zeliwy ktory tam jest pokazany, a taki chyba masz patrzac na Twoje foty to on bedzie mial moc kolo 25 kW, jesli sie myle to mnie popraw. 

Edytowane przez makog
dodano tresc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palilem zlym paliwem,bradzowym grochem,SKZP  dziala jak ma.Nie snilem o tym wczesniej.POprzed tym wszytko bylo czarne ponad 1cm.

 

IMG_20181010_194153.jpg

Edytowane przez bercus
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palik jest mocy 17 kW i niestety muszę palić węglem, bo w moich stronach powietrze jest małokaloryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 minuty temu, MarekDabrowski napisał:

Czy jest jakiś sposób żeby palnik poniżej 10%modulacji nie kopcil

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
 

Najlepiej go wygasic i rozpalic jak bedzie potrzeba bez wzgledu jaki to palnik i sterownik.

Ps. Przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Jockey napisał:

Palik jest mocy 17 kW i niestety muszę palić węglem, bo w moich stronach powietrze jest małokaloryczne.

no to dlaczego masz wpisana moc 12 kW a nie 17 kW ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komořany-http://www.mosteckeuhli.cz/

Naprawde,to bradzowe,17Mj.Jesli jest czarne,to niektore Polske.Daj Komořany-Most-Bílina na mape.Ta welka dziura jest kopalnia bradzowa.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, KamilMiernik napisał:

Lepiej dopala części lotne i nie wydziela się sadza czy smoła pod warunkiem że dobrane są parametry 

Jeśli lepiej dopala, to dopytam. Od czego lepiej dopala ? A może w komplecie do kotła powinien być dodawany wok, a w instrukcji pogrubionym drukiem. Jak dobierzesz dobrze parametry spalania zmień deflektor na miskę. Że powtórzę za naszą komisarz z grzywką przy UE, ale jaja, ale jaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.